Filmden anlayışınız nedir?

Film dediğin nasıl olur?

.

0|0
18|18

En İyi Erkek Görüşü

• Aksiyon-Suç-Dövüş falansa, ailesini kurtarmaya çalışan ya da ailesini-arkadaşını öldüren adamdan intikam almaya çalışan adam bitsin bi' zahmet, çünkü o adam hep kazanıyor.Sıktı.

Korkuda, ıssız yerlerde fütursuzca dolaşan gençler ve bi' anda karşımıza çıkan manyak hayaletleri artık görmesek iyi olur mesela..

Dram-Romantik tarzlarda biraz daha diyalog, biraz daha hareket, biraz daha merak olabilir

Macera, Gizem, Fantastik tarzdaki filmler yine orijinal konuları ve sahneleriyle izlenebilirliğini koruyor.

Erotiklerde Brazzers şirketi daha yaratıcı ve doğal olmalı artık, silikonlu meme istemiyoruz!

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Korku(siz halk dilinde ama şu zamana kdr korku filmi görmedim hiç hiç korku yok korkmuyorum) anakonda serisi falan hoş anca öyle şeyleri izliyorum ama çerez geliyorlar.

0|1
    0|0
  • Siyah beyaz filmleri hala çok seviyorum.

Müzikleri de güzel olsun.

0|1
    1|0
  • Öncelikle bir buçuk saat olmaz. Daha bir uzun olur diziden farkı olur uzun ve insanı bağlayan bir hikayesi olur. Son zamanlarda vizyondaki hiçbirfilmi beğenmiyorum.

0|1
    0|0
  • Bittiğinde bir süre benim hareket etmeden düşünmemi, etkisinde kalmamı sağlayabilmeli ve hatta izledikten sonrasıyla öncesi arasında bir fark olabilmeli.Belki hayata bakışıma dair artılar,yeni fikirler katabilmeli bana..

0|1
    0|0
  • Film dediğin, bittiği anda bir daha izleceğiniz hiçbir filmin bunun kadar güzel olamayacağını düşünmektir.

0|1
    0|0
  • Film dediğin bol aksiyonlu olur. Sonunu tahmin edemeyeceğim sürprizleri olsun, gerim gerim gersin beni bide.Korku değil ama gerildiğim filmleri severim.

0|1
    0|0
  • Gercekci filmler daha ilgimi ceker.olabilecek.korku ve bilim kurgu haric.ask filmleri bana gore degil.gercekcilikten fazla uzak.

0|1
    0|0
  • sonunda bana hadi canım?

dedirtecek filmleri seviyorum sonunu kestiremediğim hiç beklemediğim şekilde biten filmleri

0|1
    0|0
  • Oyuncular ve filmin akıcılığı.

0|1
    0|0
  • Film, karşındaki insanın hayal dünyasının kapılarını açmalı, sana bir şey katabilmeli, özgün olmalı...

0|1
    0|0
  • etkilesin... :)

0|1
    0|0
  • Kamera karşısında rahat Oyuncular :)

0|1
    0|0
  • Minimum 1 hafta etkisinde kalayım ..

0|1
    0|0
  • oyuncular rol yaptıklarını unuttururlarsa o film sempatimi kazanmıştır demektir.

0|1
    0|0
  • Böyle, bakmalik falan

0|1
    0|0
  • Film izlenir biter o yüzden filmlerden nefret ederim dizi olsa daha iyi olur yani

0|1
    0|0
  • Nietzsche'nin bıyıkları gibi insanın ağzını kapatmalıdır film

1|1
    6|0
  • etkileyici ve oyuncu kadrosu kaliteli olmalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Ben biyografi taraftarıyım. Gerçek hayattan alıntı filmler bana daha özel ve anlamlı geliyor.

0|1
    0|0
  • Film dediğin subliminal yerine sosyal mesaj verir, Sonunda 1-2 şamar atar ohaaa harbiden de öylee heee dedirtir.

izlerken bir sonraki sahneyi tahmin ettirir 2 şamarda o sahnede atar.

Bkz: A Beautiful Mind , Fight Club , Testere , Donnie Darko , Prestij , Zindan Adası , Olağan Şüpheliler.

Diye sayarda sayarım

0|1
    0|0
  • Bir pencere açmalı.

Bir düşünceye gark etmeli ama bir düşünceyi empoze etmemeli.

Cevapları izleyenlerin bulacağı sorularla dolu olmalı.

Şimdilik bu kadarı yeter dünyaya.

0|1
    0|0
  • Bilim kurgu olur gerisi yalan olur.

0|1
    0|0
  • Film delisiyim aslında.

Bir filme bakmadan önce

.IMDB puanına bakarım

.Sinemalar puanına bakarım

.Fragmanına bakarım

.Yorumları okurum

Boş film izlemem. Aşk, duygusal, dram gibi konulara öncelik verenleri de izlemem. Özellikle cinsellikle, öpüşme ile izleyiciyi etkileyeceğini sananları hiç izlemem

Bir filmin temelinde duygusallık olmamalı o yan bir konu olmalı.

Prison Break dizisini örnek vereyim. Güzel bir konusu var evet aşk da var ancak ana konu o değil.

Esaretin Bedeli, Hayat Güzeldir, Piyanist, Özgürlük Yolu gibi filmlere de bakarsak aksiyon yok, aşk temel konu değil hatta bazılarında hiç o konuya girmiyor. Sevişme sahneleri yok sayılır. Kadının dişiliği ile uğraşmamışlar. İnsanın hayatında yer edinecek konuları işlemişler.

Böyle olmalı film insan konusu içinde gezinmeli, boğulmalı. Film bittiğinde ne filmdi be demeli.

1|0
    0|0
  • Bir film bana ne yansıtıyorsa , onu düşünürüm.. Genelde romantizim ağırlıklı filmleri arşivimden sktir ettiğim için daha huzurlu bakabılıyorum filmlere..

0|1
    0|0
  • Koku: o atmosferi o kokuyu aldırmalı... Örneğin, bir zamanlar anadoluda

Oyunculuk: karakteri tam yansıtan oyuncular büyüleyici olabiliyor... Örneğin tramvaydaki fırat tanış...

0|2
    0|0
  • Kendi kurgusu içinde tutarlı olmalı. Müzik seçimleri önemli.

Birkaç şey daha.

0|1
    0|0
  • Ekranda siyah giymiş bir kızın zarif görüntsünü vermeli ama aynı zamanda derinlerde selülitleri olduğunu hissettirmeli..

Ne diyorum lan ben sahhgf - snatch diyorum kanka iyi film..

0|1
    0|0
  • V for vandetta

Fight club

The dark knight

Godfather

Starwars

...

..

.

0|1
    0|0
  • film veya dizi farketmez bence ilk olarak oyuncuların benimsenebilmesi lazım

0|1
    0|0
  • film dediğin akıcı olmalı sekizinci recep

0|0
    0|0
  • bkz. v for vendetta

0|1
    0|0
  • bir filmden ne beklersinki benim felsefem bu

0|1
    0|0
  • Ruha işlemeli bedeni titretmeli yeri gelmeli güldürmeli üzmeli yeri geldiğinde de düşündürmeli

0|1
    0|0
  • can sıkıntısı

0|0
    0|0
  • erotik :D kısa değil cevabım

0|0
    0|0
Yükleniyor...