Dahi doğulmaz dahi olunur sözüne katılıyormusunuz ?

ben katılıyorum eğitimle ve beyin geliştirme pratiklerini yaparak insanların kapasitesini geliştirebilceğine inanıyorum peki siz ?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• evet bende katılıyorum beyin öyle bir mekanizma ki onu sürekli boş işlerle yorarsan sana ihtiyacın olduğu zaman o doldurmuş olduğun boş bilgileri geri verir yani yine çalışır her zaman çalışır sürekli bilgi depolar bunu pratik yaparak hızlandırabilirsin mesala bulmaca çözmek kitap okumak satranç dama gibi zeka oyunları beyni geliştirir aslında bu konu bu kadar uzamamalı çünkü kısa bir örnekle geçiştirebiliriz aynı üniversitenin aynı bölümünden mezun iki ögrenci biri ilk okul ögretmeni oluyor diğeri üniversite belli bir süre sonra ilk okul ögretmeni olan kişinin beyin kapasitesi düşüyor yani üniversite ögretmeni olan kişiyle aynı degil diğeride ana okulu ögretmenliği yapan kimselerin 5 yıldan sonra şahitliği kabul olmuyor gibi :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• zeka karekterle aynı orandadır.

karekterden gelen guc en saglam guctur geri hersey onun üstüne insaa edilir.

2|0
    0|0
  • Türkiyede 18-24 yaş arası kızların nesini eğitebilirsinki, olmayan beyinlerine geliştirme pratiklerini yapsan ne fayda :D

0|1
    2|0
  • 0-3 yaş arası çevre şartları insanoğlunun zekasını belirler der uzmanlar. Doğruluk payı elbet var ama doğuştan gelen bir üstün zeka da söz konusu olması gerekir. Ama bu demek değil bu üstün zeka doğan çocukların normal zekayla doğan çocuklardan daha başarılı olacak. Burada çevrenin etkisi öne çıkıyor. Bu yüzden nice yüksek zekalı çocuk ailesinin bunu farkına varamamasından dolayı zekalarından haberi olmadan körelip gidiyorlar.

1|0
    0|0
  • aslında tam olarak katılmıyorum insan elbette iyi eğitimle güzel donanımla bir yerlere varır ama bilim insanı olur dahi başka bir şey da vinçi einstein gibi dahilerin ortak özelliği dar gelirli ve aslında temel eğitim almamış insanlar yani doğuştan gelen bir zeka bu insanlar hayata bizim gibi bakmadılar

1|0
    0|0
  • Katılmıyorum.

0|0
    0|0
  • Deha biraz farklı bir olay.

0|0
    0|0
  • en büyük etken doğumlu gelendir. çevrenin çalışmanın de etkisi olabilir ama doğumla gelenin yanında çok az bir etkendir

1|0
    0|0
  • tabikide geliştirilebilir

0|0
    0|0
  • Bazı insanların beyinleri doğuştan dahiliğe yatkındır , mesela 2 yaşında 3-4 dil bilen bir çocuk gibi ya da 4-5 yaşında hatim indiren bir çocuk gibi... Bilmem anlatabildim mi ? Sanırsam soruda ki tezini çürüttüm...

0|0
    0|0
    • nat geo dahiler , bir dahi yetiştirmek belgeselini izleyebilirsin evet bazıları erken olur bazıları sonradan yorumun için teşekkürler

• :))) afiyet olsun

• saol :)) izledim o top olayına baktım 3 te 0 ya :D

• Doğuştan gelen yetenek gibi kesinlikle olamaz. Bu apayrı bir olay.

0|0
    0|0
  • dahi olunur aslında ama genlerden gelen akıl önemli onu yok sayamayız

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Dahi olarakta doğulur,sonradan dahide olunur.

1|0
    0|0
  • Katılıyorum.

Insan beynini kullanmayı öğrenebilirse her şeyi yapabilir.

1|0
    0|0
  • bende katılıyorum. einstein lisede başarısızlıktan ötürü okuldan atıldı, ama sonra...

1|0
    0|0
  • herkesin kapasitesi farklı kabul ama insanlar beynini geliştirebilir...

1|0
    0|0
  • kısmen katılıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...