Kitap okumak mı, film izlemek mi?

Hangisiyle daha çok vakit geçirirsiniz? Hangisini daha çok seversiniz?

• Kitap okumak
    44% (59)23% (16)37% (75)Oy Ver
  • Film izlemek
    56% (75)77% (53)63% (128)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
45|38

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 37

• Film de herşey nettir,kafanda yeni bir dünya yaratamazsın.Sesli olduğu için de düşünmene pek fırsat bırakmaz.Tek derdin,filmin sonunda kızla çocuk kavuşacakmı ya da kötü adam kim acaba olur.Kitapta ise,küçük bir odadan,10 larca kişinin hayatına dahil olursun ve hayal etmeye başlarsın.Kitapta yer alan tasvirler,cümle yapını da olumlu yönde etkiler.

2|0
    0|0
  • İkisi arasında hiç seçim yapmak zorunda kalmadım, her ikisine de mutlaka zaman ayırırım. Ancak ayrılan zamanın niteliği benim için farklı, zaman geçirmek için değil de o an geçecek zamanı daha güzel kılmak için kitap okur, film izlerim. Bu konuda da seçiciyimdir, bittiğinde beni kültürel açıdan büyütmemiş olan kitabı okumam, filmi seyretmem.

1|0
    0|0
  • ikisini de yapabilirim aslında

1|0
    0|0
  • Supernatural izleyerek daha çok geçiriyorum vaktimi. ^^

Hoş zaten artık internetten ne film ne maç nede şarkı izleyip indirebilcez

2|0
    0|0
  • kitaplar değersizleşti sanki yazılanın filmi yapılıyor hemen senaristlik ölmüş gibi bişey sen bende film yapabilriz yani ha ben demiyorum tabi kitap okumayın nasılsa filmi var asla yerini tutmaz sanırım anlatmaya çalıştığım olayın özeti şu link

1|0
    0|0
  • Film. Kitaplarla aram pek ısınmadı senede 1-2.

1|0
    0|0
  • Hayatımda kitap okumayı sevemedım yanı ısınamadım ne bileyim çok denedim ama hep sıkıldım bıraktım yarısında. Genelde film izlerim zaman buldukca.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak

1|0
    0|0
  • rap yaparım ben. çok rahatlarım. inan bana içimdeki bütün kötülüğü kusarım dışarı. her seferinde dünyanın var olduğunu bir kez daha öğrenmiş olurum..

1|0
    0|0
  • Kitap okunması gereken zaman da kitap okumak...

Film izlenmesi gereken zaman da film izlemek...

Sadece kitap okuyarak ya da sadece film izleyerek ömür geçmez...

İkisinin de zevkleri ayrı..

1|0
    0|0
  • Aslında sesli kitaplar olmalı mp3 formatında bir kaç popiler kitabın var ama bence bütün kitapların aynı anda sesli olması gerekir hem körler faydalanır hemde benim gibi tembeller :)

1|0
    0|0
  • Çok sevdiğim bir laf vardır, kitapla zaman harcayacağına filmle ufkunu genişlet. Şimdi uydurdum bu lafı ama çok sevdim.

1|0
    0|0
  • Film izlemek :D

1|0
    0|0
  • Kitap okumak, seçeneğini tıklayanlar... Yapmayın, etmeyin, biz birbirimizi biliriz... :D Kendinizi kandrın ama ahaliyi kandırmaya yeltenmeyin

1|0
    0|1
    • arkadaşım sen herkesi kendin mi sanıyorsun?

• orasına ben de eminim ama bu da türkiye genelinde yapılmış bir anket değil. burada takılan insanlara göre de sonuç böyle olabilir. ayrıca bir de internette takılmak eklenseydi en fazla %6-7 gibi olurdu.

• :) çoğu sallıyor yaaaa...

• Even gorunen o ki erkekler pek kitap okumuyor.

2|0
    0|0
  • Güzel film ve kitap olduktan sonra, ikisi de çok güzel.

Kişisel gelişim <3

1|0
    0|0
  • Film daha görsel, daha canlı ama bir kitabın yerini tutamaz..

2|0
    0|0
  • Film izlemek zaman kaybı kitap okumak öğrenmektir.

1|0
    0|0
  • film izlemek değilde ''izlemek'' daha doğru kavram oldu. Dizi izlemek daha eğlenceli. tabi genellikle yabanci dizi olunca :)

1|0
    0|0
  • film izlemek

1|0
    0|0
  • film tabikide lan ne kitabı.yıl olmuş 2014 kitap mı kalmış.patlamış mısır,bira,karanlık oda,plazma tv gibisi var mı ? yok :D

1|0
    1|1
    • Arkadaş geri vites atmış :D

• panpa geri vites değil de o da güzel oluyo dedim :D ama tabi izlemek her zaman daha ön planda :D

• Kitap okumak daha zevkli. Okuduğun yazıyı kendi hayal gücüne göre şekillendirebiliyorsun :)

1|0
    0|0
  • kitap okumak daha iyi ama oyumu film izlemeye verdim

1|0
    0|0
  • her ıksıde :D

1|0
    0|1
  • sadece uyumak :D

1|0
    0|0
  • sevişmek <3

1|0
    0|1
  • her zaman film izlemek...

1|0
    0|0
  • Kitap okumak bence her zaman daha güzel ama insan üşeniyor be, film izleyip kolaya kaçıyor :D

1|0
    0|0
  • film izlemek

1|0
    0|0
  • Kafam hangisini isterse ona a kitabi gun isiginda okurum aksamlari okumam

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 45

• film izlemek daha eglenceli kitap okurken sıkılıyorum bizaman sonra

1|0
    0|0
  • ikisini de çok severim. daha çok film izlerim

1|0
    0|0
  • İkiside eşit bazen kitap okurum bazen film izlerim.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak herkese göre farklıdır heyecanlanırsın bazen saatlerce kitabı bırakamazsın. Kimi zaman karakterlere hasta olursun beğenirsin kimi zaman onlara da sinirlenirsin. Bi nevi iletişim kurarsın demem o ki kitap değerlidir arkadaş okuyunuzz. Filmde güzel tabii kıyaslamıyorumm

1|0
    0|0
  • film izlemek tabisii

1|1
    0|0
  • bu sıralar kitap okuyamak için vaktim pek yetmiyor o yüzden film dedim ama kitap okumayıda çok severim

1|0
    0|0
  • bence kitap okumak çünkü; filmlerde hayale yer yoktur. oyuncuları ve kalitesi belirlidir ama kitaplarda kendimiz düşünürüz bunları ve onun için kitaplar daha harikadır. konu hariç her şey tamamen bizim hayal gücümüzdür.

1|0
    0|0
  • bir kitabın filmi çıkmışsa ben kitabı okumayı tercih ederim çünkü oradaki karakterler sizin kendi iç dünyanıza göre gözünüzde canlanıyor ama filmi izleyip kitabı okuyuncada senaristin yarattığı karakterde kalıyoruz

1|0
    0|0
  • Kitap okurum. Çünkü kitap okurken o olayı yaşıyorum heyecanlanıyorum, seviniyorum, üzülüyorum, korkuyorum o kitapla birlikte ve film izlerken bu kadar kendimi odaklayamıyorum. Kitapları yaşıyorum. Yaşamak izlemekten daha iyidir.

1|0
    0|0
  • kesinlikle her ikisi de . ben tam bir kitap kurttuyum aynı zamanda sinemaya gitmeyıde çok severim ...:D :D

1|0
    0|0
  • Eskiden hep kitap okurdum, kitabı bitirene kadar uyumadıgım oluyodu. Ama cok doymusum sanırım bir kaç senedir full dizi ve filmlere geçtim

1|0
    0|0
  • Film izlerim.

1|0
    0|0
  • kitap okumak tercihimdir.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak cnku kitap okurken dis dunya ile baglantim kopuyor. Bana ait bir yerde oluyorum. Kendimi maceralara atiyorum. Bu yuzden ben kitap okumak diorum.

1|0
    0|0
  • ikisini de severim.

1|0
    0|0
  • film izlemek :)

1|0
    0|0
  • kitap okumak tabiki 1 haftada 4 kitap bitirdim :))

1|0
    0|0
  • Kitap okumak.

1|0
    0|0
  • Tarihi filmler izlemek ama kitap okumayida severim

1|0
    0|0
  • ikisini de çok severim ama en çok kitap okumayı

1|0
    0|0
  • Film izlemek tabiki ama internetim kotalı olduğu için izleyemiyoruuuummm :O

1|0
    0|0
  • Kitap okumak

1|0
    0|0
  • kitap okumak tabi ki de:)

1|0
    0|0
  • Kitap okumak

1|0
    0|0
  • ikisini de severim ama şu sıralar kitap okumuyorum pek

1|0
    0|0
  • Film izlemek..

1|0
    0|0
  • Her ikisini de severim ama film,daha ağır basar genelde :)

1|0
    0|0
  • Dizi izlerim çok :)

1|0
    0|0
  • film :))))

1|0
    0|0
  • Kitaplariim olmadan hayatimin anlami olmaz.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    15
Yükleniyor...