Deniz Gezmiş Abd'ye karşı çıkıp Sovyet bayrağı neden taşıyordu?

amerika emperyalizmine karşı çıkarken soyvet bayraklarıyla niye sokaklarda geziyodu ? Abd vietnamda katliam yapınca kahrolsun abd diyorduda peki rusya çekoslavakyada kıyım yaparken,çeçenistanda kadın çoluk çocuk demeden katliam yaparken neredeydi deniz gezmiş ? niye kahrolsun soyvet emperyalizmi demiyordu?Ayrıca şunuda eklemek istiyorum Deniz gezmiş eğer Atatürkçüyse neden Kemalist düzeni yıkıp sosyalist devrim yapmak istedi? yorumlarınız düşüncelerinz neler?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Sorunun son kısmını beğendim. Vatanperver dediğimiz hiçkimsenin cumhuriyete karşıtlığı olmamalı bence.

Komünizmi isteyen de, şeriatı isteyen de, sosyalizmi isteyen de bu vatana ihanettedir şahsım adına.

Her görüşe sahip insanın aynı mahallede yaşayabilmesinin tek yolu cumhuriyettir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• amcn ne deniz gezmisi karalamak mi ?

1|0
    0|0
    • hayır sadece soruyorum.

• tamam sen bilirsin,ama pkk bayragı sallayanlara vatan haini diyorlar =)

• sovyet bayragini sallayanada deniz gezmis diyolar !

• Türk olduğu için ona karşı olamam ! kandaşım sonuçta.

hainleri bukadar karalamıyorsunuz!

kanıt ver bakıyım ,

1|0
    0|0
    • hiçbir zaman Türküm demedi deniz gezmiş komünistti çünkü kendisi.

• Benim babamda öyle . Ama Türk olduklarını hiç bir zaman inkar etmediler , sen ona bak. Atatürk yürüyüşü yaptı yaptı Deniz gezmiş . Buarada bir kuzenimin ismi Deniz deniz gezmişten ve bir diğeri de Ata Atatürkten esilenerek koymuşlar.

• o yürüyüşü sırf kemalistleri arkasına almak için yaptı,savunmasında yaşasın marksizm-leninizm diyen birisi nasıl Atatürkçü oluyor?

Erkekler Ne Diyor 4

• Deniz Gezmiş emperyalizme karşı olduğu için ABD yi reddetti,sosyalizmi benimsediğinden Rusyaya sempati duydu.Ama öz TÜRKtür

0|0
    0|0
    • tamamda Abdnin yaptıgı katliamlar için sokaklara dökülen deniz gzmiş,syvetlerin yaptıgı katliamları neden görmezden geldi? Hani ezilen halkların yanında,emperyalist güçlerin karşısındaydı ?

• hiçbir ülke hatasız değildir.Deniz Gezmiş Sovyetlerin katliamlarını değil felsefesini benimsemişti

• tamamda deniz gezmiş neden hiç sovyetlerin katliamlarına karşı çıkmadı ya da kızıl çin'in beni onu merak ediyorum, o dönem mesela sovyetler çeçenyada,çekoslavakyada kıyım yapıyodu ama deniz hiç karşı çıkmıyodu.

• sovyet bayraklı fotoğrafını gösterebilirmisin denizler sovyet sosyalizmine zaten karşıydılar denizler kurtuluş savaşının köylülerle birlikte gerçekleştirilmesine rağmen savaştan sonra köylülerin topraksız bırakılmasına ağalık düzenine karşıydılar deniz gezmiş Ben Amerikan emperyalizmine, Sovyet revizyonizmine, Romen soytarılığına, Bulgar dalkavukluğuna karşı bir Türk devrimcisiyim der bu söz seni aydınlatmıştır şimdi zaten

0|0
    0|0
  • yurt dışında silahlı eğitim aldı diye kendini rambo sanmış bir kişidir bu şahıs

0|0
    1|0
    • Aaaa işe bak ki Rambo oyunun farkına varamamışsın.Deniz gezmiş ile rambo'yu karıştırmasan iyi edersin.Amerika nereyi işgal edemedi bir rambo filmi çektiler.

• Kansız devrim olmaz diyen Lenin'in torunları bunlar.

0|0
    1|0
Yükleniyor...