Kemalist ideolojinin Türkiye'ye tekrar egemen olmasını ister miydiniz?

Kemalist ideolojinin Türkiye'ye tekrar egemen olmasını ister miydiniz? Kemalizm hakkındaki görüşlerinizi de yazabilirsiniz.

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• İstemem çünkü Türkiye artık ideolojilerle uğraşmaması lazım bizim bu gün Çanakkaledeki ruhu tekrar canlandırmamız lazım.Çanakkaledeki birliği tekrar canlandırmamız lazım.Çünkü bizim daha çok yol gitmemiz lazım.Bunun için ideoloji kavgalarına girmeyelim.Öncelik ülkemizimdir vatan toprağınındır.Eğer onu kaybedersek her şey bitmiş demektir.

1|0
    0|0
    • Ama Ülkücü Türk-İslam ideolojisi gelsin istersin herhalde :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Kemalist ideoloji derken pardon? Çanakkale ve İstiklal savaşlarına müteakip M.Kemal Atatürk devrimleri sayesinde ileri medeniyetler seviyesine geldik Tarih kitaplarında yazıyor okumuşsundur hatta hala onun kurduğu meclisde ülkeyi soyuyorlar (pardon yönetiyorlar) Refah partisi döneminde bunlar seçim propagandası olarak Kemalist olmak diye bişey çıkardılar çünkü Atatürk devrimlerini sindirememiş yobazlıkları kanlarına işlemiş insanlardı ve acıdırki seçim propagandası yaparlarken Kemalistlik=Ateistlik olarak koyun seçmenlere empoze edilmiş ve büyük rant elde edilmiştir oy olarak.Ama adamlarda görevlerini yapıyorlar sonuçda Senin deden yahudi babannen ermeni olursa sen de Tr düşmanı olursun kendinden ve etrafından başka hiç kimseyi düşünmezsin Dün dinledim meclis konuşmasını bakanın biri çemkiriyor devletin içinde paralel yapılanma var diye Hiç mi utanmazsın kardeşim Fethullah GÜLEN i amerikadan benmi getirdim adamlarını tüm devlet kurumlarına yerleştirdim Bu da mahalle kavgasında kendi arkadaşlarından dayak yeyip yan mahalleye ağlamak gibi bişeydi Acıdım 30 bin tl aldığı maaşa da düştüğü rezil durumada.Bu ülkede elinden gelen herşeyi ömrü yettiğince allah razı olsun fazlasıyla yapan yegane devlet adamıdır Atatürk. Ve eğer onu sevmek halen daha kitaplarını okuyup herseferinde birkez daha hayran olmak yaptıklarına beni Kemalist olarak fişliyorsa ben bundan sadece gurur duyarım.Ne mutlu türküm diyene...

3|2
    0|1
    • Yanlış biliyorsunuz. Kemalist lafı Atatürk zamanında da kullanılıyordu. 1930ların Atatürk yanlısı CUMHURİYET gazetesinde ''Kemalist Türkiye'' şeklinde tanımlamalar geçmektedir. İsterseniz resimde atarım :)

• ben ataturkcuyum,ancak ınsanlara mutlaka bir izm dayatmak yanlış,hayat degısken ve her an degısıyor,hayata uyum saglamak muhım olan,her ne kadar; bır turkun ıcınde ataturk sevgısı yoksa ondan hayır gelmez desemde sadece ataturku yasamanında dogru olmadıgını dusunuyorum sentezdır muhım olan,salata ne kadar zengın ise o kadar guzeldır...

0|1
    0|0
  • gericiler anlamazlar bunu dikkat et gericiler hep emperyalizmle iş birliği içerisindedir

tabiii isterim neden olmasın ulusal ve milleyçilik ilkerine dayanan antiemperyalist politikalar izleyen ve üreten bir türkiye gerçekleştireceklerse kesinlikle evet derim..

0|2
    0|2
  • Şuanki liberal sistem olacağına, kemalist sistem olsun.

Liberalizm, vatan hainliğidir.

-Recep Peker

1|0
    0|0
  • En azından hainliğe zerre müsade edilmiyordu...

İstiklal Mahkemeleri geri gelmeli...

1|0
    0|0
  • Mustafa Kemal ATATÜRK gibi biri bu ülkeye nadir gelebilecek bir şeydir. Sözlerini bir araştırısan bakarsın ne kadar devletin işlerini yürütebilecek en iyi lider diyebilirsin.

Kemalizmin Türkiye'ye egemen olması iyi bir şey.Fakat aşırıya kaçılmaması lazım (Yüceltmemek ve Putlaştırmamak) ATATÜRK'Ü

0|2
    0|1
  • dikkat ederseniz sözüm ona anti kemalist ! çevreden mantıklı bir yanıt gelmiyor. gelse de zaten mantıklı olmaz.. herkes istediği gibi düşünebilir ama saygı göstermiyoruz birbirimize.

0|0
    0|0
  • inandıktan sonra her dusunce saglamdır bence

ama artık alt yapı kemalizmi kaldırmaz bu ulkede heleki chp nin inönuyle baslayıp bu gune kadar olan serüveni kemalizm gercegini yıkmıstır.

0|0
    0|0
  • hayir asla, nedeni link'te

youtube. com/watch? v=B_E6BBfBzRs

0|0
    0|0
  • İsterdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İsterim tabiki ama ilk önce halkın düşünme yetisini geri kazanması lazım.yoksa bu gidişle halimiz kötü

1|0
    0|0
    • vay ben seni daha marksist ve sosyalist cepheden sanmıştım :D

• Atatürk ayrı Karl ayrı benim için :D

• elbetteki isterim. bu dusunce devlette pek olmasa da halkta %50 oraninda mevcut zaten :)

0|2
    0|1
  • Uzak olsun istemez .

0|1
    0|0
  • kemalistim , tabiki isterdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...