Bize en yakın dost millet kimlerdir?

Bakıyorumda herşey bir çıkar amaçlı sanki.

Ben kimseyi göremiyorum. ^^

0|0
21|64

En İyi Erkek Görüşü

• TÜKRMENİSTAN AZERBAYCAN ve diğer Türk Milletleri..!

4|1
    0|0
    • türkmenistan o kadar dostumuzki sorma sen bir türkmenistana gitmeye kalk bakalım girebiliyormusun türkmenistanaaa

Erkekler Ne Diyor 63

• eskiden 90 lı yıllarda yunanlar bizim ciddi olarak düşmanımızdı, sanki her an onlarla savaş yapacak gibiydik,

bir süre sonra kartel medyasınında sayesinden iranı düşman yaptık

daha sonra, başka çeşitli düşmanlar çıktı,

ama kimseyi dost edinemedik,

edinemeyizde,

çünkü biz çok kalitesiz bir toplumuz, bizim gibi toplumların dostu olmaz,

bizim gibi toplumları firavunlar yönetir,

çünkü bağımsız bir ülke değiliz

0|1
    1|1
    • sen harcanıyosun burada...

• sade 90li yillarda degil o hala gecerli.. Burda avrupada hangi yunanliyla i$te veya ba$ka biryerde kar$i kar$iya gelsek arkada$ olarak yakinla$maya bile Cali$sak hatta hep bize söyledikleri $u; Istanbulu geri alicagiz göreceksiniz!..

• bu aptal insanların olduğu ülkeden bişey olmaz haklısınn

• azeriler kirim turkleri ozbekler yani turk kokenli milletler araplara gram guvenmiyorum isleri dusunce gelen yuzsuz milletler din dostlugu ayagina binlerce sey yaptilar bir arap prensi kristen stewartla 15 dk konusmak icin 500000 amerikan dolari odemis neden filistine yardim etmedi beyinsiz iste araplari sevmiyorum turk kokenliler candir

0|2
    0|0
  • Gürcistan ve İran'la sınır ticareti sayesinde halklar arasında iyi ilişkiler var. İran ile Türkiye hükümetleri arasındaki ilişki karışık ama Gürcüler'le aramız iyi. Suriye ile de benzer iyi ilişkilerimiz vardı halklar arasında ama ortalık karıştı. Azerbaycan-Türkiye ilişkileri çetrefilli oldu her zaman ama genelde olumlu bir hava var. Güney Kore ile de uzakta da olsalar ilişkilerimiz iyi durumda.

Ayrıca hemen hemen bütün ülkelerin büyük haritaları var; Türkler'in Osmanlı haritası, İranlılar'ın Aşemid ve Sasasi haritaları, Makedonlar'ın ve Yunanlılar'ın Büyük İskender dönemi haritası, Gürcüler'in Selçuklular'a rağmen Trabzon'a kadar (Tamar ve Laşa Giorgi dönemi) ilerlettiği sınırlar, İsrailliler'in vaad edilmiş toprakları, Litvanyalılar'ın Karadeniz'e kadar olan haritası, İngilizler'in güneş batmayan harıtaları vs. vs. vs.

0|0
    0|0
  • millet olarak dostluk yoktur ki. sadece bireysel dostluklar vardır. yani diyebilirsin ki, ben fransızlarla iyi anlaşıyorum işte 10 tane fransız arkadaşım var. veya ben almanlarla anlaşamıyorum. 10 tanesiyle iletişim kurmaya çalıştım hiçbiri olmadı falan... sonuç olarak bu ne fransızların türkleri sevdiğini ispatlar, ne de almanların sevmediğini... sana iyi davranan kişiler başka bir yurttaşına kötü davranmış olabilir. ya da tam tersi. bu durumda, siyasi ( ermeni soykırımı yüzünden genelde ermeniler, kıbrıs sorunu yüzünden genelde rumlar, mavi marmara yüzünden genelde israilliler, vs. sevmez türkleri mesela ) sorunları saymazsak topyekün bir muhabbet ya da nefret olmaz. ama ben netten değil de, reel hayattan olursa çoğu yabancı tarafından sevilen ve muhabbet edilmek istenilen biriyimdir. başkasını bilemem tabi.

0|0
    0|0
  • İnsanları milletlerine göre yargılamak dost millet düşman millet diye görmek yanlış bence en dost bildiğiniz milletten de çıkarcılar kötü insanlar çıkabilir en düşman bildiğiniz milletlerden iyilerde çıkabilir insanları diline dinine ırkına milliyetine göre dost düşman diye ayırmak yanlış olur bence kişi kişi bireysel olarak bakmak lazım olaya sonuç olarak My Name is Khan filminde Khan'ın annesinin dediği gibi insanlar ikiye ayrılır oğlum iyi insanlar kötü insanlar. . .

0|1
    0|0
  • türkün türkten başka dostu yoktur :)

3|2
    0|7
  • Türkün Türkten başka dostu yoktur.(turan kavimleri de Türk sayılır -macarlar,japonlar,moğollar,finliler[finlandiya] vs.) Tanrı Türk'ü korusun diyorum.

1|0
    0|1
  • ülke olarak bakarsan tabi ki çıkarı olacak ama birey olarak bakarsan sen iyi biri olursan istisnalar hariç herkes dost un olabilir.

yine de sorunun cevabı:kore güney kore sanırım

0|0
    0|0
  • Ben Azerbaycan'lıyım, buradakı yorumlardan çok mutlu oldum. iyi ki varsınız. Türkiye candır

1|2
    0|0
  • TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOK OLMADI HİÇBİ ZAMAN

1|0
    0|2
  • Ülkeler düzeyinde ilişkilerde dostluk yoktur sadece çıkar vardır bu yüzden dostmillet diye bir şeyden söz edemeyiz ama çıkarlarımızın uyuştuğu bir çok millet vardır tabi

0|0
    0|0
  • boşnak olabilir veya azeri ama bende kimseyi gçrmüyporum

0|2
    0|0
  • Pakistan halkinin Turklere sempati duydugunu okumustum. Ayrica Guney Kore (Kore harbindeki rolumuzden dolayi) ve Japonya da (Osmanli doneminde - 19. yy sonlari sanirim) onlarla yakin iliski kurmamizdan dolayi sempati duyan ulkeler arasinda (Ertugrul firkateyni batmisti o tarihlerde ve Japonya'da bunun icin bir anit bile dikmisler).

0|1
    0|0
  • Türkün Türkten başka dostu yoktur söylemi diğer kardeş millelerden gelen bağımızı koparmak isteyen ve bizi yanlız bıraktırmak isteyen Kemalistlerin söylemidir.Bizim çok dostumuz vardır Azeriler 1.Dünya savaşında bize az yardım etmediler ama biz ne yaptık onları Ruslara teslim ettik,Pakistan onlar da çok yardım etti,Güney Kore müslüman olmadığı halde savaş olsa yardım eder bize yani teçhizat yardımı yapar askeri yardımdan ziyade.

0|1
    0|1
  • 12 sene önceki halimize bakin birde $imdikine..!

DI$ politikada SIFIRIZ ve dü$man üstüne dü$man kazaniyoruz!

Bravo akpye

birtek bosna'yla azerbaycan kaldi onlarinda sirasi gelir bu gidi$le...!

(tabi ondan evvel parcalanmassak...)

1|2
    0|1
    • klavyende sanırım ş harfi yok milliyetçilik yapıyorsun ok ama kendi diline sahip çıkmıyorsun $ işaretide nedir ya yazık sana

• 12 yıl önce ülkede demokrasi özgürlük vardıı kimse kimseye karışmıyorduuu ben özledim o yıllarrı ben özgür olmadığım sürece yemişim metroyu marmarayı havalimanınııı benim cebimden tonlarca vergi çıkıyor ne anladım bu işdennnn atatürkün bir sözü vardır geldikleri gibi giderler bu hükümetde gidecek inşşş biran önce

• static2; aynen karde$im cok Dogru!

• genel olarak doğu toplumları niçin bilmiyorum ama sanırım kültür yapımızdan dolayı bize daha yakınlar. doğu toplumlarından kasıt, türk cumhuriyetleri ve çin hariç uzak doğudan bahsediyorum. batılılar, ruslar ve araplar ise tarihteki düşmanlıklardan dolayı doğal olarak bizi sevmezler.

0|0
    0|0
    • Bizim onları sevdiğimizi kim söyledi ve ya uydurdu peki ? dilimize dolanmış küçümseyici sözler var, uyguluyoruzda.

• ben öyle bir şey demedim zaten " tarihteki düşmanlık" dedim bu ne demek iki tarafta öyle pek birbirinden hazzetmiyor demek. zaten hazzetse arada düşmanlık olmazdı :))

• Türkün Türkten başka dostu yoktur. Bunu 1. Dünya savaşında da gördük hâlâ da görüyoruz. Müslüman Müslümanın kardeşidir deniyor ama nerede arkadan iş çeviren fırıldak ihanet eden varsa Müslüman ne anladım ben bu işten. Tek hedef Turan güçlü Türk birliği olmalıdır!..

0|0
    0|0
  • Dostlarımız japonya ve güney kore bence..

Düşmanlarımızı ise saymaya gerek yok.. En başta milli mücadele yıllarında yurdumuzu paylaşan ülkeler geliyor.. sonrasında da liste uzayıp gider..

0|0
    0|0
  • türkleri kim sevsin hocam ben bile sevmiyorum :)

1|1
    2|2
  • İşin İçinde Para Varsa.Baban Bile Değişir Kurban

0|0
    0|0
    • Bizim ba$imizdaki hükümet icin söylüyorsan cok Dogru söz bencede!^^

• İtalyanlar iyidir Almanlarda aynı şekilde Bulgarlarda öyle bizim önceden hakim olduğumuz ülkeler genelde iyi bakarlar bize çünkü Osmanlı ve Türk hoşgörüsünü tatmışlardır.

0|1
    0|0
  • Aynen Türk'ün Türkten başka dostu yok. Geçmişi biraz incelersen bu apaçık ortada zaten...

1|0
    0|2
  • azerbaycan

2|2
    0|0
  • azeriler kosovalarılar koreliler daha başka millet varsada bilmiyorum

3|1
    0|0
  • Azerbaycan.

1|1
    0|0
  • Yanılıyorsunuz ve böyle söylemeniz bile beni derinden yaraladı.Bugün ay yıldızlı bayrak dünyanın heryerinde dalgalanıyor bugün Çin e bile gitseniz mavi ayyıldızlı bayrağımızı görürsünüz Uygur Türkü kardeşlerimize sadece Türk olduğunuzu söyleyin ve misafirperverliği o saygıyı o hiç bozulmamış kültürü görün. İşte o zaman çok iyi anlıyorsunuz bizim neler kaybettiğimizi nasıl bir dejenerasyona maruz bırakıldığımızı!

0|0
    0|1
  • Amerika Türkiye dostluğu örnek :D

1|1
    0|3
  • Bu hayatta ailenden daha iyi dost bulamazsin.

0|0
    0|1
  • Azeriler

3|1
    0|0
  • Azeriler kesinlikle

3|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 21

• Azerbaycanlı ?¦?Türkiye Azerbaycan?¦

2|1
    0|0
  • Farklı ülke dersen bir azerbaycan derim. ki onlar da türk zaten.

2|1
    0|0
  • Azerbaycan

2|1
    0|0
  • Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.

1|0
    0|0
  • Güney Kore

1|0
    0|0
  • Türkün Türk ten başka dostu yoktur

2|0
    0|1
  • azerbaycan

2|1
    0|0
  • türkün türkten başka dostu yoktur

2|0
    0|2
  • azrbeycan tabıkı:)

3|1
    0|0
  • Azerbaycan.

1|1
    0|0
  • Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. bunu anlamış olmamız lazım şidiye kadar.. tabi ki de Azerbaycann..

1|0
    0|0
  • her millet dostum

0|0
    0|1
  • Köpeklerdir. Hiç bir çıkar ilişkisi olmadan sahibine arkadaşlık ediyorlar

0|0
    0|0
  • Biz birbirimize çok saygı duydukta.saygı gelişmiş yolumların palavrası.insan vahşi nede olsa

0|0
    0|0
  • ben pek dost göremiyorum

0|0
    0|1
  • kişinin kendisi ve ailesinden başka dostu yoktur.

0|0
    0|1
  • millet olarak ayırmayalım bence.

0|0
    0|0
  • İspanya <3

0|0
    0|1
  • ben azerbaycanliyim.yorumlar mutlu etti beni.turkler, cok seviliyosunuz <3

0|0
    0|0
  • Bende öyle. İyice incelendiğinde ve dikkatli düşünüldüğünde herkes arkadaş ama. DOST YOK.

0|0
    0|0
  • herkes isi dusunce

0|0
    0|0
Yükleniyor...