Canlı resmi çizmek haramMIŞ!

En sevdiğim hobilerimden biridir resim çizmek. çok haramış :) azap edilirmişiz, hadi can ver ulan! diyeceklermiş. Cayır cayır yanacakmışız.

yaptığınız işi veya yaşam tarzınızı kısıtlayan böyle kurallarla sizde karşılaştınız mı?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ben binlerce model, eskiz, figür çizdim. Cezama razıyım :)

Batıl inanç bunlar.

1|0
    0|2
    • çıplak model çizenler :O onları diri diri öldürelim biz. yok taşlayalım.

• Dar zihniyetin içinde çok zor bu işler yazık..

• DURMAK YOK YOLA DEVAM xdcfvghjklş

Erkekler Ne Diyor 14

• Hz.muhammed döneminde yasaklanmıştı heykeltraşlık,ressamlık falan putperestlik yaygın olduğu için o dönemde ben vefat ettikten sonra ümmetim tekrar putperest olmasın diye ama canlı resmi çizmek ne kadar haram onu güvenilir kaynaklardan araştırmak lazım diycemde haram olmayan ne var ki dinin içine çok girerseniz kaybolursunuz detaya takılmayın fazla senin yapma amacın belli sonuçta.

0|1
    0|0
  • Evet karşılaştım, bu tür cahilce ve yobazca aslı astarı olmayan din ticaretlerine gülmekten başka bir şey yapamıyorum malesef, siz bence resim çizmekten asla vazgeçmeyin çok dinlendirici harika bir şey, bende fırsat buldukça çiziyorum..

1|0
    0|1
  • öyleyse sende canlı resmi çizme. :) bu konuda bir fikrim yok fakat geçmişte onca Sultanın resmi yapılmış o zaman onlar neden yaptırmış? detaylı bir araştırmak lazım bu konuyu.

1|0
    0|1
  • Cevapları kes

Atarlı bebeler

1|0
    0|0
  • İslamiyet i işine geldiği gibi görenler tabiki canlı resmin yasak oluşunda kıvıracaklar.

Aslında sembollere fotolara vs. fikrende olsa tapıl mıyor mu ?

Tapılma eğitimlisi öğretimlisinde bile var . Yani gerekçesi hertürlü pratik düzende her ülkede var . Bunun İslami açıdan doğru yorumlanmaması da kötü .

Dejenere Müslüman Dejenere edilmiş İslamiyet yüzünden bu tip gerçekleri kabul etmez .

Günümüzde gerçek Müslüman benim diyen varsa da artık inanmayacaksın

Hadisler tartışılır filan ama hepsi de aynı şeyi diyorsa tartışalacak bir argüman kaynak taraf ta kalmıyor.

candyterry , yaşanan İslamiyet i sorgulatan tonlarca sorulardan birini sormuşsun :) . Eyvallah ...

0|0
    0|0
  • Herkesin haramı kendine... O yüzden insanların dediklerinin hiçbir önemi yok

1|0
    0|2
    • Bu Nasıl Bir Mantık Sen Bir Olan Allaha İnanmıyor musun? Allahın Haram Ettiği Bir İşi Sen Herkesin Haramı Kendisine Diyemezsin.

• Senin inancına birşey diyen yok ama insanların ahlaklılığını sorgulamayı bırakacaksın.

• Sizde İnanmadığınız Allaha Benim Rabbimin Kurallarına Dil Uzatmayacaksınız.Herkesin İnancı Kendisine.

• Böyle dalga geçtiğini sanarak kendini inananlardan daha zeki mi zannnediyorsun ?

1|1
    0|1
  • Hayda. Daha neler göreceğiz... Ben güzel güzel çizerim asıl bunu diyenler yanar. Yananı da Allah görür zaten. Allahın işine karışılmaz. Resim çizmek günahmış yuh artık ya. Azıcık kafanızı dinden kaldırın da gerçek hayata bakın. O günah bu günah. Kızlı erkekli olmak günah. Gözüme baktın günah. Bu ne lan?

0|1
    0|1
    • geçtiğim yoldan geçtin, bastığım taşa bastın çok günah! seni Allahın izniyle öldüreceğim.

• Orası beni ilgilendirmez. Ama ben lafımı söylemiş oldum üstüne alınan alınsın artık.

• O değilde gitar nasıl oraya girdi. neyse engeller listesini düzenleyince belki konuşuruz :)

• haram mı? okudun mu Kuran'da haram olduğunu? mişlerle mışlarla insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen.

0|0
    1|1
  • beyni başka yerlerinde olanların uydurması bence.napacak ressamlar?portre çizmek için adam mı öldürecek?oooo ne güzel.hakim sorar evladım pişmanmısın?hakim bey iş icabı öldürmek zorunda kaldım napiim.yaz kızım...sanık dini vecibelerini yerine getirememekten korktuğu için...

0|0
    0|1
  • can ver ulan! diyeceklermiş.

şu üslübundan dolayı soruyu samimi bir şekilde sormadığın belli

0|1
    0|0
  • O zaman meyve çizmekte haram? Onuda Allah yaratmadımı?

Cahil cahil konuşmayın ya, tayyiptenmi duydun bunları ne yaptın?

1|0
    0|2
  • yüce zeus neden ?

0|1
    0|0
  • Kaynağını merak ettim.

Nerede okudun/dinledin ?

0|1
    0|0
    • internetten okudum. link

• Sağlam kaynaklar varmış.

Buhari gibi.

Bir resim uğruna değer mi ?

Bana kalırsa asla değmez.

Ama buradaki insanlara sorarak hata ettin

• sormadım ki zaten. amacım fikir danışmaktı. yoksa benim kafamdaki düşünceler hep sabittir! kimseyi öldürmediğim, hırsızlık ve piçlik yapmadığım sürece hiçbişey günah değildir gözümde.

Kızlar Ne Diyor 7

• Dini çok incelersen herşey haram..

Takılmayın böyle detaylara..Putperestlik döneminde varmış böyle bir yasak, evet..

Misal ; evde de heykel bulunması günah diyorlar, benim ev heykelden geçilmiyor..Tapınmak için değil dekorasyon için bulunduruyorum..

Resimleri ,heykeller, tapınmak için yapmadığımıza göre sorun yok..Niyetimizin ne olduğu önemli..

Allah da içimizi bildiğine göre sorun yok, yapmaya devam..

1|0
    0|2
  • Tükürürler öyle işe yemişim öyle haramı hayatım olmuş nü çizmek şu saatten sonra mı çizemeyeceğim !

Alırım karşıma çizerim gebertselerde durmam.

1|1
    2|1
    • Aynen beyb^^

• Eskiden neden yasaklandı çizim ve etütler ? İnsanlar tapmasın vs diye. Kısacası bu uydurma bu yüzdendi ama bu çağda bu dar düşünce olmaz. Biz çizmeye devam edelim.

• Hhahaha :d AYnen canım :*

• Türk-İslam kültüründe var bu düşünce, evet.

Çağa ayak uyduramayan insanların düşünceleri bunlar.

1|0
    1|2
  • hayır tatlım değil.önceden yasakmış ama o zamanlar puta tapıldığı için.şimdi öyle bir durum yok

0|2
    1|2
  • Aa ilk kez duydum vallahi D:

0|0
    0|0
  • Hz muhammed döneminde yasaklanmıştı

0|0
    0|1
  • günahkarım resmen mk :(((

1|1
    1|0
Yükleniyor...