Kitap okuyanlar, okumanın ne faydası oldu şimdiye kadar?

Kitap okumanın faydası ne oldu size şimdiye kadar ne kadar kitap okudunuz neler kazandırdı sizlere kitap okumak ?

0|0
22|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• Kitap okuyarak;

1-süper vakit geçirdim; hayallere daldım kitaptaki karakter oldum kısacası herşeyi unutup çekip gittim derinliklere

2-hayal dücüm genişledi

3-At gözlüklerimi her yeni kitapla biraz daha araladım

4-üzerine zevle muhabbet edebileceğim yeni bir konum oldu

Okuduğum kitap sayısına gelince; hiç saymadım :)

0|1
    0|0
  • kendi ifade ediş şeklin cümlelerin değişiyor ilk önce öyle baştan savma yazmak yerine daha dikkatli oluyorsun ayrıca yeni şeyler öğreniyorsun dünya klasikleri elbette güzeller ama lisede kalmalı sonrasında zevki merakı olmalı ona göre seçimler yapmalı insan o zaman okudukça okuyasın gelir ayrıca kitaplığının dolduğunu gördükçe ve bir yerde okuduğun bir kitaba rastladığında aldığın gurur keyif başkadır. kitap iyidir yaa en büyük yatırımdır bir süre sonra kimseye vermeye kıyamazsın kitaplarını.

0|1
    0|0
  • her kitap bana farklı bir bakış açısı sağlıyor ve okuduğum kitaplarda kendime bir şeyler çıkarıyorum beni anlatan yada bana uyan cümleler olaylar olabiliyor, hem insanın kültürünü okumasını düşüncelerini geliştiriyor bu çok güzel bir şey o yüzden kitap okumayı çok sewiyorum ...

0|0
    0|0
  • tam bir kitap delisiyimdir. kitapçıya girdiğimde kendimi kaybederim.küçük bir çocuk, çikolata reyonunda nasıl hepsini istiyorum diyerek bütün reyonu almaya kalkıyorsa ben kitapçıya gittiğimde aynı şeyi yaşıyorum:)

1|1
    0|0
  • en kötü ihtimalle iki güne bir kitap

18 yaşındayım ve ciddi bir kitap sever olduğum yaş 9 idi

buradan 9 yıldır okuyor oluyorum

bir sene 364 gün kabul edersek buradan 364.9=3276gün

iki günde bir kitap okuduğumu kabul etmiştik

3276/2=1638

yani yaklaşık 1638 kitap okumuş oluyorum

yahu kitap sever bir insana kaç kitap okuduğu sorulur mu

0|1
    2|0
    • harika.takibe alındı

• Sorulabilir bana göre .p peki kitaplığın bir odayı kaplamıştır veya kütüphanede üyeliğin vardır değilmi ?

• bulunduğum ilde ve bir kaç ilçesindeki kütüphanelerde üyeliğim var

kendi kitaplarımı sığdıramıyorum şu an oturduğumuz evde bir dolap var diğer evde kalanların hesabını tutamıyorum artık kolilerde duruyor çoğu annem hepsini göz önünde bulundurtmadı zaten bir kıyafetlerim bir de kitaplarım koca bir odaya ihtiyaçları var zavallılarımın

• deneme sınavlarında kitap okumayan arkadaşlarım türkçe bölümünü 1 saatte bitiriyorken ben yarım saatte bitiriyorum . okuduğumu daha ıyı anlıyorum. düşüncelerimi daha net ifade edebiliyorum. ayrıca yeni bilgiler de öğreniyorum daha aklıma gelmeyen birçok yararı vardır

0|0
    0|0
  • Arada sırada cok sık okumuyorum onda da kişisel gelişim

0|0
    0|0
  • bir kitaba başladım mı birkaç gün içinde bitiririm ama ondan sonra bir iki hafta hiç okumam mesela.. ama yine de iyi bir okuyucu olduğumu düşünüyorum.. kitap bana çok şey kattı. farklı bakış açısı, empati kurma, dünyaya farklı bir gözle bakma ...

0|0
    0|0
  • Keşke herkes de olsa kitap okuma kültürü başlığı gördüğüm an geldim :) bana hayal gücü ve genel kültür kazandırdı okuduğum kitaplar.

0|0
    0|0
  • Kompozisyon sınavlarından 100 almamı sağladı

1|0
    0|0
  • her kitapta başka bir hayatın içinde buluyorum kendimi.

yaşamdan uzaklaşıp başka diyarlara gitmek isteyen kitap okumalı.

0|0
    0|0
  • zamanında roman okuyarak ne kadar boş vakit harcadığımı gördüm...

kitap okunacaksa bilgi içeren kitaplar olmalı , boş hikayeler , romanlar anca hayalperestliği kazandırıyor bize..bunun da insana bir getirisi olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    0|1
  • hızlı ve akıcı okuyabiliyorum

0|0
    0|0
  • sınavlarda faydasını gordum 200 300 sayfalık bır kıtabı 2 3 gunde bıtırdıgım oluyor annem kıtap delisisin der

0|0
    0|0
  • Daha akıcı şekilde okumaya ve okuduğumu ne kadar hızlı okursam okuyayım aklımda kalmasını sağladı.Genelde 1 ay içinde 2-3 kitap bitiririm.

0|0
    0|0
  • hayatta diğer boyutların olduğunu ve düz mantıklıktan kurtulmanın yollarını öğretti bana, iyi okuyucuyumdur :))

0|0
    0|0
  • olaylara başka açılardan bakabilmeyi öğrendim

1|0
    0|0
  • hızlı düşünme

0|0
    0|0
  • hayata karşı bakış açımı değiştiriyor her kitap , her kitapta yeni bir şey öğreniyorum

0|0
    0|0
  • hazır cevpalık fikirleri daha iyi organize etmek akıcı konuşmak :)

0|1
    0|0
  • kitap çok okumam ama geçen hafta bir kitap okudum ve çok sevdim hem birşeyler öğrenmenin ne kadar güzel olduğunu örendim şimdi yeni kitaplar alıp okumak için can atıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• gözlerim bozuldu :(((

1|1
    0|0
  • Ben kitap okumam, yakarım kitapları.

0|0
    3|1
  • ben kitabın yüzüne bile bakmazdım şimdi 5 günde bir kitap bitiriyorum faydası çok,genel kültürün artıyor bi kere soru çözmede yardımcı daha hızlı ve seri çözüyorum eskisine göre,daha düzgün cümleler kuruyorsun karşındaki insanlara bana böyle etkisi oldu.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak bana hayal gücü mü fark ettirdi, bana güneşin ne kadar sarı, insanların değerli olduğunu öğretti en önemliside karşımdakilerin ne demek istediğini anlattı.

1|0
    0|0
  • Çok fazla şey kazandırdı, düşünmeyi sorgulamayı, bilgiyi vs.Yüzbin sayfadan fazla okumuşumdur da kaç adet onu bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • okumak için okumak değil de,kendime birşeyler katmak için okumuşumdur ve faydasını da gördüğümü düşünüyorum

0|0
    0|0
  • romanları çok seviyorum..en son piruze yi okudum

0|0
    0|0
Yükleniyor...