Yabanci dil konusurken utaniyorum nedeni nee?

Arkadaslar ben isvircede yasiyorum buraya 5 sene once tasindik dilim pek iyi degil yani 5 senede insan ne kadar ogrenirse bende o kadar ogrendim ama bende soyle bir sorun var okulda sinifta hep sessizim konusamiyorum utaniyorum yanlislik yaparim diye cok kotuyum hatta bugun bunu nyuzunden dusuk not aldim:(:(:

kendimi cok kotu hissediyorum ne yapmam lazim birde dili ogrenmek icin o kadar hevesli degilim..

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• dil konusarak pekisir kurslar vardir muhakak gitmelisin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Utanmana gerek yok öncelikle şunu unutma senin anadilin türkçe ve senden başka bir dili anadilin gibi konuşmanı kimse beklememeli ayrıca bir yabancının türkçe konuştuğunu düşün ne kadar uzun süre eğitim alsa da pratik yapsada hala yoğurt a yokhurt diyecektir ancak sen utandığın sürece daha iyi olabilecek iken hep seni engeller utanmak.

0|0
    0|1
  • ss öğreneceksin orada yaşamak istiyorsan. sanald konuş önce insanlarla. yanlış yapsanda sıkıntı olmaz.

0|0
    0|0
  • dil en iyi pratikle öğrenilir

0|0
    0|0
  • bence yanlıs konusurum die korkuyo olmalısın

0|0
    0|0
    • oyle zaten cok kotuyum yani bugun bu yuzden notum ustu :(((((((((((((( herkes konusuyordu ben oyle susmustum sinifta :((((((((((((((((((((((

• yabancı dilli alt yazılı olan filmleri kesinlikle izlemelisin

0|0
    0|1
  • ah be kızım utanılcak bişey yok ki bunda

0|0
    0|1
  • bkz:lustral (antidepresan)

0|0
    0|0
  • hevesli olman lazım önce

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• 5 yılda gayette guzel ögrenılır bnce pratık yap evdede konusun yakın arkadaslarınla konus yanı ıllakı knusmak zrundasın zaten bıraz cesaret

0|0
    0|1
    • yakin arkadasim yok var ma turkce konusyoruz gercekten cok zor durumdaym birde saglik bolumunde okuyorum cok zor :( dili tam bilmememkte ayri bir zor ve zoruma gidiyor

• Farklı bir dil ne kadar güzel ögrenebilmek.Sen ogrenmeye yanls yaparak baslyacaksın sonucta sınıfındakıler turk oldgunu bılmıor tabıkı anadılın gıbı konusamazsın aynı zamanda bun da utancak nvar kotu bırsey yapmıorsun kendıne guven

0|0
    0|1
    • Ne biliyim ya iste sinifimda baska bir kizda var oda turk ama o burada buums yani ben kendimi istemedende cok ama cok kotu hissediyorum bir bakiyorum dili iyi olmayan bir tek kisi var sinifta oda benim :(((((((((((((((( onun icin derslerde konulari biliyorum da ama elimi kaldiripta soylemeye cesaretim yok :(((((((((((((((((((((((((

Yükleniyor...