Müslümanlar, antropolojiye inanır mı ?

Evet merak ediyorum. Müslümanlara göre insan nasıl bu hale gelmistir ?

Antropoloji gösteriyor ki, insanlar eskiden 4 parmaklıydı, avcılıkla ugrasıyordu, magaralarda yasıyordu, dinazorlar vardı vsvs.

Müslümanlar bunlara inanıyor mu ? Eger inanmıyorsa neden inanmıyor ?

Yani anlatmak istedigim şey Kuran, antropolojiye nasıl bakıyor ?

0|0
33

En İyi Erkek Görüşü

• Sana tek bir soru akılsız bir canlıdan akıllı bir insan nasıl oluşabilir.Aynen materyalistlerin madde ezelidir iddialarını da bu çürütür madde akılsızdır akılsız bir canlıdan akıllı bir canlı oluşamaz bu akla muhaldir.senin soruna gelince dinazorların var mıyokmu demekte akla muhaldir.Dinazor fosilleri bulundu.Bu maymundan gelme hikayesi pozitivistlerin uydurduğu birşey.Sana bir soru eğer maymundan geliyorsak şimdi niçin maymunlar evrim geçirmiyor?Senin iddiana göre geçirmesi lazım hala. İnsanı ve kainattaki herşeyi yaratan Allah-u Taala'dır.A.Cressy Morrison 'un İnsan,Kainat ve Ötesi kitabındaki Dünyanın En büyük Laboratuarı adlı bölümünü bir oku.Bu adam bilimse sizlerden daha çok bilim adamıydı.Darwin bile kendi teorisini sonradan reddetmiştir.İnsanlar ilk insan olan Hz.Adem(a.s) den beri avcılık yapmışlardır.Bu normal birşey bunu o kadar kasmanın bir alemi yok.İnsan mağara da da yaşayabilir bir süre bu onun maymundan geldiğine bir delil oluşturamaz.Başta İslam alimleri(Allah onlardan razı olsun) olmak üzere diğer dinlere mensup din adamlarıda bu iddiaları pekçok yönden çürütmüştür.Seni Müslüman olmaya davet ediyorum.Bana düşen sadece bu.Çevrene bir bak .Bir maymun nasıl atomu yarabilir.Nasıl uzaya uydular gönderebilir.Bir soru daha neden insanların primatlardan geldiğini düşünüyorsunuz.Primatlardan çok daha akıllı hayvanlar var.Onlar neden evrim geçirmedi.Ateist insanlar sorumluluktan kaçmak için böyle yaparlar.Onlar insanın bu dünyaya boşuna geldiği sadece hayvani içgüdülerini doyurmak için yaşadıklarını sanarlar.Bunun en açık örneğpide friud dur.İnsanlığın bütün kültür mirasını cinselliğe bağlamıştır.İslam bilime karşı değil Kur'an'ı Kerim bilimin daha yeni keşfettiği şeyleri 1400 yıl öncesinden haber veriyor.Mesela insanın erkeğin spermi ile kadının yumurtasından yaratılarak mükemmel bir insan haline gelmesi,yerkürenin bozulmadan ve aksamadan bir düzen içinde canlıların yaşamasına elverişli bir şekilde varlığını devam ettirmesi,dağlar ,ovalar,denizler,nehirler,ay,güneş ve yıldızların tabi olduğu kanunları,rüzgarların esmesi,yağmurların yağması,bitkilerin tozlaşması daha pekçoğu.Davetimi yineliyor ve seni tekrar İslam'a davet ediyorum.İyi bir düşün lütfen.Karanlık gönüllü necis insanlara uyma.İslam'a gel.Hakka gel.

0|0
    0|0
    • Diger canlılar akılsız değil ki onu nereden çıkardın. Aslında şu soruyu soranlarla hiç tartıstmıyorum konu benim için kapanmıstır. Evrim teorisini biliyor musun ? İnsanlar maymundan gelmez, primatlardan gelir. Ve 1 günde evrim olmaz, 7-8 milyon yıl beklersen evrimi gözlemlersin, sen sanıyor musun ki maymun gece uyudu sabah insan olarak uyudu. Yok öyle bir sey. Chaerles Darwin - Türlerin Kökenini oku bunu da kimselere söyleme rezil olursun

• Ben dua edeceğim ama hidayeti ancak Allah-u Taala verir...

• Et bakalım saolasın :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Kur'an yazının Hz. Adem yani ilk insanla beraber geldiğini söyler. Pozitif bilimlerse m.ö 3500 der. Antropolojide de buna benzer çelişkiler mevcut. Arada ki fark bu kapiş?

0|0
    1|2
    • Merak ettigim suydu aslında. Şimdi antropoloji insanlar primattır der. Eskiden bas parmagına gerek olmayınca insanlar 4 parmaklıymıs, bulgulardan bu çıkıyor. Kuran ise tam tersi adem'den beridir insanlar 5 parmaklı, akıllı ve zeki mi diyor ? Dinazorları falan red mi ediyor kuran ?

• Gıt abdest al Kuran-ı Kerim oku o zaman görürsün Kuran-ı Kerim'in antropolojiye nasıl baktığını

0|0
    2|2
    • Sen okuduysan söyle işte,

• sana bana dediğin bütün lafları yuttururum! Cahil demiş birde hahahaha :) hiç güleceğim yok tu

valla ben değilde sen fena halde cahilsin!

dediklerinden ve saçmaladıklarından belli oluyor cahil olduğun

Ne demiş HZ.MEVLANA

''Cahille girme münakaşaya; Ya Sinirini zıplatır Havaya , Yada yazık olur Adabına ...''

Ve Ne demiş İMAM EL GAZALİ

Cahillerle Tartışmaya Girmeyin, Zira Ben Hiç Yenemedim ..!

sanırım bunlar sana yetecektirr :))) üzgünüm daha fazla muhattap olamıycam senlee...

• Hic okumadim sikayet ettim. Mal kari seni

• İnanabilirler mi sence? 2 Kişiden milyarlarca insanın çoğaldığına inanıyor onlar

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 2

• 4 parmaklıylek nasıl osbir çekiyolarmış la onuda anlatıyomu -.-

0|0
    1|1
  • bulunan en eski insan fosili ise 190 milyon yıl önceye ait

onun bes parmagı var

0|0
    2|1
    • Bu kaynakların hepsi yalan o zaman. Benim okudugum da 4 parmaklı olduklarına dair.

• Sen de inanmıssın saf

• saf olmayı seviyorum

Yükleniyor...