Neden atatürk ilkelerine sadık olanlar ve osmanlı ilkelerine sadık olanlar surekli karsı karsıya gelıyor?

sureklı hakaretler ben bu ulkeye yarar saglamıs herkese saygı duyarım ancak baktım zaman sureklı karsı karsıya gelıyorlar ve sureklı kufurlesme ve tartısma.

Güncellemeler:
arkadaslar ne osmanlıyı elestırmek nede ataturku elestırmek dogru degıl yorum yazan kısıler mumkunse cevap versınler baskasının fıkrınede saygı duysunlar.

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk ve Osmanlı taraftarlarının karşı karşıya gelmesinin sebebinin dinle falan alakası yoktur, kaldı ki osmanlı zaten modern toplum anlayışına geçmiş son padişah vahdettin halifeliği kaldırmıştır. Sebep; Osmanlı hanedanının Atatürk tarafından sürgün edilmesidir, bunun tamamen taraflı olduğunu düşünende çoktur.. Atatürk bir osmanlı paşası iken Vahdettinin kızı sabiha sultana aşık olmuş evlenmek istemiş ve reddedilmiştir.. Sebep bu olmasa dahi osmanlı hanedanına büyük haksızlık yapılmış mallarına el koyulmuş ve sefalete sürgün edilmişlerdir.. Bu sürgün sonrasında 1927 yılına kadar Atatürk tepkilerden dolayı İstanbula gidememiştir...

Yazık kimsenin tarihten haberi yok...

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Fatih sultan dan ,Ataturk 'e Ataturk ten bizlere. AMA aramizda ki dini siyaset yapan siyasati dine bulastiran hainler oldugu icin surekli it dalasi cikartiyorlar.

1|3
    0|1
  • OSMANLI SADECE DİNLE YÖNETİLİYORDU T.C 'DE DİN VE DEVLET İŞLERİ AYRI ATATÜRK BÖYLE DAHA DOĞRU OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN BU YÜZDEN

0|1
    0|1
    • osmanlı bir imparatorluktu. şeriat devleti değildi. öyle olsaydı herkesi zorla müslüman yaparlardı

• dinle alakası olup olmadıgına ona biz karar veremeyiz ona ALLAH karar verir.

• bende onu diyorum müslüman olduğu iddia ediliyor ki bende öyle düşünüyorum zaman geçtikçe bozulmayı düşünürsek o zamanlar dine daha bağlılardı çoğunluk bu ortaya çıkıyor yani dini o kadar anlamış biri kimseyi zorla müslüman yapmaya çalışmazlar

• Fatih sultan Mehmet in aldığını Atatürk korumuştur bu kadar basit. karşı hakaretlere gerek yok

0|1
    0|2
    • ben zaten bunları savunan biriyim bu ulke icin herkes birsey yaptı.

• Soruyu soran arkadaş neden kavga çıktığını "seyyar-havuc" gibi tiplere bakarak anlayabilirsin.Bunların beyni yıkanmış 10 ton zem zem suyuda döksen kafalarına anlamazlar.Öyle bir anlatıyorlarki sanırsın osmanlıdan beri namaz kıldırmamışlar buna ne tür bir gafilse artık.

• seyyar-havuc Atatürk olmasaydı şuan tek bir camin kalıyormuydu acab bir o kafanla düşün.

Erkekler Ne Diyor 13

• bunun ilkeyle alakası yok, atatürk olmayanı sıfırdan yapmanı var olanı hatırlattı yani ikiside aynı zaten ama nedense atatürk adını bu kadar zikreden insanların bir çoğu * geri kalanları geri zekalı aptal bağnaz, düşünce noksanı , insanlar olarak aksettiriyor ve çoğunluğu ikna etmek yerine biz daha iyi düşünürüz sizin düşünmenize gerek yok diyecek kadar aptalca davranabiliyorlar. hatta balık yemiş aklı çalışanlar belli oluyor dahi diyebiliyorlar. farklı düşünmek demokrasinin bir gereğidir ama farklı düşündüğü için karşıyı aşşağılamanın adı demokrasi değil sadece aptallıktır, krallıktır monarşidir.

0|0
    0|0
  • Atatürk e din ve devlet işlerini birbirinden ayırdığı için düşman olunuyor

Osmanlı ise din yönetimi vardı denilip ilgi duyuluyor Aslında Arap fanatizmi var diye düşünüyorum osmanlı torunları bile Ataturke bu kadar düşman değildir

0|0
    0|0
  • Biz kulaktan dolma tarihle yaşayan bir milletiz. Ne atatürkü bede osmanlıyı elin yabancısı kadar tanımıyoruz. Kafamıza göre yorumluyoruz. Her zaman söylemîşimdir. Milliyetçilik insan katleder.

Cahillik başa bela.. Dünyada odmanlı kadar adaletli bir imparatorluk yoktu. Şuanda bile... Atatürkte bir osmanlı paşasıdır...

0|0
    0|0
  • Atatürk ile Osmanlıyı ayırt eden bizden değildir bunu açık ve net söylüyorum.Bunu yapanlar ya kürtçüdür ya da dış mihrakların adamıdır.Osmanlıda biziz Türkte biziz.Soyu sopu belli olmayanlar bizi karşı karşıya getirmek istiyor dikkat edin oyuna gelmeyin.

0|0
    0|0
  • Osmanlı ilkeleri diye bir şey yoktur. Osmanlı bir türk devleti değil bir hanedan devletidir. Osmanlı ailesinin devletidir. Tüm ülke toprakları ve tüm halk osmanlı malı sayılır. Osmanlıcılık yapanların bir kısmı halkı yıllardır sürdürülen yanlış eğitim politikaları ile beynimize kazınmış olan iyi osmanlı imajını kullanarak kandırmak için bir kısmı da cumhuriyete ve onun getirdiği halk iktidarı düzenine saldırmak için kullanmaktadır. Çünkü kurtuluş savaşı söylediği gibi yedi düvele karşı değil yunan ordusuna ve osmanlıya karşı yürütülmüş bir savaştır.

0|0
    0|0
  • ikiside kendince en güzel olanı seçi ve bunu savunuyor bundan dolayı gel gelelim ben zevk düşkünü osmanlı yönetimini(evliya seviyesi padişahları hariç tutuyorum) de krallık bozması atatürk cuhmuriyeti anlayışınıda beğenmiyorum

0|0
    0|0
  • yıllarca ataturku kullanan zihniyetin yaptıgı ideoloji

ama halk asla onu iktidar yapmadı nedense

eziklik kibire yol acıyor sanırım kibir bencillige bencillik düşmanlıga

ve işte sana korkulu ideolojik sistem

en cok fikir sucu nu işleyen fikir suclularının ülkesi burası

0|0
    0|0
  • bana kalırsa dini sevmeyenlerin sorunu ikiside değerlidir benim için

0|0
    0|0
  • Aslında gelmiyor bizi bölmeye çalışanlar getirmek istiyor ;)

0|0
    0|0
  • Cumhuriyet ilan edildikten sonra osmanlının altınları yok...

0|0
    0|0
  • ikisi birbirine karşı değilki

0|0
    0|0
  • Türkiye bir geçiş aşamasında ondan

cayırt

0|1
    0|1
  • erotik film sormuştun aşağıya linki yazıyorum

---------------vk.com/club53412356

0|0