İran'a gitmeyi düşünen / İran'ı ziyaret eden var mı?

İran'a gitmeyi düşünen / İran'ı ziyaret eden kimler var?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'den iran otobüsüyle giden birisi olarak bazı şeyler anlatabilirim.

Otobüste 2 Türkiye Türkü vardı ben ve arkadaşım. Tamamen iranlıydı hepsi ve bayanlardan kapalı olan tek tük vardı. İranlılar farstır arap değildir bu arada hatırlatalım.

Tebriz şehrine gittim sadece. Düşündüğün gibi önüne geleni asıp kesmiyorlar. İranlı kızlar çok güzel gözleri iri ve vücutları güneşi göremediğinden beyaz bunu Türkiye'de görebildik :)

Para birimi tümendir.

Şehri özetlersek, her yer peugeot arabaları ve motosikletlerle dolu, tuvalet kültürü sıfır, geri teknoloji, gıda ürünleri ucuz ama restoranda yemek yemek aşırı pahalı.

Sanılanın aksine okuma oranı Türkiye'den ileridedir. Nüfusu sanırım 71 milyon civarında

Safranlı pilavlarını ve tavuklarını yemenizi tavsiye ederim. Haram helal konusunda şüpheye yer yok zaten :)

Ağırlıklı olarak şii nüfus hakimdir. Yaşayış tarzı olarak alevilere benzetebilirsiniz. Ama inanç olarak farklıdırlar. Muta nikahı denen saçmalık vardır onlarda. Yani bir kadınla fuhuş yapacak erkek belirli bir süre için kadınla nikah kıyıyor (imam huzurunda sanırım) işini bitirince boşanıyor. Böyle bir şey. İranlı erkekler küpeli, jöleli modern giyimli ve bakımlılar. Kadınlar da çok makyaj yapıyorlar, Dünyada burun estetiğinin en çok yapıldığı en çok sakızın çiğnendiği ülkedir iran. Kadınlar sadece yüzlerini gösterebildikleri için en iyi olma çabasındalar.

Benzin Azerbaycan'dan daha ucuz Genelde siyah şeyler ucuz

Hurma,Benzin,Çarşaf, vs.

İran azerileri azerice bildiği için onların anlattıklarından da duyduğuma göre kızlar belirli günlerde erkeklerle buluşmak için sözleşiyor buluşuyorlar , polisleri de susturmak için 3 5 kuruş veriyorlarmış. Fuhuş yaygın. Aids de azımsanacak boyutlarda değil.

Şu an aklıma gelenler bunlar.

1|4
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• İran sikintili bir yer oncelikle tuvalet kulturu yok sonra yemek kulturu yok gidersende astra ya sonra tahrana git giderkende ortunmelisin acikgidemezsin

1|0
    0|1
  • Real Islam'ı görmek için gitmek isterim <3

1|0
    0|1
    • Real İslam ama Şia soslu dssadsasa

• Şia soslu seviyorum ben dsfdsfdfdf

• Real İslam diye birşey yok orada. Allahın koyduğu kanunlar felan yok yani. Sen mesela oraya git kaza yap %100 sen haklıda olsan suçlu sensin neymiş ülkesine niye gitmişsin sen irana gitmeseydin kaza olmazmış. hoşgörü 0. Allah kaza göstermesin tabi. Adamlar seni suçlu gösteriyor. Amcam orada trafik kazası yaptı Türkiyeye zar zor getirdik adamı. Dış işleri bakanı felan bir ton uğraştık

• İranı pek etkili bulmazdım :) ama tarihini bir öğrendim okudum benimde çok ilgimi çekti türkiyeyi gezmeyi bitirdikten sonra gezeceğim tek yerdir iran :)

0|1
    0|0
  • ben gibi doğu kültürüne meraklı biri için iran büyük nimet

türkler gündelik işlerini Türkçe konuşmur

resmi işlerinde arapça konuşmuş

ancak kadınlarına farsça hitap etmişlerdir

0|0
    1|0
  • İrana gideceğime daha heyacanlı daha eğlenceli daha iyi maceralar yaşardım.

0|0
    0|1
  • Asla gitmem o berbat yere.

0|1
    0|0
  • bi kere azerbaycana iran uzerinden gitmisti.. Normal siradan bir yer Azerbaycn daha ii

0|0
    0|0
  • saç tıraşına bile karışılan skmtrak bir ülkeye ancak Türkleri ayaklandırmak için giderim

0|0
    0|0
  • yabancılık çekmedigim bir ülke...

0|0
    0|0

• Qatar olur mu...

0|0
    0|0
  • cok guzel doga yerleri oldugunu duydum

gezmek için neden olmasın belki bir gun

0|0
    0|0