Arabistan, Iran, Afghanistan gibi ulkelerden nefret ediyorum.

Sorunum muslumanlikla degil, zira bende muslumanim. Ama sorun su ki o saydigim ulkelerde kadinlarin zerre kadar haklari yok. Ornek olarak Arabistan da kadina oy hakki yok. Buyuk sehirlerde metrobus ve otobus gibi toplu tasima araclarina binemezler. Ustelik herkes carsafli gezmek zorunda. Boyle sey mi olur? Bence kimse kimseyi zorlama hakkina sahip degil. Biriysel biri istedigi gibi gezip toza bilmeli. Tamam sen muslumansin dinini istedigin gibi yasa ama baskalarinin dinine karisma.

0|0
6|20

En İyi Erkek Görüşü

• Modern bir müslüman ülke örneği vermek gerekirse bu Malezya olmalıdır.

Bildiğim kadarıyla müslüman ülkeler içerisinde en gelişmişi.

Arabistan ve Afganistan'a gitmedim ama iran'a gittim. Örtünmenin mecburiyeti dışında kadınlara çok fazla kısıtlama yok.

İran bizden eğitim yönünden de ileridedir hatırlatmak isterim.

Bunların hepsi Kur'an-ı kafalarına göre değiştirip uygulamalarından kaynaklanıyor.

Suudi arabistan bildiğim kadarıyla vahabiliğin başladığı ülke. İslamla bir alakası yok. İngilizlerin, İslam dinini kötülemek için uydurdukları ve cahil müslüman halkın da inandığı bir zırva.

Kadınlardaki bu örtünmenin geldiği yer ise zannımca "Kadınlar dışarıda rahatsız edilmemeleri ve (tanınmamaları) için örtünmelidirler." ayet ya da hadisinden yola çıkıyorlar. Tanınmamanın ölçüsü ağzı ve yüzü de kapatmak demek ki onlara göre.

Bunlarla uğraşmak yerine Kur'an-ı düzgün anlayıp avrupa'nın gelişmişliğini alabilseydik keşke.

Atatürk bunu yıllarca yapmaya çalıştı ama dinsiz dendi. Şimdi dindar dediğiniz ülkelere bakın hepsi büyük devletlerin güdümünde. ..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Eleştirilerinizde haklısınız. Gerçekten yanlış uygulamalara güzel dinimizi alet ederek hata yapıyorlar.

Gerikalmışlık, bağnazlık ve ilkellik bu toplumlarda görülen ortak özellikler. Eğitim ve öğretim kalitesinin düşük olması bunun gibi istenmeyen sonuçları yaşamamıza neden oluyor. Bu ülkeleri kötülemek ve aşağılamak yerine insanlara doğruları anlatmalı ve göstermeliyiz ki toplumlar üzerinde etkimiz olsun ve bir şeyleri değiştirme ihtimalimiz olsun.

Houston, I have a bad feeling about this mission

0|0
    0|0
  • türkiyede başkalarının dinine karışlmadı noldu böyle devlete ait genelevin olur senin sorunun müslümanlıkla ilgili olmus oluyor belki ordaki kadınlar için haksız bir durum ama adamlar serbest bıraktıklarında olabilecekleri hesap ediyolar bende sevmem ama sevmeme nedenim arabistanın vahabi mezhebi ve abd yalakalıgı iranında şii

0|0
    0|0
    • Yine de kimse kimseye karisamaz.

• Senin ahlaki olarak gordugun sey baskasi icin ahlaki olmaya bilir. Yani kimse ahlakin ne olduguna karar veremez.

• benim değil bizim hala anlamıyorsun madem o kadar karısamaz git cıplak dolaş bakalım tepki gelirmi gelmezmi

• şöyle düşün...

orada sen olduğunu düşünebilirsin. veya avrupada yasadığını düşün sana garip geliyor değil mi .

onlarında senin gibi giyim kusam vs onlara ters gelir. onların kanunu öyle ona göre yasıyorlar bizim ülkemizde de gecerli değilmi biliyorsun doğuya gidildikce yasayıs tarzları farklıdır. onların yönetim sekli farklıdır.

0|0
    0|0
  • Sayın Gizli Hanim. Şeriat ile yönetilen ülkelerde böyle mecburiyetler vardir . Şeriat ALLAHU TEALA'nın uyduğu kurallardir. Sizin nefret etmeniz birşeyi değiştirmez. Orada yaşamadığınız için sizi de pek bağlamaz. link Linkte de görülebildiği gibi birçok hak sahibidir kadınlar. Saygılar

0|1
    2|1
    • Ben kendim gidip gormus insanim. Seriatta evet kadin cok hak sahibidir, hatta erkeklerden daha fazla hakki vardir. Ama Arabistan ve o diger ulkeler seriatla yonetilmiyor kardesim. Kendi kendilerine sacma sapan seyler uydurmuslar. Daha cok kulturleriyle alakali sanki. Kurani Kerima kadina oy hakki yoktur yazmiyor, ya da kapanmayanlari zorlayin yazmiyor. Hic bir ayette bulamazsin bunu. Zaten kurani kerim bu kadar derine inememistir.

• Peki. Biz dışardan bildiğimizle konuşuyoruz zaten. Gidip gördüysen ve eğer şeriat yoksa ve afedersin bir taraflarından uydurup kurallar koydularsa saçmadır. Ve düzeltemeyeceğimiz için gitmemeniz önerilir :)

• suudi arabistan ve iranı bu listeden çıkarın orada gayet modern bir yaşantı sürer bayanlar, ama afganistanda mal sayılırlar. karıştırmamak gerekir.

0|0
    0|0
  • Sen oncelikle turkiye gibi bir ulkede dogdugun icin sukur et o ulkelerde seriat vardir allahin emridir ha anliyorum belki diyeceksin cok yobazlar ama bir gitsen oralara ben afganistana girrim 50 yildir ic savas dis savas var ulkede egitim yok saglik yok para yok ne bekliye bilirsin insanlar aclik sefaletle mucadele ediyorlar kopet eti yiyeni gorduk orada cocuklar tranvalarla nuyuyor ne bekliye bilirsin bu cocuktan aclikla yoklukla savasla buyumua nasil anlatacaksin kadin hakkini

0|0
    1|0
    • Ya Iran/Arabistan?

• Sen muslumanim diyorsan zaten bu soruyu sormamalisin sen kadana yer etmissin ozgurluk bak ozgurluk bar ulkemizde fuhus zina her bir bok almis gitmis basini ha diyecen orada yok muvar ama bizim

• Bayan kardeşimin saydığı ülkelerin hiçbirinde Allahın şeriatı yok, hepsi kralın şeriatına uyuyor. Şeriatı en doğru uygulayan son devlet Osmanlı'dır bilginize. Herkes kendi nefsinden konuşuyor. İran'dan şeriat söz konusu olmasın bile.

1|0
    0|0
  • araplar insan olmadıkları için islam gibi bir din ancak onları yola getiriyo o da yetersiz kalıyo zaten. hainler,pislikler,hayvanlar. onları bu kıstaslarda genişçe tanımlayabiliriz

0|0
    0|1
  • Lanet,gelsin o ülkelere ne Müslüman dünyasına faydaları var ne dünya ya...Sadece fakir mazlum insanlarına acırım

0|0
    1|0
  • orda yasamazsın olur biter

0|2
    0|0
  • Saydığın ülkelerin ortak özelliklerinin İslami kurallarla yönetilmek olduğu gözüne çarpmıyor mu?

0|0
    0|0
  • Bu anlattıgın islamla alakalı ama.

0|0
    1|2
  • O ülkeler zaten sana hastaydi. Gerizekali.

1|0
    1|1
  • Ben de nefret ediyorum geri kafalı pislikler.

0|0
    0|1
  • Kellene göre takıl

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmamak lazım

0|0
    0|0
  • islam dinine girişte zorlama yoktur ama girdikten sonra zorlama vardır.Ha ayrıca senin dediğin kadarda baskıcı değiller.Ayrıca unutma onlarında bizden üstünü var.bizde suç işlense adam verir parayı cıkar gider kimse birşey yapamaz ama orda adam anında infaz edilir ya da uygun ceza verilir.Türkiye'de o kadar haber yaptılar sosyal medya sallandı küçük çocuklara tecavüzden dolayı sonrada salınmış adamların haberleri git bir oraya bak adamı nasıl öldürüyorlar halkın arasında.

0|0
    0|0
    • Hayir dinde hic bir sekilde baski yoktur. Uygun ceza verilir derken? O saydigim ulkelerde erkekler degil hep kadinlar ceza goruyor. Kiz tecavuze ugrasin kizi suclar ya da sana tecavuz edenle evleneceksin derler. Arabistan kucuk cocuklara tecavuz eden ceza gormuyor cunku bu arap ulkelerdinde yasaldir.

• türkiyede kadınlar özgürde ne oluyor diz boyu haramın içinden çırpınıyorlar

ALLAH muhafaza nerdeyse bakire kız kalmamış çoğu böyle ya da bakire ama ruhu bakire değil

fazla kadınlar serbest bırakılmamalı dıyorum

islama göre haklar verilmeli ki islam geldikten sonra bayana hak tanındı ne çabuk bu mıllet diri diri kız çocuğun gömüldüğü unuttu

Avrupa 2 dünya savaşından sonra bayana hak verıldı kadın bir hiçti hayvandan bile aşağı bakıyorlardı Avrupa bakıyorum şimdi de kadına değer verılen ülkeyı hükümeti yüzünden nefret ediyorsun yazık

0|1
    0|0
    • Yani erkekleri serbest birakmali ama kadinlari birakmamali oyle mi? Herkes istedigini yapmakta ozgurdur, kimse kimseye engel olamaz. Zaten dinde hic bir zaman zorlama olmamistir.

• Yapsinlar kimseyi ilgilendirmez. Herkes istedigini yapmakta ozgur, sonucta seni magdur etmiyorlar.

• çokta tın yapsınlar

• Ben de senden nefret ediyorum. Cunku onlari elestirme hakkina sahip degilsin.

0|0
    0|0
    • Herkes herkesi elestirme hakkina sahiptir. Ulkede fikir ozgurlugu vardir ve elestireye acik olmayan bu dunyada yasamamalidir.

• Herkes yapmak istedigini yapmakta ozgurdur acik giyinen basittir diye bir sey yok. Ama bunu seninle tartisamayacagim kusura bakma.

• Sana göre değil ama milletin gözünde basit...

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence kadınları değersiz görenlerden nefret etmelisin bu ülkelerden değil, zira bu ülkelerdeki kadınlar da nefret ediyorlar.

Adriana Lima'nın bir zamanlar, Türkiye'deki erkekleri örnek vererek "oraya kesinlikle gitmemelisiniz sapık dolu" demesi gibi bir şey bu.

0|0
    1|0

• Ülkelerden neden nefret ediyorsunuz ki?

Eger elestirecekseniz,nefret edecekseniz o zihniyetler icin yapin bunu.

Genelleme yapmak yanlistir.

0|0
    0|0
    • Haklisin ama ulke derken hukumet demek istiyorum. Yani benim icin hukumet=devlet=ulke.

• Haklisiniz...sonucta hükümet ülkeyi temsil eder.

Fakat politika,siyaset bambaska isleyebiliyor biliyorsunuz.

Bence dogrudan o zihniyetleri hedef almaniz daha dogru olur diye düsünüyorum.

• sanki bizim ülkemizde kadınlara çok değer veriliyor da ! son yıllarda öldürülen, şiddete maruz kalan, tecavüze uğrayan kadınların ufacık kız çocukların(rızası varmışş!) haddi hesabı yok. bu konu da bizim ülkemizin de mükemmel gelişmiş olduğu söylenemezz!

0|0
    0|0
  • persepolis filmi aklıma geldi..

0|0
    0|0
  • Iran bizi geçti hiç izlemiyosun galiba.para herşeyi degiştirir dinini bile.

0|0
    0|0
  • Kuran'ı Kerim'de; 1 erkeğin şahitliği 2 kadının şahitliğine eşittir diyor. Nisa suresinin 34. ayetinde, kadın erkeğe itaat etmelidir, baş kaldırmamalıdır yazıyor.

Hadislerde, ''kadınlar aklen eksiktir'' yazıyor (ebu davud hadisi 44)

bunları ne yapacağız? Sen şimdi müslüman değilim mi diyeceksin?

0|1
    3|1
    • Altına imzamı atarım )

• Kurani benimle tartisamazsin. Bende sana bunun cevabini cok daha evvel vermistim. Oyle bir ayete bakarak kurani bir butun olarak yargilayamazsin dedim. Yani konunun ne uzerine oldugunu anlayamazsin, konulari baglayamazsin. Ve sacma sapan sonuclar cikar. Ve ayette yalan karistirdin, yazdiklarin dogru degil. Bunlar birbirine esittir diye bir sey yok. Ilaveten kadin psikolojik acidan erkekten farklidir, ama sen buna anlamazsin=>(bu onlardan biri unutacak olursa, diğerinin ona hatırlatması içindir).

• Ben İmam-ı Azam'ın dediklerini yazıyorum, kendim katmıyorum. Ayrıca İslam'a saldırmıyorum, öyle algılayan sensin :)

Yükleniyor...