Sosyalizm bu kadar iyiyse, neden herkes ona karşı?

Ekşi sözlükte bugün çok tartışılan bir soruydu link

bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|27

En İyi Kız Görüşü

• sosyalizm bir ütopyadır,robinhoodçuluktur...doğarken bile eşit doğmayan insanlar nasıl yeryüzünde eşit olabilirler?..sosyalizm,çalışanın hakkından çalışmayana verererek eşitlik sağlanığını varsayan,çalışmayana yarayan bozuk bir sistemdir.

4|3
    1|1
    • ''doğarken bile eşit doğmayan insanlar'' dediğin için en iyi cevap seçiyorum

• Çok yanlış bir duşunce

• liberal de değilim dediğiniz gibi her sistemin açığı var..bu yüzden belirli bir sistemi kendime örnek almayı reddediyorum..sosyalizmin açığıda çok çalışan bir işçiyle ondan daha az çalışan aynı kefeye koyması...herkes emeğinin karşılığını almalıdr.diğer yandan 'tabi ki herkes eşit olsa iyi olurdu ama sosyalizmin bunu bize vermesi mümkün değil,hiç bir sistem kimsenin hakkını yemeden 'eşitlik'sağlayamaz..eşitlik kavramı gerçekleşemeyecek bir hayaldir

Erkekler Ne Diyor 27

• Sosyalizm onlarca alanda birbirinden farklı olan insanları sadece maddiyatla eşit sayma çalışan saçmalığın adıdır. Herkes eşit miktarda değerli şeylere mi sahip? Evetse herkes mutludur, dünya adildir. Bu kadar saçma bir düşüncedir sosyalizmin temeli. Boşlukta olan gençler bir davası varmış havası vermek için solcu sosyalist ayaklarına yatarlar yoksa onların da bir numarası yok, tam olarak ne olduğunu da bilmezler sosyalizmin. Her ne kadar eşitlikten bahsetseler de bikaç dakika konuşmanız bile insanlara ne kadar üstten baktıklaırnı görmeniz için yeterlidir.

1|0
    0|0
  • Tek ülke sosyalizmi uzun vadede işe yaramaz hale geliyor ve kendi kendinin çökmesine neden oluyor. Bu yüzden sosyalizmi tam anlamıyla yorumlayabilmemiz için Dünya çapında bir devrim gerçekleşmelidir bence.

Ancak sosyalistlerin sözlerini dinledikten sonra kati suretle reddediyorum.

1|0
    0|1
  • sen bu sözlüklere bakmaa

sosyalizmin tek iyi yanııı gelir adeletsizliğinin önüne geçmesii
    tek parti iktidarı
    tek banka
    tek sermaye
    devlet ürettiğini tüketecek üretim ve emek çok fazla olacak
    ama sosyalizim beraberinde evet KOMÜNİZMİ getirmeyi hedeflemiştir buda sınıfsız toplumları yaratır
    halk zenginleşmiyor yanii herkes eşit düzeyde ve devlete çalışıyorsun
    bu uygulamada oldukça zulümlerede yol açtı

0|0
    0|0
  • Adidas giymekle bmw'ye binmekle kapitalist olunuyorsa ki bence olunmuyor , herkezin eşit şartlarda olup herkezin bunları edinmesine sebep olunmasi gerekiyor. Kesinlikle bende aynı düşüncedeyim seninle. Sosyalizm olmali fakat dinimiz karşı çıkıyor ve ülkemizde olmasi imkansiz. Sosyalist düşünce akimini getirecek güçlü ve yine Kapitalizm'den gelen bir topluluğun olmasi gerek ki geldiğinde de yine ayni olacaktir emin ol. Ülkenin başındakiler pastanın meyveli kısımı yerken bize sadece hamuru kalacaktir. Saygılar /

0|0
    1|1
  • sosyalizm, Afikada açlıktan ölen insanların, hayat mücadelesi vermek yerine senin gibi bu tarz sitelerde de boş zamanlarını değerlendirme şansını veren sisteme denir...

0|0
    1|1
  • sosyalizm adı üstünde bir kavramdır ama sosyalist ülkeler her daim içten içe kavga ve dövüş yaşar çünkü kimse kimseyle eşit statüde olamaz asla. sağlanan imkanlarda çalışma koşullarıda hayat tarzlarıda aynı olamaz. çünkü bizler kukla değiliz. sonuçtada dağılma kaçınılmaz olur. ama herkes karşı olayına tam katılamayacağım bir çok kişi sosyalizmi gerekli görür.

0|0
    0|0
  • sosyalizmin ne oldugunu ögrenmek ıstıyorsan en guzel bilgi

ece temelkuran ın biz burada devrim yapıyoruz sinyorita kıtabıdır venezüella da hugo chavez devrımıyle neler yapıldıgını anlatıyor bızım sözde musluman ve sosyalizm düşmanlarından bın kat daha müslümanlığın gereklerını yaptıgını görürsün

0|0
    0|1
  • sosyal adalet te olsa özünde faşizim vardır devleti gerekli görür devlet belirli bir grubun çoğunluğun hükümlerini korumak için vardır adaleti bile sınırlı kişiye sağlar hoşnutsuzları red eder onlar yok gibidir sayar bu yüzden ben sosyalizme karşıyım dünyadaki sosyalist düzenler seküler olmaktan çok tamami ile ideolilerle bezenmiş sözde gelir adaleti felan sağlamaya yönelik düzendir oysa burada yine çıkar grupların zenginliği söz konusudur ve insanlar inanırlar birşeye bir dine bir gruba o yüzden sosyalizime karşı olabilirler daha fazlada yazmak isterim isteyen benimle irtibata geçebilir saygılarımla

0|0
    0|1
  • dünyaya kapitalist düzen hakim olduğu için sevilmiyor.ayrıca sosyalist sistem için insanların da ne yazıkki harbiden insan olması lazım ve bunun da bulunması zor

1|1
    0|1
  • akp iktidar onun koyuncuklari sevmez

1|1
    0|0
    • Her b*ka akp cevabı yapıştıran ergen bebeler gibi cevap verme. Başka ülkeler buna izin veriyor mu? Kaç ülke izin veriyor bu sisteme bunu sorgula ilk önce.

• suan yeryuzunde sosyalizmi benimsemis HİCBİR devlet yok neden ilk olmayalim ki malmisin borader yoksa senar

• ille akp destekliyceksen git az otede destekle

• capıtalızm kan emdıgı bır ulkede tabıkı herkes sosyalizm karsı olcaktır.bunu senle uzun uzun konusmak ısterdım ama vakıt yetmez.

0|0
    0|0
  • belki çok iyi değil.. ya da biz bu kadar iyi bir sistem için kötüyüz? ben bilimi severim... hayatımızı kolaylaştıran da siyasi fikirler, ideolojiler değil bilimsel buluşlar... siyasetçiler değil, bilim adamları mühendisler...

1|0
    0|0
  • şuan iktidar akp olunca yerine sanki ne olsa olurmuş lan durumundayım:)

1|1
    0|1
  • İnsanlar şerefsiz olunca sistemin hiç önemi yok komunizm kapitalizm ya da sosyalizm hepside aynı olur

0|0
    0|0
  • büyük şirketler izin verir mi sizce buna hepimizi kurşuna dizerler valla, bir daha sosyalizm dediğinizi duymayayım

cayırt

0|1
    0|1
  • Sosyalizmin iyi olduğu kim demiş?

0|0
    0|0
  • sosyelizim iyi diye kim demişki :))))) ilk önce ne oldunu anlayın örneğin sosyelizimde sen ipon kullanamassın

0|0
    0|0
    • var öyle küçük bir azınlık :)

• sadece bu değil seni bütün gün it gibi çalıştırıp sadece yemeğini suyunu verirler :)))sınıf ayrımı yok ama zenginlikte yok var tabi adam sosyalistim diyo adidas giyiyo :))

• sosyalistlik insan sistemine aykırı bir kere

0|0
    0|0
  • sevdiğimiz deriyi yerden yere vuruyoruz :)

0|0
    0|0
  • Dünyadaki tüm sistemler para odaklı çalışır.

Tüm izmlerin efendisi Dolarizm'dir.

:)

0|0
    0|0
  • soayalizm candır.Karşıdırlar çünkü;belli bir kesim insan,köle bulamayacaktır da ondan karşıdırlar.

0|0
    0|0
  • Herkes ona karşı olduğu için, sosyalizm bu kadar iyi.

0|0
    0|0
  • yaşadığmız sistem öyle istediği için

0|0
    0|1
  • Kim sosyalizme iyi demiş ?

0|0
    0|0
  • kim karşı ben değilim şahsen

0|0
    0|0
  • hiç bir sistem mükemmel degildir toplmun tamamı onu benimsemediği sürece

0|0
    0|0
  • Onun guzel oldugunu kim söyledi asıl eşitsizlik o.insan yapısına ters bir kere.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...