Dini konuda kendimi yetersiz görüyorum nasıl gelistirebilirim?

kendımı dini konuda yetersiz görüyorum.herkez sohbet ediyor konusuyor rıselenur okuduklarını söylüyorlar bende okumak istiyorum nerden alıyorlar?bilgilenmek istiyorum.bende onlar gibi konusmak istiyorum ama nasıl olacaka?

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• yaşam şekilleri veya yaptıkları beni ilgilendirmez ama incilde bile doğrı bir kelime bulsam onu savunurum çok dindar biri değilim ama islamiyet hakkında bildiklerimi

nihat hatipoğlu

cübbeli ahmet hoca ve bunun gbi kişilere borçluyun bu adamlardan başklarıını dinleme mehmet çelik ve talha uğurluelide dinliyebilirisn

0|0
    0|0
    • rısale okumanın ne zararı var?

• sıte verırmısın

• siteye hiç geerk yok bu tür şeyleri zaten sitelerden takip etme. gir youtube aç istediğin kadar bu kişilerin videosunu bulabiilirsin ayrıca serdar tuncerde var bak onuda unutma hatta şu videosuda çok iyidir link ben site takip etmiyorum din konusunda kendimi yeterli buluyrm he illaha etcem diyorsan zaten videolarda kendi sitleri hakkında bilgi verir kişiler

Erkekler Ne Diyor 15

• Diğer dini kitaplarada saygım var fakat günümüzde yaşadığım sıkıntılara birebir devayı Kur'anı kerimin manevi bir tefsiri olan Risaleinurlarda buldum .Aklıma şüphe veren meseleleri Risaleinur yardımıyla hallettim Risaleinur sohbeti yapan linkler mevcut ordan istifade etmekle birlikte moral kültür merkezinin erkekler ve bayanlara sunulan hizmetinden istifade edebilirsiniz.biraz sabırla risaleinurun açılan bahçesinde meyvaları dermeye başlayacağınızın garantisini verebilirim.

0|2
    0|0
  • Kur'anın meailini ve tefsirini çokça oku ilmihal oku kadın ilmihali va onu oku dini kitaplar var onları oku

peygamber efendimizin hayatını sahabe hayatlarını oku sahae kadınların hayatları da var onları da okuyabılırsın

ve sohbetlere katıl baya bilgilenirsin

şimdiden başarılar dilerim

0|1
    0|0
  • Cunneli dinle bence hem eglenceli de oluyo.. mp3 seklinde indiip uyuyana kadar dinleyebilirsin. O kadar bilgin olsa dahi sasiracak cok sey bulursun o adamin aciklamali hadis ve kurana dayali sohbetlerinde

0|2
    0|1
    • Cübbeli Ahmet hocanın sohbetleri evet dediğiniz gibi güzel oluyor fırsatım olduğunda dinliyorum keşke on elimiz on beynimiz ve vaktimiz olsada bütün ehli sünnet alimlerinin derslerinden istifade etsek. ama mümkün değil.

• Bence Kur'an-ı Kerim türkçe meali her şeye bedel başka kitap okumana gerek yok. Eğer hemen bir şeyler öğrenmek istersen meraklı olduğun bazı konuları internette araştır her gün ufak bir şey öğrensen kafi.

0|2
    0|0
    • Islami bilmeden kuran okunursa tam ve doğru anlasilmaz. Ayni yeni dogmus bebege kebap yediremeyecegin gibi

• O kadar da bilgisi vardır. Sıfırdan başlamıyor sanırım.

• Aman yetersiz kal. Dini tam anlamıyla öğrenirsen, kusurları görür dünden çıkarsın abisi. Böyle cahil cahil gez, boş ver.

0|0
    0|0
  • Risale-i Nur ne zamandan bir dinin kutsal kitabı sayılmaktadır?

Okumadığın için kendini şanslı saymalısın.

0|0
    0|0
  • napıcaksın said nursiyi oku Allahın kutsal kitabının mealini orda yazanlardan daha ala ne olur ne saidi nursi ne feto ne sülo hepsi ayrı bok Kuranı oku kafi

0|1
    0|2
  • Dinin var mı? Varsa nedir?

0|0
    0|0
  • İlmihal kitapları okuyup bunu geliştirebilirsiniz.

(Maksimum Gizlilik)

0|0
    0|0
  • önce ne olmak istediğine karar vermelisin!? Allahın istediği bir kul mu yoksa koyun mu?

0|0
    0|0
  • Onlar hikaye. Ama yine de sen bilirsin. Eğer teolojiye bu kadar meraklıysan saçma sapan heriflerin şeylerini değil de kutsal kitapları oku.

0|0
    1|1
  • kendilerine neden sormuyorsun nerden aldıklarını, internette bir araştır bence

0|1
    0|0
  • imamı gazaliden basla

0|0
    0|0
  • İlk önce gidip baska dinleri de arastiracaksin, said nursinin ağzına tükürttürme şimdi

0|2
    2|6
    • Ölümü gör ki tükürme!

• stanpsc tipik bir nevroz hali sergilemiş

• Bu nevrozsa sizinki anksiyite be kardeşim, telaştan 6 eksi verdiniz :3

• Dini seviyomusun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Oncelikle bir ilmihal al kitapcidan. Sonra bir kuran meali al. Namaz kilmayi bilmiyosan kitabini al yafa internetten ogren. Dini sohbetlere katil.

Sonra zamanla diger kitaplari oku.

Imam gazali nin kitabi. Mesnevi gibi kitaplar okursun

0|0
    0|0
    • Doğmuş bebeğe sen şu dindensin damgası yapıştırılıyor ama

• islam bencillikmi? sen en son ne zaman bir hayır işledin? ne yaptın? bencil yaşayan senin gibiler.

klavye kahramanı seni

• Emin ol senden daha iyi niyetliyimdir.İnsanları inanca göre yargılamak kadar pis birşey olabilir mi? Kendine bu soruyu sor cevapla sonra gel konusalım.

• Birşeyleri konuşman için değil ama öğrenmek istiyosan Kuran ı Kerim mealini okuyabilirsin. Her daim en güzeli.

0|0
    0|0
  • Oncelikle ac Kuran-i Kerîm in mealini ve tevsirlerini okumaktan basla. Sonra Peygamber Efendimiz in hayatini ve sunntlerini oku devami sen istemesende gelecektir zaten:)

0|0
    0|0
    • "rıselenur " diyor. Ben nereden bileyim ne anlama geldiğini? Ayrıca bu kadar düzensiz yazmış ki, Arapça olduğu bile anlaşılmıyor.

• bence önce bir kuranı okuyup sorgula sonra onları düşünürsün.

0|0
    0|0
  • risalenurdan bişi anlamassın islam ilmihallerini okuyabilirsin mesela

0|0
    0|0
    • Neden birşey anlayamazmışız hanım efendi? anlamak istedinizde kendileri kendisini anlatmadımı size ?peki okuyan milyonların mutluluğuna nedersiniz?

Yükleniyor...