Ünivesitelilerin genel kültürü.

arkadaşlar kim milyoner olmak ister adlı yarışmayı izlemişsinizdir. orada dikkatimi çeken şey yarışmaya katılan ünüversiteli yarışmacıların genel kültürleri oldu. çok basit genel kültür sorularından bile yüzde doksanı çakıyor. farkettinizmi bunu. bana çok manidar geldi bu durum.

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Genel kültür farklı bişey istediğin kadar oku bazı şeyeleri görmeden bilemezsin.

Mesela ; Aile yapın bozuksa,saygıyı,sevgiyi,ahlakı,hoşgörüyü,alçak gönüllülüğü,merhameti

insanlığı öğrenemezsin.

Hz. Mevlana'nın dediği gibi "ne kadar okursan oku,bilgine yakışır bir şekilde davranmıyorsan

cahilsin demektir ".

Bir kız tanidim abi erkekten ağır küfürler ediyordu,hayatımda duymadığım küfürleri duydum ondan

tiksiniyordum valla,çok afedersin sanki erkekte gelip birinerine bisiy yapıcak o derece yani.

Seni yetiştiren aile nasıl bir ailedir,yazık dedim sadece!

Bide orda aşırı heyecanda var bunu görmemezlik gelemeyiz :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bi şans diye girenler var

Ortamın atmosferi heyecana bağlıyorum bence

0|1
    0|0
  • adamlar hakli. genel kultur sahibi olmak icin dunyayla baginin olmasi lazim kisinin. sen cocugu at yarisina sok sonra genel kultur bekle. sistem bozuk. egitim degil, ilgi sart.

0|1
    0|0
  • Bence genelleme yapma.Onlar da belki senin hiç bilmediğin şeyleri biliyorlardır.

Hem geneli diyor ki burada olmak farklı.Bence bu kadar kişi yalan söylüyor olamaz.

0|1
    0|0
    • mutlaka benimde bilmediklerim vardır. ama genel kültür diyorum, yani hayatın içinde olan şeylerden bir haber olmak düşündürücü,

• bu tespiti yaptığına göre okuma sen, kurtar kendini

1|2
    0|0
  • o siteye gelen ne dekanlar proflar ilk 2 soruda eleniyor. ama hiç bişey yapamaz denilen köylü tipler gayet milyarları götürüyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bildiğin için basit.

0|1
    0|0
    • alakası yok dostum. elmanın ağaçta yetiştiğinden habersiz olanına bile rastladım. bu kadar dünyadan kopuk üniversiteli gençlerimiz.

• Bir ara izlediğimde o yarışmayı, "En yavaş uzayan tırnak hangisidir?" sorusu sorulmuştu. Bu soruyu bilmek için daha önce okumak lazım. Yoksa bilmek gerçekten de imkansız. Ben de şansa o soruyu görmeden bir kaç gün önce okumuştum. Daha yarışmada bir ya da ikinci soru idi. Yarışmacı da bilemedi tabi haliyle. Ancak ben biliyordum ve bana da bildiğim için kolay geldi.

• Sistem bozuksa herkese bozuk la

Ben kitap okuyup kendimi gelistiriyorsam, belgesel izliyorsam o sıgırlar da bir bok yapmıyorsa bu sistemden mi kaynaklanıyor yoksa kişinin kendi sıgırlıgından mı ?

Tek açıkmalası orasının atmosferi olabilir. Çünkü önemli bir soruyu o heyecanla 60 sn içinde bilemezsen, ki karsında kenan ışık var soruları da o okuyor, youtube'da salak diye fenomen olacaksın. Arkadas çevren akrabaların da seni salak sanacak. Böyle olunca bilemezler tabii.

Ha ben de siyaset ve futbol konusunda sıgırım. Çıksa yapamam mesela.

0|1
    0|0
  • şimdi bu üniversiteli gençlerimizin katıldığı bilgi yarışmalarında çok basit sorulardan kaldığı oluyor. ben de acıyorum eğitim sistemimiz ne hale geldi boş insanlar yetiştiriyoruz diye ama bu eğitim sisteminden daha çok sinirimi bozan insanlar var. adam bugüne kadar kayda değer hiçbir şey yapmamış, yaşamak için yaşamış bir insan. geçiyor televizyon karşısına göbeğini kaşıya kaşıya o başarısız olan gençleri izlerken kahkaha atıyor. ulan mal bunu ben bile bilirdim deyip orgazm oluyor. bu insanların sayısı da gerçekten çok fazla.

şimdi onlar da kapağı hak ediyor. o üniversiteli bugüne kadar hayattan fazla bir şey öğrenmemiş olabilir ama senin gibi bütün gün bir tarafını devirip yatacağına, okuldan kaçıp arkadaşlarıyla cs atacağına, ergenliğinin en yoğun zamanlarında kız kısmıyla takılacağına oturmuş azmetmiş dersini çalışmış bir yerleri kazanmış. sen o azmi gösteremediğin için üniversitelide sürekli kusur arama peşindesin. bu kafayla gittikçe de cahilsin cahil kalacaksın.

0|0
    0|1
    • dostum ben üniden mezun oldum zaten neyin kafasındasın anlıyamadım.

• sana demedim kardeşim. genelde böyle bir durum var. herkes en küçük bir açığımızı yakalamaya çalışıyor gibi sinir oluyorum.

• cok basit degil sadece öyle görmeni istiyorlar

ve sende onların dediğini yapıyorsun

basit olan nokta bu

0|0
    0|0
Yükleniyor...