Dini incancınız nedir ?

Evet herkes inancına yumulsun bakalım kimler neymis

• Ilımlı Müslüman
    50% (7)40% (4)46% (11)Oy Ver
  • Radikal Müslüman
    29% (4)10% (1)21% (5)Oy Ver
  • Deist
    21% (3)30% (3)25% (6)Oy Ver
  • Agnostik
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Ateist
    0% (0)20% (2)8% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Herkes müslüman dimi sözde,

Deist,ateist,agnostik de olsanız hepinizin kimliginde müslüman yazıyor.

Ama bazıları var radikal müslüman ; namaz kılıyor, oruç tutuyor, kafasında takkeyle geziyor vsvs

Bazıları var müslümanım diyor, ama içki içiyor, namaz kılmıyor, kızlarla yatıyor.

Siz her ne kadar müslüman adam onları yapmaz deseniz de hayal aleminde yasamayın. İçki içenlere sorun müslümanım derler.

0|0
14|11

En İyi Kız Görüşü

• A dedim sonuçta her ne kadar siz dinsizsiniz, öyle bir mezhep yok denip dışlansak da bir Alevi olarak kendimi din dışı görmüyorum.

Aksine ortalıkta her yerde Elhamdüllillah müslümanız diyerek dolaşıp durandan korkcaksın. Biz zararsız kendi halinde insanlarız. :D

Gerçi Başbakanın bile 'onlar azınlık' diyerek dışladığı bir kesim olarak, Türk halkının kendisiyle aynı fikirde olmayanları hazmedemediğini düşünüyorum, kusura bakmasınlar. İstisnalar mevcut tabi ama çoğunluk 'sözde' dini bütün.

0|1
    0|1
    • Türkiye'de 5 milyondan fazla Alevi vardır. 75 milyon olan ülkedeki Müslümanların sayısı 70 milyon ise, her 14 Müslümandan 1 tanesi Alevi demektir. Zira bazı kaynaklarda 7-8 milyon, 10 milyon hatta Yol TV'de 20 milyon tane Alevi olduğu söylenmektedir. Bu azınlık mı?

Zira aslında kastım azınlık olup olmaması değil. Azınlık olan herhangi bir kesim dışlanır mı? Türkiye'de 1 tane Alevi varsa, "O adam azınlık, boş ver onu, biz işimize devam edelim." demek doğru mu? Bu sosyal hukuk devleti mi?

Kızlar Ne Diyor 13

• Önceleri koyu bir müslümandim. Sonra nüfusta musluman oldum. Simdi de deist'im. Ama dinlere karşı değilim. Çünkü dinler insanara o kadar cehennemin ateşinden günahtan yasaklardan cezalardan bahsettiği halde dünya da bu kasar çok zulüm ve kötülük var. Bi de dinler olmasa nolurdu acaba. Dinler insanları bir düzene sokmak ve iyiye götürmek için varlar. Allahima sonsuz inancım var ama dinler hakkindaki görüşüm bu.

1|0
    1|1
    • Şimdi de ılımlı deist oldun öyle mi :)

• Yorumla kabiliyetin cidden cok zayif ya :) senin cevabinla eğleniyorum be kuzum :) ilimli musluman yok bilmem neli musluman. Ilimli musluman oluyorsa ilimli deisttte olir diyorum hala kofteyi cakmani bekliyorum :) ya da bosver tamam yorma kendini düşünerek hadi Allaha emanet ol caw bella :)

• Sadece müslüman. Elhamdülillah.

2|1
    1|0
  • Deisttim. . .

0|2
    1|1
  • Hristiyanım.

1|1
    1|1
  • İslam

Da

Bu ılımlı müslümanla,radikal müslümanı anlamadım.

Dinin ismi " islam" dini kabul edenlere denir müslüman.

Yani atesit'ti deist'i ayırmamışsın da islam'ı neden ayırmamışsın ?

Din'leri tamamen yazman lazımdı.

1|0
    1|0
    • İslam'ı neden ayırmışsın olucaktı yanlış yazmışım

• Günah işleyen dinden çıkmaz arkadaşım sadece günahkar olur.

Allah'ı inkar etmek ve ( şirk ) ortak koşmak dinden çıkarır ve bu günahlarinda affı yok.

İslam'ı bilmeden yargılama insanları,yargılamak sana düşmemiş.

Kul ile Rab'bi arasına kimse giremez !

• Sadece müslümanım...

Bana sorarsan ılımlı radikal diye bir şey olmaz.

2|1
    1|0
  • Radikal Müslüman

0|0
    0|0
  • İrade denen şey varken 100 de 100 müslüman olamaz gibi. Sonuç itibari le iman edip günah olduğunu bilip gene yapmak farklı yerde, ve bu müslüman olduğunu yaralamaz.

0|1
    1|0
  • müslüman biriyim

0|0
    0|0
  • Deistim ...

0|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • Senin inancın ne merak ettim ?

0|1
    1|0
    • Pastafaryanizm

• Şüphesiz ki Allah (c.c), size ad?leti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hay?sızlığı, fen?lığı ve azgınlığı yasaklar. Düşünüp tutasınız diye size öğüt verir.

-amin

• cuma hutbesi sonrası farza geçmeden okunan dua

• Panteistim. :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Elhamdülillah Müslümanım.

2|1
    1|1
  • Müslümanlığın ılımı radikali olmaz..Elhamdurullah Müslümanım

3|1
    1|2
  • Zaman israfı yapan insan da Müslüman'ım der. Müslüman insan günah işleyemez diye bir kaide yok.

0|0
    0|0
  • Güneş Tanrısı Ra'ya inanıyorum, yüzünü gösterse de biraz içimiz ısınsa

1|2
    2|2
  • müslüman allaha şükür

1|1
    0|0
    • müslümansan allaha şükür olacak tabii :) isaya şükür diyen müslüman gördün mü

• Satanist neden yok?

0|0
    1|1
    • İnsanları aşşağılamandan belli zaten şetyana taptığın.

Şeytanı yaratanda Allah,şeytana inanıyorsunya o açıdan dedim

• erdem profilndeki köpekler kadar bilgin yok :3

• Senin ismin ne Erdem?

• İmanın radikali, ılımlısı olmaz. İman bir bütündür ve parçalanamaz.

Senin o ılımlı diye bahsettiğin müslümanlar, nüfus cüzdanında müslüman olanlar.

Ateistim.

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah Müslümanım

2|0
    1|0
    • içki içiyor diye müslüman degil diyemem ben bir insana dinden çıkıp çıkmayacagını da Allah bilir.bi köpkle agız dalaşı yapmak için gelmedim ben bu dünya ya inanmıyor inanma.masonluk mu yapmaya geldin.geldiysende vazgeç

• güncellemeyi sana mı yaptım lan üzerine niye alınıyon hemen

• Yani bize ne. Dini inanç kişiye özel değilmiydi savunduğunuz teorilere göre. Kime ne? degisik, atesik, otistik e mensup olan arkadaşlarımız olsun tanışalım kaynaşalım. Doğrusunu onlara soralım.

0|0
    0|0

• Yok.

0|0
    0|0
  • Deistim...

0|0
    0|0
Yükleniyor...