Kanıtı olamayan gercekler?

hiç düşündünüzmü var mıböyle bildiginiz bir şey?

mesela zaman gerekten var mı

saate bakıp ilerleyen birseyler var ama

zaman ne? gercekten varmı?

Evren nereden geldi?

Yaşam nereden geldi?

Akıl nereden geldi?

Dünya dışında yaşam ya da akıllı yaşam var mı?

Dil, bilinçliliğin bir gereği mi?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Zaman maddeden bağımsız düşünülemez. ve algısaldır. Evren büyük patlamayla oluşmuştur. Bunu Tanrı'nın yokluğuna kanıt olarak görenler olduğu gibi Tanrı'nın varlığına kanıt olarak görenler de vardır. Hatta evrenin oluşumunu Tanrı'nın aşama aşama kendisini görünür kılmasıyla açıklayanlar olmuştur. Yaşamın kaynağı cansız maddelerden kendini kopyalama yeteneğine sahip ilk molekülün oluşumuyla başladı. Bu sorunun cevabı bir önceki soruyla bağlantılı. Akıl sorusunun cevabı da aynı şekilde. Dünya dışında yaşam kanıtlanmış bir şey değil. Bilinç düzeyi geliştikçe dil de geliştiğinden birbirinden ayrılamaz diye düşünüyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Zaman gercekten var tabı kı ve yercekımı azaldıkca hızlanır.uydulardakı hassas saatler boyle oldugunu kanıtladı, Eınsteın'ın teorısını yanı.ve uydulardakı saatler gerı alınır, cunku radyo ve tvde goruruz o saatlerı.karısıklık olmaması ıcın hep gerı alınır, daha hızlı ılerlıyor cunku.evrende gezegenler hareket edıyor, gunesler dogup batıyor, bunlar tabı kı zaman dıye bır seyın oldugunu gosterıyor.yasam ortaya cıkabılecegı yerde hıc beklemez, dınamıktır.bakterıler, mantarlar hep urer.akıl da yuzyıllarca beynımızın evrımlesmesıyle gelıstı.beynımız hala evrımlesmeye devam edıyor, hıc durmaz.dunya dısında, dunyaya cok benzeyen gezegenler bıle bulundu.elbette bır yerde canlılar vardır bızden baska.son zamanlarda takıp edemıyorum, belkı yasam formları bıle bulunmus olabılır.bu tur soruları dusunerek cevaplayamazsın, son gelısmelerı takıp et, belgeseller ızle, fızıkle ılgılı arastırmalar yap..bılınclı olmak nedır? Butun canlılar bılınclıdır.eger bılınclı olmayan canlı varsa da bunu ınsan bılemez.o canlının bılınclı olup olmadıgını onun yerıne gecmeden bılemeyız bence.butun canlılar bır sekılde ıletısım kurar.her canlı kendı zeka sevıyesıne gore bır ıletısım kodu gelıstırır.ınsanlar "dil"i gelıstırdı.

0|1
    0|0
  • Öyle çok şey var ki düşünsek kafayı yeriz.. Hiç bulaşmayın derim :)

0|1
    0|0
  • Geçip giden bir şey var adı zaman. Zaman ne demek saçma bir adı olacaktı zaman olmuş. Kanıtı şse gece, gündüz, mevsimler geçiyor işte.

Evrenin var olduğu yaşadığımız ile birebir. Yaşam anne karnına düşüp büyümekle başladı. Yaşam ve zaman bence aynı. Ayak nereden geldi diye sormuyorsan, akılı sorman saçma olmuş. Ben dünya dışında yaşamda uzaylılar olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 1- Evren büyük patlama ile oluşmuştur. Büyük Patlama; Yaklaşık 13,7 milyar yıl önce aşırı yoğun ve sıcak bir noktadan meydana gelmiştir

2- Canlı yaşamı cansız organizmalardan meydana gelmiştir

3- Akıl değiğin şey zaten beynin kendisi

4- Dünya dışında ispatlanmış hiçbir canlı kalıntısı veya akıllı yaşam yoktur.

5- En son sorduğun soru felsefeye giriyor, bu yüzden yanıtsız bırakıyorum.

0|1
    0|0
  • kanıtı olmayan hiçbir gercek yoktur

sadece gercegi almayan algılayamayan zeka vardır

0|1
    0|0
  • bunlar algımızın yarattığı gerçeklikler. gerçekten gerçekler mi ? onu algılayamıyoruz işte. ozamanda z.ktir et ya bunları diyip migrostan vat69 almaya gidiyoruz

0|1
    0|0
Yükleniyor...