Fas kültürü hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi?

sevgilim bi Faslı. onun kültürünü öğrenmeye çalışıyorum nelerden hoşlanır neleri sevmez daha iyi öğrenebilmek için. her konu da olabilir ufacık önemsiz de olsa yazın lütfen :)

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ben cezayirliyim ve faslılarla cezayirliler aynı milletten sayılır. aynı dili konuşuruz sadece bayraklarımız farklı. aynı adet ve örflerimiz var ama burdakilerin bahsettiği gibi saçma sapan şeyler yok,ırkçılık kokan hareketler bunlar, bakma sen bunlara.sevgilin ne anlatıyorsa ona bak bence,bunlara bakarsan bırak onu araplar hain pis derler,bence gogoleden araştır yoksa burda kafanı karıştırırlar.

1|0
    0|1
    • kesinlikle haklısın bu yorumlar ve sevgilimin anlattıkları çok çok farklı. ama googledan da farklı şeyler bulup sevgilime söyleyince pek hoşlanmıyor bunları nerden buluyosun yanlış diyo ne yapacağımı şaşırdım

• Hırsızlık falan olabilir ama tuhaf cinayetler,kızına tecavüz eden babalar,bebeğini dışarıya fırlatan anneler çok azdır orda :).Allah bozmasın demeyeceğim,İnsanlar bozmasın mutluluğunuzu inşallah,rabbim fesat değildir.bozarsa insanalar bozar :)

• Çok teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 7

• Eşitlik yoktur tam anlamıyla. Erkek daha önemliidr. Kadınlara deper verirler ama tek eşlilik yoktur genellikle. Yemek kültürleri elişmiştir ve kadının hamarat olmasını beklerler. Evlendikleri gece kadının ayaklarını yıkıyorlar yanlış bilmiyorsam. Kadın kapalı olmalı. Hatırladıklarım bu kadar. Bunlar doğru sanırım.

2|1
    0|1
  • Oouuuv...

Berberi kültürü genel anlamıyla. Berberi ve Arap Bedevileri yoğunluktadır. Ortadoğu Arap kültüründen çok çok farklı bir kültürleri var. Kuzey Afrika'nın çöl havası, Ortadoğunun çöl havasından farklıdır ve Fas diğer tüm yerlerden daha bedevidir.

Berberi nüfusta çok var, hatta epeyi berberi var. Berberiler Arap olmayan o bölgenin yerli halkıdır. Fairouz kültürünü oluştururlar.

Yağlı yemeklere, sıcak havaya ve ataerkilliğe, kabile adetlerine kendini hazırlamaya başla.

2|1
    0|2
  • hayırdır yolculuk mu var..

0|0
    0|1
  • erkekleri hançer siz gezmezler

1|0
    0|1
  • -pink faslı

0|0
    0|1
  • fas kültürlerini wekipedia dan öğrenebilirsin

0|0
    0|0
  • nerden buldun onu

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Allah mesut etsin;)

0|1
    0|0
  • sabah kahvaltılar ve akşam yemekleri hafif tercih ederler ancak öğlen yemekleri onlar için çok önemli ve her yemekten sonra meyve yemeyi ihmal etmezler. bakıldığın da şeker ve tuzu karıştıran farklı tatta lezzetleri var. balık ve sebze vazgeçilmezleri.

0|0
    0|0
  • selam benim de erkek arkadaşım faslı:)kültürlerini iyi biliyorum. annesine saygı göster çok hoşuna gider.

0|0
    0|0
Yükleniyor...