İktidar yalakalığı da bir sanat akımı mıdır?

Şimdilerde güzelim Mona Lisa'nın kucağına üç çocuk vereceğimiz endişesi sarar oldu içimi.

Estetik durabilir belki ama hislerim aksini söylüyor.

Her neyse, size sorayım dedim.

Gazetelerin bulmaca eklerindeki ünlülere çizdiğim dillere destan badem bıyıklar ile ben de bir

sanatçı sayılır mıyım?

0|0
5|32

En İyi Erkek Görüşü

• I-ıh zor. Melih Gökçek sana kaptırmaz Büyükşehir'i :/7

1|0
    4|2

Erkekler Ne Diyor 31

• Bu sorudan sonra sana badem bıyık dememe kararı aldım ama bu karar alışımın kesin bir garantisi yok haberin olsun.

Not: İdolüm: link

Bu sanat akımı sadece resimde değil, heykel ve edebiyatta da görülmektedir.

link

Senin için siyaset adına yazacağım ilk makale bademizm üzerine olacaktır.

1|0
    0|0
  • bir şey yapan insan bu sanattır diyorsa bitmiştir. çok da yormaya gerek yok :) bir Da Vinci olamazsın belki ama bu seni yıldırmamalı. :) bulmacalarda ki sanatın farkı kadın-erkek farketmeden hepsine bıyık çizilmesi belki de farklı bir akımın çıkışı. adını sen koy. :)

1|0
    0|0
  • Bir akım olduğu ortada, ama, bunu yapan sanatçı da olsa, bu akım bir sanat akımı olmaz..

olsa, olsa "çıkar"(emek çekmeden, hak etmeden elde edilen menfaat) akımı olabilir..

Yaşadıklarımıza bakılırsa, bu konuda hiç bir sınır tanımadıklarını söyleyebiliriz.. Mona Lisa 'ya üç çocuk ta verirler, başına bir örtü de.. :)

1|0
    0|0
  • Bu ülkede körü körüne inananı gördüm,makarna için oy satanı,totosunun kılıyım diyeni ve o kadar yolsuzluklar ortaya çıkan paralar olduğu halde o müslüman yapmaz veya duruşu yeter diyen insanlarla karşılaştım en son olarak ta hepimiz bilaliz diyenler çıktı. link

Acaba hangisinde bir gemi olacak para var bu ülkenin yüzde 50 si yandaş yalaka cahil ve körse ciddi bir akım olduğu gerçek ve zaten sanatçının adam yerine koyulmadığı hatta cezalandırıldığı bir ülkede hiç sanatçı olmamak çok daha iyi onun yerine hırsız hortumcu olup müslüman görünmek çok daha mantıklı

1|1
    1|0
  • iktidar hakkinda fikrimi degistirdim. bizim millet birine yükleniyorsa medya yaygara yapiyor BBC gibi gavur kanalida destekliyorsa tam tersini yapacaksin, Erdogan 'in hatalari var ama ben seviyorum, oyumu vermem ama dürüst olduklarina inaniyorum. en azindan kilicdaroglu gibi güdük degil :)

//Nürnberger//

3|1
    0|0
  • çok güzel bir konuya değinmişsin.

ortalıkta iki tip yalaka görüyorum şu an. bir kısım iktidar ne derse doğrudur tipleri.

bir kısmı da zamanında biz çapulcuyuz diye gezinen, şimdi ise hadi mübarek pilavlı var diyecek kadar cemaatçi olmuş yalakalar.

bence iki tarafında birbirinden farkı yok.

1|0
    0|0
    • Yahu bir tarafa gönderme yaparak bir soru sordum. Nereye göndereyim iktidarda bunlar var.

Ama soruyu anlayan tek tük insan çıktı.

Başlığa takılmadılar da bademe bıyığa takıldılar.. Gece gece zaten kafam dağılsın diye sordum, pç ettiler mübarekler.

Sana niye anlattıysam =/

• içinde kalmamış oldu işte :)

• Hiç deme. Öyle oldu.

• Hükümete habire yüklenip laf atmakda aptallıkmıdır? veya onu destekleyenlere yalaka demek embesillikmidir? derler kardeşim :D

2|1
    0|1
  • Taş gibi hatunlar bile yağ yakıyor iktidara şaşkınım. Oysa onlar hep CHP'li olurdu..

Kadın siyasetle alakası yok çıkmış TV'ye atar yapıyor iktidar karşıtlarına..

1|0
    0|0
  • Ne sayilirsin bilmem de

Çapın çok yok. .

Bunu teşhis edebildim sadece. ...

Bademi hırsız yolsuzluk da

Diğerleri çok mu hırli?

Bu bir şekil sakal bıyık meselesi değildir.

Bu bir karakter-karaktersizlik meselesidir.

Badem çizip sonra da

İçindeki ideolojik zehrini kusunca mutlu mu oluyorsun?

Oldum olasi tiksinmisimdir

Şekilci insan tipinden...

Not; eksiler karakterinizin dışa vurumudur...

3|0
    1|2
  • evet sanattır celladın yüzüne tükürmek. Bu aptallığa nakşettiğin tokat bir sanattır. O aptallara küfrederken yüzünün şekli çizilmeye değer bir sanattır, yaptığın orta parmak işareti nah işarate ve diğer isyan eden tüm simgeler, küfründeki şiirsel imgeler bir sanattır

1|0
    0|0
  • siyasette para olduğu için insanlar gelirini yükseltme peşindeler

1|1
    1|0
  • abla bugünlerde sürekli sorar oldu...

badem bıyık çizmek de sanattır tabi ki...

sanatı sizden öğrenecek değiliz!

ayrıca azıcık gündemi takip et bacım 3 yerinde saymaktır... 5 çocuk + 1 de karnına koydun muydu...

hegzaliza olur :)

2|0
    0|1
  • sanat akımı olabilir daha da detaya girersek çıkar sanatıdır..kömür makarna nerdeyse hülooğgiller oraya

1|0
    0|0
  • sanat için emişirim <3

2|0
    0|1
  • Nerden yaladıklarına bağlı biraz

haşırt.

1|0
    0|0
  • sanatçı muhalif olan demektir. aydın demektir

1|2
    1|1
    • Bir tane anlayan çıktı. Şükür.

• öyle mi :) bence her portre film ya da heykel sanattır ama asıl sanatçılık levent kırca misalidir

• evet 21. yüzyılın başlarında çok revaçta bir akım

1|1
    1|0
  • Sanatçı olmakla kalmaz şaheser bir yapının mimaresi bile sayılabilirsin ^^

1|0
    0|0
  • Sanatçı, aydın olandır. Toplumu aydınlatacak olan da sanatçının ta kendisidir.

Sanatçı, Hırsızlığa, yolsuzluğa, rüşvete, peşkeş çekmelere, haksızlıklara, adaletsizlikler topluluğuna muhalif olandır. Bunu halka mizah ile izah edendir.

Sanatçısın.

1|0
    0|1
    • Bazen anlaşılmamak beni çok üzüyor. Aşağılara bir bak.. Peh.

• Üzüntü verici bi' durum gerçekekten.

İktidar yalakalığı ya da kısaca dalkavukluk, bir sanat akımı değildir, öyle de olamayacaktır.

Yalakalık yapan kişinin "ampulü" bırakın halkı, kendisini bile aydınlatmaya yetmez.

• nasılsın tekilam?

1|0
    0|0
  • Mona lisa çarşafa bile girebilir eğer bunu sen yaparsan o zaman kesin sanatçı olursun.

2|0
    0|0
  • yeni çıkmış.

1|0
    1|0
  • Dolandırıyorlar ama işimize geliyor :) Bana Kurdistan önemli şuan,şivan perverin dediği gibi barış dostluk kardeşliiik,hep birlikte megri megri türküsünü söyleyeceğimiz günler olacak.

1|0
    1|0
  • Sanat uretkenlik senin dediginle ne bagi var kavrayamadim

1|0
    0|0
  • Ayarsız dona ayarsız bistan(yamalı don) dikilir. Hayal dünyası işte bir varmış bir yokmuş.

2|0
    0|0
  • öyle kolay değil o iş

2|0
    0|0
  • Telekinezi olayı başlı başına sanattı :DD

1|0
    0|0
  • Tabiki öyledir Yalakalık Fakültesi felan acılsa bazıları Doçent olur bu konuda..

1|0
    1|1
    • Onlara hayırlı işler dileriz.

• iktidar yalakalığı sanat akımı değildir, iktidar yalakalığıdır. hayır sanatçı sayılmazsın.

1|1
    1|1
  • ah bu sarkıların gözü kör olsun be:)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 5

• Sanat sanat içinse boş ver takıl kafana göre :)

3|1
    0|0
    • Değil mi? Pala istiyorsam pala yapmalıyım. İlle badem olmasın.

• Pala yiğit insan işidir diyeceğim ama bademin de bir onuru vardı =(

• Eskidenmiş annem.

• Van Gogh iktidarı görse sanatı bırakır :/

1|0
    0|0
  • Sanat toplum için değildir. Yoksa bir gazete makalesi de sanat olurdu. Sanat, salt sanat amacıyla yapıldığında sanat olur ancak. Dolayısıyla sayılmazsın:) Bana göre:) Ama boşa da gitmez çizimlerin, şu adaletsiz ülkede umudu hatırlatan bir tebessüm olur işte:)

1|1
    1|0
  • Vurgulara dikkat edip gölgelendirmelerdeki geçişleri tam yaparsan sergindeki şaraplardan yudumlamaya gelirim.

2|1
    1|1
  • Bıyığı bilmem de soru sanat eseri.

1|0
    0|0
Yükleniyor...