Saçı beyazlayan ilk insan kimdir?

Saçı beyazlayan ilk insan kimdir ve neden saçlarımız beyazlar?

Güncellemeler:
Çokta zor bir soru değil aslında nerden bilelim diyorsunuzda hiç merak etmedinizmi araştırmadızmı tvlerde hiç görmedinizmi izlemedinizmi geçmişimizi kültürümüzü ne kadar biliyoz saçma sapan aşk dizileriniz izliyoruz zevkle ama bugün kıvavç tatlıtuğun yeni dizisinin adı ne desem herkes bilir ee bunuda bilin:))))
Saçı beyazlayan ilk insan Hz. İbrahim aleyhisselam dır . Hz. İbrahim aleyhisselam bunun üzerine Yüce Allah'a saçının niye beyazladığını sorduğunda o senin toplum üzerindeki saygınlığını olgunluğunu üstünlüğünü belirtir cevabını aldı .Ve bundan sonrada insanların saç ve sakalı hep beyazlamaya başlamıştır yani hikmeti budur.

0|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlardaki beyaz saçların kabirde veya ahirette nur olacağı doğru mudur? Mumsema Hadis-i Şerifte beyaz saçların Müslümanlar için kıyamet günü nur olacağı bildirilmiştir.

Amr İbni Şuayb'ın, babası vasıtasıyla dedesinden rivayet ettiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Beyaz saçları yolmayın. Zira o beyaz saç, kıyamet günü müslümanın nûrudur." (Ebû Dâvûd, Tereccül 17; Tirmizî, Edeb 56; Nesâî, Zînet 13. Ayrıca bk. İbni Mâce, Edeb 25.)

ağıran saç ve sakal tecrübe ve olgunluğu belirtir . dünyaya gelen ilk insan hz. adem olduğu için ilk onun saçının beyazladığını zannediyorum .

-çüko-

2|2
    3|1

Kızlar Ne Diyor 12

• Bence eskı ınsan fosıllerı ıncelenırken hangısının sacı daha erken beyazlamıs sorusundan daha onemlı soruların cevabını arıyorlardır:) ama herhalde sacları beyazlayan ılk ınsanı lanetlenmıs dıye yakmıslardır belkı ya da cok sasırmıslardır, yaşlanmayı bır hastalık sanmıslardır..guncellemede cok haklısın, katılıyorum :) sacların neden beyazladıgını bılemıcem, ama bır teorım var.bence kapalı kadınların daha hızlı beyazlar, cunku gunes gormedıgı ıcın pıgmentlere ıhtıyacı kalmaz.renk pıgmentlerı uv ısınlarından korunmak ıcın var.

0|0
    0|0
  • Yaşlılıktan değil de hani cefa çekip dert sıkıntı çekip saçı beyazlayan insanlar var ya onlara yüreğim burkuluyor

0|1
    0|0
  • Hiç merak etmemiştim bunu açıkcası

0|0
    0|0
  • pigmentler yaş geçtikçe öldüğü için:((((

1|1
    1|0
  • hayatta çok acı çekmiştir ya da tüm acı olayları içine atmıştır, tüm fırtınaları içinde yaşamıstır.kımseyı kırmadan gizlice kendıne acı cektırmısıtr.ama insan her şeyi içine atıncada bir yerden patlak veriyor haliylede saçları beyazlıyor..

0|0
    0|0
  • kim olacak tabi ki de dünyaya gelen ilk insandır...

0|0
    0|0
    • Belkide dünyaya gelen ikinci insanın saçı beyazlamıştır. Nerden biliyosun ;)

• tamam o zaman onu onlar düşünsün ben den bu kadar :)

• ilk insandır kim olacak

0|0
    0|0
  • Çok ilginç sorular..

0|0
    0|0
  • Cro Magnon .

0|0
    0|0
  • Saçı beyazlayan ilk insan hz İbrahimdi

0|1
    0|0
  • Bizde genetik lisede beyazlamaya başlar saçlar.

Annem derki çok çeken kişinin çabuk beyazlar

Babam der ki, saç beyazlarsa vücutta daha az hastalık olur

Büyükler doğru söylüyor sanki.

0|0
    0|0
  • Güzel bir soru :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• tek yonlu beslenmeye dayalıdır daha cok. elbette genetik etkende var.

0|0
    0|0
  • Romantik komedi filmlerinin bir sahnesi canlandı gözümde kişilerin mutfakta un savaşı yaptığı sonrada aptal aptal eğlendiği kahkaha attığı sanırım ilk o un meselesinden ağarmıştır...

0|0
    0|0
  • kıçımdaki kıllarda beyazlıyo benim. şimdi bende cennetlik miyim? lütfen sapıklık etmeden cevap veriniz..

0|0
    0|0
  • Bilimsel araştırmalar göstermektedir ki ilk saçı beyazlayan insan M.Ö. 3... Kardeşim manyak mısın nerden bilelim biz? Sarı çizmeli mehmet ağanin beyazladi a...

0|0
    0|0
  • dogru guzel tespit bende bilmiyordum ögrendim sayende

0|0
    0|0
  • dötümle güldüm buna ya :)

0|0
    0|0
  • albert einstein aklıma geliyor kuantum teorisi ile saçları ağardı...

0|0
    0|0
  • adem

0|0
    0|0
  • adnan Senses dir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...