Allah nefsin hoşuna giden haram şeylerin yerine gelmesi için edilen duaları kabul edermi?

Cenâb-ı Hak Hakîm-i Mutlak, hâzır, nâzır olduğu için, abdin (kulunun )duâsına cevap verir. Vahşet ve kimsesizlik dehşetini, huzûruyla ve cevabıyla ünsiyete çevirir. Fakat, insanın hevâperestâne ve heveskârâne tahakkümüyle değil, belki hikmet-i Rabbâniyenin iktizâsıyla, ya matlûbunu veya daha evlâsını verir veya hiç vermez.

Bediüzzaman Said Nursi

Allah nefsin hoşuna giden haram şeylerin yerine gelmesi için edilen duaları kabul edermi?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Böyle şeyler için dua etmek bir Allah dostuna yakışmaz. Ben utanırdım şahsen. Ki başka isteklerim için bile dua etmeye utanıyorum, sağlıklıyken, istediğim her şeye sahipken..

0|1
    0|0
    • Sanırım soruyu tam anlayamadınız . Burda Bediüzzaman hazretleri buyuruyorki Allah herkesin duasını kabul eder fakat dua akıl mantık ve terbiye çerçevesinde olmalı .Allahtan zorla birşey istememeli illa duamı yerine getireceksin diye bir iddiada bulunmamalı .kainat denege üzeri olduğu için istenen şeyde denge üzeri olmalı. yoksa Bediüzzaman hazretleri öyle bir dua ediyor değil. umarım yardımcı olabilmişimdir.

• ikinci yazınızda tam anlaşılır kıvamda teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 1

• Öyle dua edilmemeli bence Allah'ın takdiri ama kabul eder mi bizler bilemeyiz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sen bir bu sebepten dua et kabul edilip edilmediğini bizle de paylaş. Hadi canım kardeşim, hadi gülüm, hadi çocuuuum.

0|0
    0|2
  • kimine lütfündan kimine kahrından verir bilinmez derler

0|1
    0|0
Yükleniyor...