Yazım yanlışlarından dolayı insanlardan soğuduğunuz oluyor mu?

Bu konuda dikkatli davranmaya çalışıyorum ama çoğunlukla alay konusu oluyorum ya da kişilerin yanlışlarını düzelterek sinir bozucu biri oluyorum :D Sizce?

Güncellemeler:
Hatta bu sitenin kullanıcı isminde boşluğa izin vermemesi de beni rahatsız etti. :)

0|0
22|30

En İyi Erkek Görüşü

• Bir insan dahi anlamındaki -de ekini yazmayı bilmiyorsa,

Şarz,herkez,direk,yanlız vs kullanıyorsa,

L harfLerini yazımda büyük kuLLanıyorsa,

ewt,canım,bnde gibi kullanımlara harf cimriliğine gidiyorsa,

mi/mı soru eklerini bitişik yazıyorsa

soğurum.Sevgili olmam,arkadaşlığımı gözden geçiririm.

6|6
    1|6

Erkekler Ne Diyor 29

• Sıradan vatandaş için çok dikkat çekmeyen bir şey. Türk eğitim sisteminden daha iyisini bekleyemezsin. Ama bir firmada üst düzey yönetici olan kişilerin e-postalarında da bu hataları sık sık görmek rahatsız edici olabiliyor. Düşünün adamla iş yapacaksınız ve kendisine bir mektup,e-posta vs gönderdiniz. Devrik cümleler, yazım kurallarından yoksun kelimelerle dolu ilkokul türkçesiyle yazılmış bir cevap geliyor size.

Bu firmanın ciddiyetine ve profesyonelliğine güvenir misiniz?

0|0
    0|0
  • yazım hatalarından ziyade telaffuz hataları bir an beni benden alıyor.durarım,vurarım,poroblem...blablabla gibi...duyduğum vakit şoklanmış gibi soğuyorum.yazım hatalarına gelince de...çok irdelemem;çünkü yazım ve noktalama kuralları başka bir ilgi alanı ki,her insan ilgilenmiyor olabilir.

0|0
    0|1
  • yok takmam kafaya..

yeterki ne yazdıgını anlayayım..

0|1
    0|1
  • türk dili öğretmenimisin?ya da bi erkek arkadaşınj mıyok?

takılma böyle şeylere!

0|0
    0|1
    • ne yani erkek arkadaşı olmayan bir kızın soracağı bir soru mu bu? asıl saçmalık senin yorumun

• Kullanıcı ismindeki boşluk beni de çok kızdırmıştı ona kesinlikle katılıyorum. Yazım kurallarına dikkat etme meselesine gelince , herkes dikkat ediyor tabi ki ama klavye biraz aldı herkesten o dikkati sanırım.

0|0
    0|0
  • Eğer bu hataları yapan kişi gurbetçi vatandaşlarımızdan biriyse pek fazla önemsemiyorum hatta bazen komik buluyorum (dalga geçme maksadıyla söylemedim). Hatayı yapan ülkemizde doğup büyümüş, eğitimini burada almış birisi ise cevabım evet olacak.

0|1
    0|0
  • Soğumuyorum ama yine de dikkat etmelerini isterim. Ben mümkün olduğunca dikkat ediyorum.

0|1
    0|0
  • Senin de farkında olmadan yaptığın yanlışlar vardır.Bilerek yapanlar sinir bozucu.Bu arada ama kelimesinden önce noktalı virgül kullanmalıydın. :)

0|0
    0|0
  • şekilci bir yapınız varsa insanlardan soğursunuz yazım yanlışlarında, ancak içeriğe önem veriyorsanız pek de önemli değildir yazım yanlışları.

0|1
    0|1
  • İmla kurallarını bilmeyen kızı dikkate almam

1|0
    0|3
  • umrumda olmaz

0|0
    0|1
  • Her cümlenin sonuna "..." koyma hastalığı olanlar var.

Hatta bende de biraz var.

Derhal kurtulunması gereken bir hastalık bence, her cümlenin sonuna "..." koymak pek güzel değil gibi.

0|0
    0|2
  • Telefonla yazmama rağmen dikkat ederim. Tuslar bitişik olduğu için birde dokunmatik olduğu için bazen imla ihlali olabiliyor. Bazende otomatik sözlüğün azizliğine ugruyorum. Eyvallah yazarken v yerine w yazasim geliyor nedendir bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Dilini doğru kullanamayan biri sadece yurt dışında yaşıyorsa bağışlanabilir. Onun dışında bu durum benim için ön yargı sebebidir.

0|0
    0|0
  • İrrite olduğum durumlar oluyor. Ama küçük yanlışlıklara takılmam. Hatta bu yanlışları yorum olarak yazanlara da tavım. Bari bir yorum bırak ek olarak söyle diye düşünürüm gördüğümde.

0|0
    0|0
  • mükemmelliyetçiliğin var hepsi bu... takıntı yada sıkıntı olarak adlandırlmaya değmez... üstünde durma.

0|0
    0|0
  • Noktalama işaretlerinin, yanlış kullanılmasına veya hiç kullanılmamasına tahammül edebilirim. Sözcüklerin doğru yazılması gerekli.

0|0
    0|1
  • emomudur memodur nedir birtek onlara tav oluyorum

1|0
    0|1
  • "Aşk-ı Ferman" mı "Ferman-ı Aşk" mı? :)

0|0
    0|1
    • Ferman-ı Aşk daha doğrudur; ama benim kullandığım bir şarkı ismi

• Cahillik değil, siz haklısınız.

Israrla düzeltmeme rağmen ısrarla hata yapan insanlardan soğuyorum ben açıkçası.

• Bazıları sanki inadına yapıyor veya ben öyle algılıyorum. İnsan ister istemez soğuyor tabi.

• olmuyor ama SIKICI yazması i harfini ı yapamamak böyle büyük yazmak beni etkiliyor

0|0
    0|0
    • gsm operatörleri sayesinde kendi ülkemizde Türkçe karakter kullanmak için daha fazla para ödememiz gerekiyor. Yaratıcı Türk insanı bunun da çaresini bulmuş işte :D

• evet

0|0
    0|0
  • kesinlikle, hele o bağlaçların yanlış yazılması yok mu!

0|0
    0|0
  • Oluyor .

0|0
    0|0
  • bazen oluyordur

0|0
    0|1
  • O zaman sen de benim yaptığım gibi, sadece doğru yaz ama başkalarına karışma.

0|0
    0|1
  • Ben sinir oluyorum ama o kadar çok takmıyorum.

0|0
    0|1
  • caps lock açık olmadığı sürece benim açımdan problem yok:)

0|0
    0|1
  • ''üff snane be slk :ss'' yazan insandan kim soğumaz?

0|0
    0|2
    • bana diyorsun sandım bir an :D

• Ben şimdi bunu sordum ya artık pusuda bekleyenler olur: "Bak sen de yanlış yazdın." diye :)

• uyus yaa buraya da açtı

0|0
    0|1
    • hah geldi işte :D

• hah derken ünlem olmalı idi.ben mi düzelteceğim yanlışlarını :D

• bu soru başlığıyla nasıl bir hata yaptım ben, hayatımın geri kalanını düzgün Türkçe kullanmak uğruna kasıla kasıla geçireceğim :D yanlış yere yazmışım da :)

Kızlar Ne Diyor 22

• Gönüller bir olsun harfler yolunu bulur

0|1
    0|1
  • kendini birşey sanan insan diye nitelendirmelerinden dolayı artık karışmayacağım diyorum ama dayanamıyorum.

0|0
    0|0

• herkes-herkez

şarj-şarz

elektrik-elektirik

değil-deyil

daha çok var.. çok gözüme batar benım de düzeltirim hep :)

0|1
    0|0
  • :) telafuz yanlışları daha fazla ilgimi çekiyor.yazım konusunda bende çok iyi sayılmam :(

0|1
    0|0
  • Kimi zaman dikkat ediyorum ama soğumama sebeb olmaz.

0|0
    0|1
  • Daha demin bir soruya cevap veresim gelmedi.''hersheyy'' mi ne yazmıştı.

0|0
    0|0
  • Bariz görgüsüz olmadığı sürece ufak tefek hatalar olabilir.

0|0
    0|0
  • Çok değil. Yani en azından senin kadar takmıyorum sanırım. ''sni svyrm peppeem'' gibi şeyler yazmadığı sürece sorun yok sanırım.

0|0
    0|0
  • evet oluyor. cümlelerimde yaptığım yanlışlardan ve devrik cümlelerden ötürü bazen kendimden soğuyorum :)

0|0
    0|0
  • ajqiidooooooom hariqasn flla dqtrdn yn3 sonunha qdr shana qadılıom xD

0|0
    0|1
  • Kesnlikle. miğde,herkez,deyil,saten yazanları uyarmamak icn ck zor duruyrm uyarnca ben kötü oluyorm ama napym cok sinir bzucu geliyolar gözüme

0|0
    0|1
  • Soğuyorum resmen yazım yanlışı yapınca, aksine hatasız kullanım yaparak sırf bu yüzden sevdiğim insanlar da az değil.

0|0
    0|1
  • cümlenin sonuna nokta koyamayanlardan soğumuyorum da ürküyorum bi tarafları eksikmiş gibi geliyor.ya kolu kopmuş, ya bacağı kopmuş, ya da bi gözü çıkmış olarak hayal ediyorum onları.

0|0
    0|2
  • Evet dikkatli olmak iyidir...ama aşırıya kaçmadan

0|1
    0|0
  • Kafalarına göre takılsınlar.

1|0
    0|1
  • insanları değerlendirmiyorum ona,buna,şuna göre

1|0
    0|1
  • En çokta bu yüzden soğuyorumxd

0|1
    0|1
    • Keşke bu kusurun olmasaydı.

• Gözden geçirildi direkten döndün.Azmettin direk(t)en döndün.Tebrikler

(Saçmalamış olabilirim)

• Bilerek yanlış yazanlar var ya,onlar beni çok rahatsız ediyor.

0|0
    0|0
  • Evet :(

0|0
    0|0
  • emo dilii konuşan ergenlere sinir oluyorum o kadar

0|0
    0|0
  • Hepimiz insanız, hatalar yapabiliriz:(

0|0
    0|1
  • imla hatalarını geç dil sürçmesinde bile fotoselli gibiyim, düzeltmek zorunda hissediyorum kendimi. memnunum halimden, herkes doğru konuşsun işte, negzel.

0|0
    0|0
Yükleniyor...