Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?

Bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz Necip fazılın bu sözü çok hoşuma gittide sizinden fikirlenizi almak istedim

Güncellemeler:
Bende çok düşünüyorumda biz bu dünyada değer görüyoruz çünkü herşeyimiz var yaşam için.
18:31 -İşte onlara Adn cennetleri vardır; altlarından ırmaklar akar, orada altın bileziklerle süslenecekler, ince ve kalın ipekliden yeşil elbiseler giyerek koltuklar üzerine dayanıp kurulacaklar. O ne güzel karşılık ve ne güzel kalma yeri! Bu dünyada varlık varsa öbür dünyada neden olmasın diye düşündüm biran. Allahu ekber

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ahirete imanın gerekli olduğunu, bu dünyanın bir tesadüf eseri olmadığını dünyanın güneşin ekseni etrafında 108.000.km , kendi ekseni etrafında 1670km hızla döndüğünü ve bunun tesadüflerin yapamıyacağını bu dünyanın bir sahibi olduğunu ve ondan gelip yine ona gideceğimizi anlatıyor bana.

1|0
    0|0
    • Kısaca özetlemişin

• Ben müslümanım kardeşim saol :)

• :D Estağfirullah

Erkekler Ne Diyor 9

• Biz şu anda Varız öyle değilmi? (yanıt evet) Başlangıcımız ve sonumuz yokluğa dayansa iki YOK arasında bu VARlık nasıl oluyor? Mantık ve matematiksel olarak iki YOK arası da YOKtur. Hayatın bir gayesi olduğunu anlıyoruz bu soruda.

1|1
    1|0
  • Bu adamın her sözü imanı zayıf olan insanlara kurşun gibi geliyo be ama tabi anlayana

1|1
    0|0
  • Bunu ateyiz vatandaslar acıklasın

0_0

1|0
    0|0
  • Çok güzel bir sözmüş burada yaşam amacımız olduğunun altını çiziyor.

1|0
    0|0
  • Abazanlık dönemlerine denk gelmiş zahar, c==3

0|0
    2|1
  • yokluk varmıdır ki:)

0|0
    0|0
  • necip fazılda bir ateistti sonradan döndü...

0|0
    0|0
    • Ateist olmasını sormuyorum sözün anlamını sordum.

• sadece sonsuz mutluluk tarafı garip. yoksa öbür taraf elbette var

• 15:47 -Biz o cennetliklerin kalblerindeki kinleri çıkarır atarız. Hepsi kardeşler olarak sevinç içinde karşılıklı koltuklara otururlar.Yani sendeki ihtiyaç tuvalet vs hiç bir istek kalmayacak Allah o duygulardan men edecek cennete gidenleri. Sonsuz mutluluk kötü olmaktan iyidir.

• belkide dünyaya bıraktığımız izdedir varlığımız çok önemlide olmayabiliriz belki .

0|0
    0|0
    • Bende çok düşünüyorumda biz bu dünyada değer görüyoruz çünkü herşeyimiz var yaşam için.

• İyi geceler canım :)

• Bu dünyaya niçin gelindiğimizi hatırlatmış. Hepimiz Allah'ı zikir eden olan kullarından olmak için. Bu kainatta bütün her şey Allah'ı zikir eder. (Vücudun dahi). Senin onlardan farkın aklınla zikir edebilmen.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kefenin cebi yok.bu para ne isime yaricak ;)

0|0
    0|0
    • Bir cep diktir :)

• Öbür tarafta işime yaramaz ki.d

• Doğrusun bacım Allah sana inş cenneti nasip eder :)

Allah buyurdu ki: "Bu, sadıklara doğruluklarının fayda sağladığı gündür. Onlar için altlarından ırmaklar akan, içinde ebed� kalacakları cennetler vardır". Allah onlardan razı olmuş, onlar da O'ndan razı olmuşlardır. İşte büyük kurtuluş budur.

Düşünsene bir denize vs güzel yerlere gitmek için o kadar uğraşıyon ama Allah sana bu güzel mükafatı veriyor ne güzel birşey ya :

Yükleniyor...