Ben dinimizle ilgili bütün bilgileri nerden nasıl öğrenebilirim?

ben dinle islamla ilgili bütün bilgileri nasıl öğrenebilirim?dinimizin nasıl meydana, kimler tarafından neler yapılarak ortaya cıktığını öğrenmek istiyorum.lütfen site kitap vs ne varsa önerin

0|0
47

En İyi Erkek Görüşü

• ilmihal okuyabilirsin ayrıca kadın ilmihali vardır öncelıle onu okumanı tavsiye ederim faydası çok olur

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• Herşeyi sor benden öğrenebilirsin.Ayrıca Çağrı filmini izlemeni tavsiye ederim islamın nasıl yayıldığını anlamak için.

1|1
    1|0
  • eğer ciddi ciddi soruyorsan : Risaleleri al oku ,kuran mealini oku gerçekten çok etkili olurlar

Risale-i Nur diye araştır bulursun her şeyi adeta 3 yaşındaki bebekten 100 yaşındaki amcaya herkesin anlayacağı dilde yazılmış şekillerini bulursun

0|1
    0|0
  • derine inme bence bende çok merak ediyorum ama derine inersen kafan çok karışır yaşa gitsin

0|0
    1|0
  • link

Bu linkte çok faydalı şeyler bulacaksın. herhangi bir sorun olduğunda yardımcı olabilirim.

0|0
    0|0
  • sozlerkosku.com'a göz at istersen kardeş. dini sohbetler yapılıyor ve videoları youtubede var youtube kanalı da var bilgi öğrenirsin. Sosyal medyada geniş kitleye sahipler kendileri. Ve bunları takip edersen gerçekten yararına olur.

0|0
    0|0
  • imamı gazali nin kitapları sade ve anlaşılır bir biçimde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Cagri filmini izle ve Yasar Nuri Öztürkün kitaplarini oku, Kurani da okuyabilirsin türkce olarak yavas yavas anlaya anlaya...bunlar bana faydali oldu, dikkat et de sacma sapan bilgiler de oluyor islamla ilgili ama aslinda ilgisi olmayan. Sana kolay gelsin :)

0|0
    0|0
    • :( Yasar Nuri Ozturk namaz kılmayan adam la din adamı namaz kılmaz mı. ona takılan dinden çıkar :D

• namaza gelene kadar dinimizde neler neler var, hem adamin namaz kilip kilmadigini nerden bilceksin? herkesin ibadeti kendine, namaz kilmakla adam olunmuyor dini anlamis olmuyorsun hemen, namaz kilip da dinmaskesinin arkasinda her türlü pisligi yapanlar var namazla gösteris icinde olanlar...senin gibi düsünenlere cok gicik oluyorum gercekten.

• Ayrica bilip bilmeden konusma önyargili önyargili, Yasar Nuri Öztürk koskoca ilahiyatci din profesörü, adami dinle kitaplarini oku öyle konusalim. Adam o kadar mantikli ki...siz devam edin abuk subuk hocalari dinlemeye "yok alkollü krem sürersem günah mi" bilmem ne...sadece butür görsel seylere takilmicaksin. HERSEYDEN ÖNCE IYI INSAN OLCAKSIN BASKALARINA ZARAR VERMICEKSIN. Basbakanimiza bak en iyi örnek, adam namaz kiliyor sözde dinine cok düskün ama kac yildir kulhakki yiyor!

• 0|0
    0|0
  • diyanet beybiiii

0|1
    1|2
  • Bunun için yapman gereken "ilmihal" okumaktır. Ömer Nasuhi Bilmen'in ilmihali. Kolay gelsin, iyi geceler.

0|1
    0|0
Yükleniyor...