Edebiyatta yetkin olmanın göstergesi nedir ?

Sizce,

Edebiyatta yetkin olmanın göstergesi nedir ?

• Bence
    3% (6)6% (7)4% (13)Oy Ver
  • Sıkıcı olmamak
    19% (34)15% (17)17% (51)Oy Ver
  • Ahenkli yazabilmek
    13% (23)11% (12)12% (35)Oy Ver
  • Şiirsel bir dil kullanmak
    11% (20)19% (21)14% (41)Oy Ver
  • Az kelime ile çok şey anlatmak
    54% (100)49% (54)53% (154)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
28|16

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 28

• Dili iyi kullanabilmek...nasıl yaptığın senin tarzındır.Kimi duru yazar kimi detaylandırır sanatlı bir dil kullanır.Ama esas olan dili iyi bilmek ve kullanmaktır.Edebiyat iki kelime yazan kitabı basılan popüler insanların değildir.Edebiyat;Sait Faik,Ziya Osman,Halide Edip,Necip Fazıl,Orhan Veli,Nazım Hikmet ve daha niceleridir...

0|1
    0|0
  • Sıırsel bır dıl, az kelımeyle cok sey anlatmak her zaman herkes tarafından yeterınce anlasılır olmayabılır.bence sıkıcı olmasın yeter.

0|1
    0|0
  • Bence bir miktar şuursuzluk, her gün 3 öğün kadar kelime haznesi ve de ara öğün tazeliğinde sıcak bilgi.

Hepsini harmanla, ve fırına; çıksın taze taze edebiyat nağmeleri.

1|1
    2|0
  • Bence edebiyatta yetkin olmak şudur: Yazılan bir şeye her dilden her renkten her ırktan her motiften insanın bir anlam çıkarabilmesi , bir yere oturtabilmesidir. Yazarın bunu becerebilmesidir. Tek bir renge yönelmek ya da sadece yazan kişinin sadece kendi veya kendi çevresinin anlayacağı bir şey olmamasıdır. Kelimeler çokluk yaratıp akıl karıştırmamalı ya da bilinmeyen kıyıda köşede kalmış , yalnızlığa terk edilmiş kelimelerde yazıya katılıp herkese yeten normal boyutta bir pasta iken bir kaç katlı pasta yapılmaya çalışılmamalı. Bir kere edebiyatın geçmişi bugünlere nasıl geldiğini de bilinmeli bence . Daha yazardım da . Bu kadar yeter ne demek istediğim anlaşılmıştır umarım.

0|1
    0|0
  • şıklardan d e dedim

0|1
    0|0
  • B: Sıkıcı olmamak

0|1
    0|0
  • Ahenkli yazabilmek, okuyucuyu sıkmayan anlaşılır bir üslupla yazıya dökmek.. Okuyucunun o yazıda alabiliceği muhakkak birşeyin olması..

0|1
    0|0
  • bence, bir şiirin verdiği mesajı bir-iki cümle ile açıklayabiliyorsan,

sen edebiyata yetkinsin demektir.

0|1
    0|0
  • Herkesin anladığı ve parasal çıkarlar doğrultusunda yapılmış bie edebiyat bir şey ifade etmez. Edebiyat dertli yapılır.

0|1
    0|0
  • betimlemeleriyle kendini gosterir.

0|1
    0|0
  • metiste, iletişimde, ayrıntıda, kabalcıda çıktıysa kitabı bana uyar. yazar değilim, biliçsiz okurum. yky de olur. aslında işbank da olur.

0|1
    0|0
  • bilmek değil anlamaktır

0|1
    0|0
  • Sıkıcı olmamak

0|1
    0|0
  • e dedim ama sanki pişman oludum c benim için daha önemli çünkü

0|1
    0|1
  • Az kelime ile çok şey anlatmak.

0|1
    0|0
  • Az kelime ile çok şey anlatmak.

0|1
    0|0
  • A şıkkı

0|1
    0|0
  • Az kelime ile çok şey anlatmak. Kisa ama bircok sey anlatiyor,en guzelii :)

0|1
    0|0
  • Tek bir göstergesi yoktur *SADE-ce*

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • E sıkkı dedim

0|1
    0|0
  • Bunlar olduğunu düşünmüyorum ama ne olduğunu da bilmiyorum.-_-

0|1
    0|0
  • biraz uslup biraz söz sanatı..

0|1
    0|0
  • Bana göre zeka ve beyini kullama bilme yeteneği

0|1
    0|0
  • Sıkıcı olmamak.

0|1
    0|0
  • ula ne zor soru bulamadım yaw

0|1
    1|0
  • bu soruyu sormamak

0|0
    0|0
  • Edebiyat olsun, Türk dili olsun vs bunlara hic bir yatkınlıgım yoktur. Ben sayısal bir bölüm okudugum icin ilgi alanım edebiyat ve türevleri degil. Hıc bır zamanda olmadı.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 15

• kelimeleri iyi kullanmak bence önemli olan.

0|1
    0|0
  • şiir için şunu diyeyim edebiyatı edebiyatçılarımıza bırakayım, şiir kelime oyunu değil duyguların yansıtmasıdır, bu sebeple hece vezninden çok hislere duygulara bakarım gerisi yalandır.

0|1
    0|0
  • Düzgün kelimeler seçmek.Bazı sözler vardır var olandan daha farklı bir iz bırakır daha kafaya yatkın ve düşündürücü kelimeler seçmek daha edebi gösterir seni.

0|1
    0|0
  • dili her açıdan etkin kullanmalı, çok az kelime ile çok şey anlatmalı, örneklemler doğru seçilerek hikayenin sürükleyiciliği artırılmalı

0|1
    0|0
  • Göktürk kitabelerine kadar tam hakimiyet...

0|1
    0|0
  • Bence anlatacağı bir şeyi en doğru kelimelerle ifade etmesi

0|1
    0|0
  • sıkıcı olmamak

0|1
    0|0
  • Sen konusurken millet uyuyorsa yetkinsindir

0_0

0|1
    0|0
  • Az kelime çok bilgi...

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • şuh bir bayan ne kadar çekici ise ...EDEBİYATTA yetkin olmak o kadar kalitedir

0|1
    0|0
  • edebiyattan bahsediyor sanattan degil az kelime ile çok şey anlatmak sanat olur bence

0|1
    0|0
  • Her şeyin en doğrusunu bilmediğini anlamak ve en doğru bilgi diye bir kavramın olmadığını bilmektir.

0|1
    0|0
  • bence edebiyatta ahenk olmasa anlamı olmaz. heramet umma hiç necef taşından,ayrılma insandan öz gardaşından,hakkı göremezsin bağlar başından gerçek er sultandır keşiş değildir.

0|0
    0|0
  • AHENKLİ YAZABİLMEK: sesler arasında uygunluk,düzen, makam.Belli bir kurala göre oluşturulan bir parçada baştan sona kadar belirli yerlerde tekrarlanan kulağa hoş gelen ses veya söz dizisi,gidiş, yol, tarz, tempo,üzüntü, sıkıntı, nağme.

0|0
    0|0
Yükleniyor...