Osmanli donemini anlatan en iyi en taraf olmayan kitap

osmanliyi anlamak istiyorum dogru bir sekilde ogrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

Güncellemeler:
ozaman bana osmanli yanlisi bir kitap tavsiye edin ki osmanlinin iyi ne yonu var onu goreyim

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• öyle bir kitap bire bir anlatım bulacağınızı hiç sanmıyorum, ben tarihe tutkunum ama okudukça bildiğimiz tarihin külliyen yalan olduğunu anlaıyorum sadece. bizim tarihçilerimiz özellikle 1600 lerden sonra tarihle hiç ilgilenmemiş yazılı evraklar hep yalan dolan doldurulmuş, eğitim ve öğretim gereksinimi karşılanmamıştır. hatta bugün bile etkisini görebilirsiniz. hangi tarihçimiz rize katliamını inceleyebilmiş, sivas katliamını , dersimi anlatabilmiş... hangisi 1938 sonrasını kaleme alabilmiş... veya almak istemiş... onların tarihçilikleride aydınlıklarıda kocaman bir yalan sadece. bu sebeple en sağlam ve değerli eseri burada değil ingilterede yazılmış eserlerde aramanızı öneririm. sebebide basittir, istanbuldan çekilirken bütün arşivleride yanlarından götürmüşlerdir halende ingilterede müzelerde bulundurulmaktadırlar. biz kendi tarihimizi bile yalan yanlış yarım yamalak biliyoruz. bu sebeple.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Tarafsız kitap yok.

0|0
    0|0
  • halil İnalcık hocanın onlarca güzel eseri var. hepsi gerçekten iyi araştırmaya dayanıyor. ayrıca roman tadında okumak için devlet ana / kemal tahir güzeldir

0|0
    0|0
  • Roman tarzında mı yoksa gerçekçi mi

0|0
    0|0
    • gercekci

• Çok eski kitaplar ağır gelebilir,yakın Devleti,Aliye var Halil İnalcık hocanın iyidir

• öyle bir kitap yok canımın içi

0|0
    0|0
    • olayları oku ne yanlısı oldugu önemli degil bir yerden basla önce saten kendi kafanda düşündükce neyin eksik neyin fazla oldugunu görmeye baslayaaksın okudukca

Kızlar Ne Diyor 2

• kitap zor ama Osmanlı tokadı dizisini izleyebilirsiniz. güzel bilgiler veriyor.

0|0
    0|0
  • ben de tarihin roman kitaplarından öğrenilebileceğini sanmıyorum.. ( her ne kadar roman tarzı olarak takdir etsem de)

İlber Ortaylı hoca gibi meşhur bir Osmanlı tarihçimiz var, adam leb-i derya.. ve bunun gibi bir sürü akademisyen olduğuna eminim.. Murat Bardakçı, Erhan Afyonlu gibi popüler isimler de var.

araştırılırsa, çok sayıda akademisyene ulaşılabileceğine eminim..

0|0
    0|0
Yükleniyor...