Hintçe ile Türkçe Birbirine Benziyorlar mı?

Hint filmi izlerken arada dikkatimi çekiyor "la bu bildiğin türkçe konuşuyor" diyorum altyazıda da dediği yazıyor mesela adam dünya diyor alt yazıda da dünya yazıyor benzetiyor muyum yoksa bazı kelimelerin okunuşu iki dilde de aynı mı?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Bir sürü ortak kelime vardır tabii. "Bu sözcükler sayesinde Hindistan'dan Türkiye'ye, Türkiye'den Hindistan'a giden bir insan evladı aç susuz kalmaz, karnı pek olur hatta manita bile edinir.Ama bu sözcüklerle yer yol sorup bulması mümkün değil. Sanırım ortak sözcükler parantezinin biraz daha genişletilmesi gerekiyor."

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ikisinin ayrı dil ailelerinden olduğunu biliyorum.

aslında çoğu dilde benzer kelimeler var. mesela İngilizce ile slav dillerinde de benzer kelimeler biliyorum. insanlık konuşurken ayrı coğrafyalarda ortak sesler çıkarmış demek :) ya da zamanla birbirlerinden etkilenmeler olmuş.

0|1
    0|0
  • Benzer kelimeler baya var ben de fark etmiştim :)

0|1
    0|0
  • Ben de çok Hint filmi izledim ama hiç de öyle bir şey demedim :D

0|1
    0|0
  • hatta kelimesini duymuştum fanaa da . bana da benzer geliyor

0|1
    0|0
  • Bazı kelimeler öyle evet benimde dikkatimi çekti.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Elfçe ve Türkçe benziyor ama hintçeyi bilmem dil ailesine bakmak gerek bide hintçenin zibilyon tane farklı lehçesi dili var

0|1
    0|0
    • Şimdi elfçeye baktımda ağır dilmiş bu midkemia'daki elfçe hangi lehçesindendir?

• sanmam midkemia başka bir kurgusal dünyanın adı en çok adı geçen elf dilleri: Quenya sindarin Telerin bide kara lisan var sauronun dili o ayrı tabi quenya orta dünyanın latincesi kıvamında bir dil

daha fazla bilgiyi hippipotam.com da bululabilirsin

Yükleniyor...