Yunan'ı denize döktük mü gerçekten?

yani tamam yendik ama denize döktük mü öyle birşey oldu mu ? yoksa akıllılık edip kaçtılar mı ? denize dökseydik fotoğrafları olurdu niye yok ? gören varsa paylaşır mı ? inşallah dökmüşüzdür ve perişan olmuşlardır.

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• Denize dökme olayı sadece bir betimlemeden ibaret...

1|2
    0|4
    • Ayrıca denize dökmeyi bırak, bir süre sonra denizden çıkarıp yerleştirdikleri bile var.

Kızlar Ne Diyor 6

• Tarihte fotosu olmayan o kadar çok şey var ki doğru diye anlatılan hikaye gibi geliyor coğu yabancı kaynaklardan araştırmak gerek imkanı olana.

0|0
    0|0
  • nasıl pkk örgütü saldırılarına karşı savunma savaşı yapıyorsak,yunanlılardada yapılan bir savunma savaşı yapıldı.saldırarak yendik,fakat yok etmedik bu bir imha savaşı değildiki.büyük kısmı tabanları yağladılar.dokuz eylül izmirin kurtuluşu yunanlıları denize dökmüş olsaydık10-11 ve 12 Eylül’de kaçarken de her şehir ve kasaba da yağma, talan ve yangınlar mümkün olamazdı.kaynaklarda mevcut.keşke dökmüş olsaydık.

0|0
    0|0
  • Fotoğraf olmasının mümkünatı yok.

0|0
    0|0
  • Fotoğrafların hepsi bende!

Sen istiyor fotoğraf verecek 99965 $

3|1
    1|0
  • ekinoks beni korkutuyosun gerçekten:(

0|0
    0|0
  • yunanistanı döktük sen ne diyosun. böyle taşıyla toprağıyla tüm ülkeyi. dibinde biraz dökülmeyen kaldı onu da sıyırdık.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Döktük döktük ekinoks kardeşim hani biz de olur ya kurtuluş savaşına katılmış gazi dedeler deriz.Onlarda da öyle dedeler var.Hepsi biliyor İzmir'den Yunanistan'a yüzerek ne kadar zamanda varıldığını :D

0|3
    0|0
  • Denize dökme olayı gerçekten var. Türk ordusunun önünden kaçmakta olan Yunan askerleri izmir körfezinde açıkta bekleyen gemilerine kapağı atabilmek için sandalların gelip kendilerini almasını beklemeden kendilerini suya atıp gemilerine doğru yüzmeye başlıyorlar.

0|1
    0|0
  • Yunanlılarla en son savaşımız ''Büyük taarruz''dan sonra onları resmen hezimete uğrattık,denize döktük kelimesi sanırım mecaz anlamda.Ama onları gerçekten büyük bir yenilgiye uğrattık,Generallerini yakalayıp esir aldık.Söylemeden geçemicem Mustafa Kemal Paşa ,General Trikopis'i esir almalarına rağmen iyi davranmış ve Trikopis bu duruma çok şaşırıp demiş ki:''Eğer siz bizim esirimiz olsaydınız şu an ya işkence ediliyor ya da çoktan öldürülmüştünüz.''

0|0
    0|0
  • "Bu nasıl denize dökmek. Yunan kaçarken geçtiği köyleri yağmalıyor. İzmir'i terkettikten iki gün sonra Türk askeri İzmir'e giriyor" mealine birşey söylüyordu Kadir Mısıroğlu ama hafızamın zayıflığı işte aynen nakledemiyorum.

0|1
    0|0
  • fotoğraf mı buna çok şaşırdım doğrusu.

0|0
    0|0
  • Bazı yunan askerleri yüzerek korkuyla kaçmaya çalışmıştır.Bu bazı kanaklarda yalanlanır bazı kaynaklarda abartılır.O sırada fotoğraflarını çekilmesini beklemek mantıklı değil.Ama şimdiki fotoğraf makineleri ve fotoğraf çekme fırsatı o zamanda olsaydı belkide bu mümkün olabilirdi.

0|0
    0|0
  • Facemde var fotolar ekle beni...

Cevabımı sileni denize dökerim 3<

1|0
    0|0
  • Kıstırdığımız yerde hacamat ettik.. Üzerinde etkisi olmayacağından denize döktük diye tanım değiştirmişler..

0|0
    0|0
  • kara gelenler de tekrar geldikleri yer olan denize geri dökülmüşlerdir inş..

1|0
    0|0
  • selam ben denize döktüğünüz yunanlı . su çok güzel gelsenize :)

0|0
    0|0
  • Egeyi yüzerek geçtiler diye insanlar tapabilir diye tüm resimler yok edilmiş.

0|0
    0|0
  • hangi fotoları gösterelim biz dökmekten bıktık onlar dökülmekten bıkmadı..

Şimdi allah veriyo cezalarını

0|0
    1|1
Yükleniyor...