H.z muhammed s.a.v ümmeti için isteyipte Allahın izin vermediği neydi?

H.z muhammed s.a.v ümmeti için isteyipte Allahın izin vermediği neydi bir çok isteğini yerine getirmişti H.z muhammed s.a.v ın bu isteği neydi ümmeti için?

Güncellemeler:
AliValentine ve cems34 arkadaşlarımız doğru cevabı vermiştir ümmetinin kendi arasında kavga ve fitneye düşmemesini istemiştir Allahta bunu kabul etmemiştir en iyi cevabı AliValentine arkadaşımız daha erken cevap verdiği için en iyi cevap seçtim diğer arkadaşımız kusura bakmasın cevap veren herkese teşekkür ederim.

0|0
16

En İyi Erkek Görüşü

• Medine-i Münevvere'de bulunan Mescid-i İcabe adlı mescidde Efendimiz secdede rabbine dua eder. Şefkat Peygamberinin duası da ümmeti içindir. Uzun uzun duaya dalan Efendimizin secdeden bir türlü kalkmadığını gören sahabe sorar:

"Ya Resullallah, niçin bu kadar uzun kaldınız secdede?"

Efendimizin cevabı şöyledir:

"Rabbimden üçşey istedim. Bana ikisini verdi, birini vermedi. Rabbimden ümmetimi kıtlıkla helak etmemesini istedim, onu bana verdi. Ondan ümmetimi suda boğarak helak etmemesini diledim, onu da verdi. Felaketlerini kendi aralarında vermemesini (tefrikaya, fitneye düşmemelerini) diledim, bunu bana vermedi" (Müslim, "Fiten", 20).

2|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• cenneti istemiştir herkes için mi?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Peygamber efendimiz rahman'ı rahiym'den 3 dilekte bulunur :

İlki ümmetinin açlıkla cezalandırılmaması , bu kabul edilir .

ikincisi geçmiş kavimler gibi toplu helak'a uğramaması , bu da kabul edilir ,

üçüncüsü kendi aralarında fitne ve tefrika'ya düşmemesi , bu kabul edilmez .

Yani , ümmetin imtihanı fitne ve tefrika ile olacaktır.

1|1
    0|0
    • Tam tersine , 3 dakika önceden ve ezberden vermiştim cevabı ama , alvalentine arkadaşımıza da eic helal olsun , farketmez :)

• Bi yanlışlığım olduysa kusura bakmayın yeni girdim siteye teşekkür ederim cevabına olabilir ben yanlış görmüşümdür gece yoktum çünkü sitede.

• AliValentine en güzel cevabı vermiş zaten..

0|2
    0|0
  • ne?

0|1
    0|0
  • Ümmetinin bağışlanmasını cehenneme gitmemesini istemişti. Diye biliyorum.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum neymiş?

0|1
    0|0
Yükleniyor...