Lozan antlaşması ve Sevr antlaşmasının süresi 2023 te dolacak diyorlar...

Sizce bu olaylar sonucu neler olacak ya da bir söylenti olarak kalacak mı ?

0|0
1|15

En İyi Kız Görüşü

• bence söylenti sadece kolay mı o kadar yaa koskoca lozan başarısını süresi doldu diye yok saymak safsata bunlar sevr zaten ölü doğan antlaşma bence bu tür şeyleri gündemi değiştirmek için kullanıyolar

0|0
    0|0
    • lozan antlaşmasının süresi yoktur az bir beyni olan her duyduguna inanmak yerine bı araştırır lozan antlaşmasını

• İşte öğrenmek için soruluyo bu soru da

Erkekler Ne Diyor 15

• Sevr Antlaşması, 1.TBMM Hükümetinin İngiliz maşası Yunan Birliklerine karşı verdiği Türk Kurtuluş Savaşı'nın zafer ile sonuçlanmasının ardından geçerliliğini kaybetmiştir.

Bunun üzerine, Yeni kurulacak olan Türk devletinin başta sınırları olmak üzere Osmanlı'dan kalan sorunlarının son şekli Lozan Antlaşması ile belirlenmiştir.

Lozan'ın nasıl kan ve gözyaşı ile dolu senelerin ardından ve hangi şartlar altında imzalandığını düşünmeyi bir türlü akıl edemeyip yıllardan buyana " Lozan'ı zafer falan zannetmeyin, apaçık bir yenilgidir." , "Bağımsızlık belgesi falan değil, Türkiye'yi ele geçirme planıdır." , "İmzalanmasının ardından 100 yıl geçsin, işte o zaman göreceğiz.." diye geveleyenler var ya...

Bunlar, o aslı astarı olmayan gizli maddelerin hayali ile yatıp kalkanlardırlar..

0|0
    0|1
  • ahucum bu akp li malların insanları daha çok kendine muhtaç etmek, dinle duayla memleket kurtarcaz, yalanları doğrultusunda ortaya çıkmış bir şehir efsanesi manipülasyon yani... lozan süresiz antlaşmadır... ayrıca tarihte süreli barış antlaşması olduğunu sanmıorum... süre konularak yapılan şey ateşkes antlaşmalarıdır... barış antlaşmaları değil... allah akp lilere azıcık akıl, fikir ve vicdan versin

0|0
    0|1
    • Adam 2023 e plan yapıyor yapıyorki başımızda olacak Lozan biterse zaten Doğu Anadolu üstümüze saldıracak yani günümüzden farklıbişe olmıcak ama napmaya çalışıyorlar anlayamadım

• canım o yapar durur, o hırsızbaşı gidici... gidici olmasa bu yediği naneler bu kadar ortaya dökülmezdi... bayağı derin olaylar servis ediliyor, dünyaya duyuruluyor(yolsuzluk, ihale fesat, terör destek) bunları türk istihbaratı toplamıyor... birileri düğmeye basmış. bu hırsızları gönderecekler. abd - israil tayyip i gözden çıkarmış senin anlayacağın... lozan ın süresi yok diyorum... anlattım iyi oku

• lozan antlaşmasının süresi yoktur ve türkiyenin tapusudur

serv antlaşmasını savunan yobazların uydurmasıdır bu her duyduguna ınanmak yerıne bıraz sorgulama araştırma yeteneği olsa bu memlekette zaten bu ulke bu durumda olmazdı

0|0
    0|0
  • Valla net bir bilgi veren olmadı bana.herkes farklı birşey söylüyor.

Tabi ''hedef 2023'' dediklerine göre :) vardır bir keramet.

Bu arada 11. Sınıf olduğuna göre yaşın 18 den küçüktür diye düşünüyorum.

Banlanabilirsin yani :D

0|0
    0|0
  • Umarım o zamana kadar Tayyibin kılı tüğü kalmaz. Büyük ihtimal kalıcaklar gene orası ayrı. Olursa bu ülke sana, bana yaşanmaz hale gelicek. 30 umda bu ülkede olmayabilirim o yüzden.

0|0
    0|0
  • Yok öyle bişey uydurma haberler.

0|0
    0|0
  • biterse hiç bişey olmaz belki bir kaç değişiklik olur bizim lehimize onlarıda bu sefer ab anlaşmaları durdurur...

0|0
    0|0
  • Sevr antlasmasini meclis onaylamadigi icin gecerli degildi zaten. Lozanin bitmesine izin vermezler bence. O yila kadar basimiza bir is getirir bu serefsizler. Bizim ulke ustunde oynanan oyunlar amerikan sinemasinda bile oynanmadi.

0|0
    0|0
  • sevr antlaşması biteli seneler oldu...

1|0
    0|0
  • nasıl bir güzeliktir bu seninle bir antlaşma imzalamak istiyorum

0|0
    0|0
  • konsomatris misin?

1|0
    0|0
  • sakın inanma böyle safsatalara.

0|0
    0|0
  • O bir yalan anlaşma ancak yeni bir anlaşma ile biter