Siyaset,felsefe,edebiyat ile ilgilenen arkadaşlar bir bakabilir mi?Kitap önerisi istiyorum.

Türkiyen'in geçmişten günümüze ideolojisini (sağ-sol) bunları anlatan bir kitap istiyorum.Birde AKP,CHP bunların ideolojisi bilmek istiyorum.

Felsefede de ağır olmamak kaydı ilebir kaç felsefede bilinmesi gereken kitap okumak istiyorum.Edebiyat olarakda şiir kitabı önerir misiniz?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Bir kitapsever olarak bunları öneririm. Siyasi kitaplardan anlamıyorum o konuda öneri veremicem üzgünüm :|

Şiir kitapları :

link link link link

Felsefe kitapları :

link link

0|0
    0|0
    • teşekür ederim şiir kitaplarını özellikle en kısa zamanda alacağım

• Rica ederim iyi okumalar :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Günümüzdeki CHP'nin, Başbuğ Atatürk zamanındaki CHP ile yakından uzaktan alakası olmayıp, enternasyonalist görüş ile sentezlenmiş sosyal-liberal ideolojiye sahip olduğunu söyleyebilirim.

AKP ise, Liberal İslamcı bir partidir.

0|0
    0|0
    • Açıkcası ben siyasetten hiç ama hiç anlamıyorum ne Deniz Gezmişleri nede geçmiş ya da güünümüzdeki chp ,akp ideolojilerini biliyorum .Temel geçmiş ideolojlerinden günümüze kadar yazılmış hiç kitap yok mu ya da yazılmış kitaplar.Siyaset alanında bir fikir sahibi olmak istiyorum

• Ekle beni.

Buradan olacak iş değil.

TCK 216'ya göre suç işlemek istemiyorum.

• ekledimm

• önce bir ideolojiye inanmak gerekir iyi kötü bir safta yer almalısın ki okudugun kitaplar sana bak bunu yanlıs bunu dogru düşünüyorsun diye düşündürtmeli

degilse ne okursan oku sana asla zevk vermeyecek ve sıkıı gelecektir

0|0
    0|0
  • kafam çok karıştı..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Robert Nozick - Anarşi, devlet ve ütopya

John Locke - Tabiat Kanunu Üzerine Denemeler

Thomas Hobbes - Leviathan Bir Din ve Dünya Devletinin İçeriği, Biçimi ve Kudreti

Adam Smith – Ulusların Zenginliği

John Maynard Keynes - Paranın ve Faizin Genel Teorisi

Karl Marx – Das Capital 1. Cilt-2-3

Edmund Burke - Yüce ve Güzel kavramlarımızın Kaynağı hakkında felsefi bir soruşturma

Friedrich August von Hayek - Kanun, Mevzuat ve Özgürlük

Jürgen Habermas -Öteki olmak, ötekiyle beraber yaşamak : siyaset kuramı yazıları - Kamusallığın yapısal dönüşümü

Jean-Jacques Rousseau – Toplum Sözleşmesi

Robert M. Pirsig – Zen ve Motorsiklet Bakım Sanatı

Joseph S. Nye - Yumuşak Güç

Platon – Devlet

Niccolò Machiavelli – Prens

Thomas More – Ütopya

Friedrich Engels - Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni

Nietche ağladığında

Sokratesin savunması

Önce bunları bir oku temel bilgileri edin aonra Türkiye bazına indirge derim

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim bunlardan başlarsam ne gibi kavramları ne gibi ideolojilere sahip olmuş olurum bu arada mesleğiniz nedir

• listeme aldım ilk hangisinden başlayayım dersin ?Ben de çalışma ekonomisi okuyorum =) Robert -Anarşi,delet,utopyaya ne desiniz?

• Robert iyidir temel kitaplardan bence iyi seçim olur :)

Yükleniyor...