Kültür Kategorisinde kültür ile zerre kadar alakası olmayan soru açanların psikolojileri nedir?

Bazen bakıyorum kültür kategorisinde kültür ile zerre alakası olmayan sorular açılıyor.Bu insanlar neyi amaçlıyor gerçekten merak ediyorum.

Güncellemeler:
Arkadaşlar kültür deyince elbette bunun içine yöresel kültür de girer sokak kültürü de onlara bi lafım yok zaten tamamen günlük yaşamları ile ilgili olan şeyleri kültür kategorisine taşıyanlardan bahsediyorum.

0|0
9|10

En İyi Kız Görüşü

• Ya bazen hakikaten o kadar abuk sorular oluyor ki.. Atıyorum hande yener dinler misiniz. Sıla dinler misiniz. Hande Yener kim, Sıla kim bilmem.. -Kendimi kültürlü zannederdim ancak değilmişim galiba... Eğer kültür buysa ben de Romen Diyojen gibi çöllerde dolaşayım bari :O :)

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• mesela bunun gibi

2|4
    1|1
  • nasıl cevap almak istiyorsan öyle soru sorarsın. derdi bilmediği bir şeyi öğrenmek olsa buraya yazmak yerine googledan yazar okur öğrenir ha çelişkide mi kaldı gelir buraya bulduklarını yazar fikir sorar ama sence burdaki insanların derdi fikir alışverişi mi? tamam fikir alışverişi dediğimiz şey sınırsızdır her konuda olabilir ama sana bir şey katmayacak boş konuları buralarda tartışmanın anlamı yok. kültür başlığını açtığımda gördüğüm soruları okumuyorum bile. okuyacaksam vaktimi vereceksem sonunda bir şey öğrenebilmeliyim. ama böyle bir siteden çok beklenti içerisine girmekte yanlış cinsellikte gizli yorum yapıp kimseyi düşüremeyenler gelip burda bir kelime bir cümle yazıp dikkat çekmeye çalışıyorlar. insanlarında beklentileri düşük eee kültür sayfasında gelip erkek yada kadın soru sormuşsa hoppp üstüne atla. ufak ego tatminleri bunlar. ama insan görünce üzülüyor yaş olarak baktığın da üniv seviyesinde insanların bu kadar kendilerini oyuncaklaştırması düşündürücü. kendine bu zamana kadar bir erkeği tatmin etmek bir kadını tavlamak yok boyu yok işlevini öğrenmekten başka birşey yapmamış insanlar. o da bir meziyettir ama onunda doğrusunu bilmek lazım.

0|0
    0|0
    • Haklısın çok beklenti içinde olmamak lazım buradan ama insan en azından insanların hangi konunun kültür ile alakalı hangisinin olmadığını ayırt edebilecek seviyede olmasını bekliyor

• Soru sorma anlayışları çok çok çok düşük yani ne bileyim bir bilgiye mantığa ya da akla yatmıyor sorulan soru.

0|0
    0|0
  • sitenin misyonunun da kültürle zerre alakası yok ama kategori koymuşlar yine de

2|3
    0|0
  • herkesin kültüre bakış açısı farklıdır. kimine göre entellektüel birikimdir kimine göre sokak kültürüdür vs vs

0|0
    0|0
  • Takmıyorum valla.

0|0
    0|0
  • İnsan psikolojisi :D

0|0
    0|0
  • Kültürlüyüm, kültürlüsün, kültürlü

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• güzel bir soru... bence, bu benim bireysel fikrimdir. bunlar ego tatmini . Cahil insanlara düzeyli davranmk gerektigini düşünüyorum. eger orantısız davranırsanız onlar yularlarını koparır. bu söylediklerimi kimse üstüne alınmasın ben bunu ortaya söylüyorum.. bence en doğru çözüm bu sorulara cevap vermek ve muhatap olmamak... birde buralarda kültür ve tarih profösörlügü yapanlar var .. ''olurmu böyle ,şerefsiz ,alçak,' gibi kelimeleri kullnanlar bence bunları kendi haine bırakmak gerek .. bir zaman sonra onlar bu hallerinin farkına varacaklar .ve burda yer bulamayacaklar kendilerine ..ötesi başka şey burda okuduğum kadarıyla degerli arkadaşlarda var yaşından daha fazla olgun mantıklı , gercekten bilen ve yorumlayan arkadaşlar. sorulan soruya cevap verirken çözüm üreten insanlar.. ve sordukları sorular gercekten kültür içerikli kültürle beslenen sorular ..bence bu arkadaşların sorularına cevap vermek ve direkten onlarla muhatap olmak ,buna yakın bir ortam yaratmak daha iyi ..digerlerini dışlayın demiyorum .sadece düzeysizliklerini onlara anlatmanın bir yolu olarak bunu söylüyorum..bu kulanılan bir yöntem olabilir...ama bunu yaparken olumlu bir şekilde yapmayı öneriyorum . yoksa dedigim gibi onlar gibi ego tatminlerini arayışına çıkarsak ve bundan çözüm beklersek.. en büyük yanlış bu olur her halde

1|1
    0|1
    • Çok güzel bir yorum

• bir şey daha eklemek istiyorum ... kültürel konularda soran cevaplayan düzeyli arkadaşların kimler olduğu az çok belli zaten ..benim önerim bu arkadaşlar öyle sorular sorup öyle cevaplar vermeli ki diger soru soranlar ve cevaplayanlar bunları okuyunca biraz çekinmeliler verecekleri cevaplardan ve soracakları sorulardan..

• Yanlış kategoride olduğunu düşündüğünüz soruları lütfen şikayet edin. Soru kutusundaki Şikayet bağlantısını kullanarak ya da özel mesaj yoluyla şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

0|1
    0|0
  • Bununla bir süre mücadele ettim...

Yönetim ile iletişimi sıkı tuttum ve çoğu zamanda yok ettim. Fakat burası babamın yeri değil, gerçekten kültürle alakalı sorular olsa bile bunlarda genelde kalitesiz sorular oluyor. Adı üstünde kalitesiz.

Devamlı da bu işle uğraşacak zamanım ve gücüm olduğunu söyleyemem. Bir süre sonra akışına bıraktım. Yönetim bana soru kategorisi değiştirme yetkisi verene kadar o kadar fazla uğraşacağımı zannetmiyorum. :S

0|1
    1|1
  • Yemekten tutta müziğe kadar herşey kültürün bir parçası, sadece üslupta hata olabiliyor bazen.

0|0
    0|0
    • Tamam zaten ben müzik ya da yemek ile ilgili şeylere itiraz etmeyi aklımın ucundan geçirmedim de klasik kahvehane futbol sorularının daha bugün gördüğüm bilmem nereye gidecem kimle gideyim tarzı soruların kültür sayfasında cirit atmasını yadırgıyorum

• senin soruların ve yorumların dikkatimi çekiyor.çoğu konuda aynı fikirdeyiz.bu konuda da haklısın.sitem etmen doğal bana göre ama bir şeyi görmezden geldin sanırım.bu sitede herkes oldun cevaplar vermiyor.yüzdeleme yaparsan sitenin%20'si civarında bir oranla mantıklı cevaplar yada sorular görebilirsin.çok fazla bir beklentin olmasın bu konuda..

0|0
    0|0
    • Sağol kardeşim eyvallah doğrusun yukarıda başka bi üyeye dediğim gibi çok beklenti içinde olmamak lazım buradan ama insan en azından insanların hangi konunun kültür ile alakalı hangisinin olmadığını ayırt edebilecek seviyede olmasını bekliyor

• sen bu konuda haklısın ona diyecek sözüm yok fakat her şey ortada az çok idrak edebilirsin durumu.

• Bir amaçları olduğunu sanmıyorum, muhtemel özensizliklerinden. rastgele bir bölüm seçip ekliyor olabilirler ya da farklı bir kültür anlayışları vardır, bizim bilemediğimiz.

0|0
    0|0
  • Ben de bazen alaka kuramıyorum ama mühim bir konu değil gerçekten. Sırf kategori boş kalmasın diye seçilmiş bile olabilir. Hoşumuza gitmeyen soruyu cevaplamama hakkımız var çok şükür.

0|0
    0|0
  • Bu soruda kişilikle alakalı mesela ;)

1|0
    0|0
  • popüler olma görüntüsü sergilemeye çalışan bilgisiz kişilerdir, takma onları hacı.

0|0
    0|0
  • ben de bazen herşeyin neden bukadar ciddiye alındığını anlamıyorum sitenin kuralları belli alakasız bi soru varsa kaldırılıyo senin yaptığına kraldan çok kralcılık denir.

hadi hayırlı işler.

0|1
    1|1
    • Sana da hayırlı işler bu arada kraldan çok kralcılıkla alakası yok ben site yönetiminin avukatlığını yapmıyorum.Kahvehane ya da kadınlar arası günlerde yapılan muhabbetlerin bu kategoride dönmesi hoşuma gitmiyor sadece

Yükleniyor...