Tarihte en büyük rol oynayan kişi kim?

tarihte en büyük rol oynayan kişi kim .. ve karakter olarak izlediğimiz okuduğumuz duyduğumuz kadarıyla kime benzetiyorsunuz kendinizi?

Güncellemeler:
bence sahne arkasında ki kişiler yani şehitlerimiz onlar olmasa olmazdı
cevaplarımı neden ve kim eksiliyor hey allahım!

0|0
6|35

En İyi Erkek Görüşü

• İstisnasız Hz Muhammed.

2|3
    0|2
    • Bu yaşta, bu zeka. Arkadaşım, Hz.Muhammed tüm müslüman alemi için çok önemli bir kişilik fakat sen de iyi biliyorsun ki Allah tarafından görevlendirilmiş bir elçi, normal bir insan değil yani. dolayısı ile diğer kişilerle onu karşılaştırmış oluyosun böyle yaparak.

• Artıladım takma kafaya saçma sapan yorumları dostum

Erkekler Ne Diyor 34

• Başta H.z Muhammed (S.A.V) olmak üzere benim gibi inananlar için peygamberler inanmayanlar için peygamber olduğunu iddia eden kişiler (mümkün olduğunca objektif olmak için yazdım bu cümleyi)tarihin şekillenmesinde çok önemli rol oynamıştır.Onun dışında Waterloo savaşında belki de inasanlık tarihinin gördüğü en büyük çılgın Napoleon'u durduranlar.Hitler'i durduranlar (Hitler Rusya'ya girse şu ab başka bi tarih okurduk)ın rolü inkar edilemez.Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetmesi de sonuçları itibarıyla önemlidir.İlk çağda ateş,yazı gibi temel şeyleri bulan insanlar olsun,Elektirk(Edison),Buharlı Makineler,Telefon(Graham Bell) v.s gibi günümüz teknolojisinin temelini oluşturan icatları yapan mucitler.Coğrafi keşifler yoluyla yeni kıtalar,coğrafyalar,ticaret yolları ortaya çıkaran insanlar,Liberalizm,Sosyalizm,Faşizm v.b düşünce akımlarının öncüleri,filozoflar v.s ayrıca bu soruya Atatürk diye atlamak komediden uluslararası çerçeveden değil sadece ilkokulda kendisine öğretilenlere göre düşünmekten başka bişey değildir.

0|1
    0|0
    • dikkatini cekerim kardeşim çok iyi okursan elektriği edison değil Mısır medeniyeti bulmuştur.

• Olabilir kişilere takılmam,kim bulmuşsa o çok büyük rol oynamıştır tarihte

• Benim tarihimde en büyük rol oynayan kişi rahmetli Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Kübalı ya sorsanız che der, avrupalıya sorsanız Attila dan (kavimler göçü sebebi) tutunda Hitler'e kadar yolu var.

Ama asıl tarihi değiştiren insanlar, elektriği ve nükleer enerjiyi bulan bilim insanları.Günlük hayata ne kadar katkısı olduğunu söylesekte, sanayileşme için gereken enerji kaynaklarının arzı, yaşadığımız dünyanın kirlenmesine ve tüketilmesine en büyük pay sahibi.

1|1
    0|0
  • bilmem deli petro olabilir..

psikopatın önde gideniyim. :)

0|0
    1|1
    • AtaTürk ü Pofpofluyorlar Ben Romanyada Kime Sorduysam Bilmedi Kemalistlerin yÜCERLTLERİ oNALR

• Kişilik bakımından, karakter bakımından Caesar'ın taşıdığı megalomani ve hitabet ustalığını, diplomatikliği taşıdığımı düşünüyorum. Bir çok ortak yanımız var, ikimizinde ortak özellikleri saymakla bitmez.

Hatta onun ailesinde de ırsi olarak bir epilepsi hastalığı var benim ailemde de var... E tipimde benziyor. Beni görenler var bu sitede.

Karşılaştırsınlar. Saçlarım bile Caesar'ın usulü dökülüyor. Burnum Caesar'a benzemekte. Yüz tipim, kafatası yapım. Saçlarım onun ki gibi dalgalı-kıvırcık arası. Reenkarnasyon olsaydı, benim bedenimde yeniden canlanmış derdim yani. :O

Bu fiziksel saptamalara heykellerinde ki ortak özellikleri baz alarak yaptım.

Caesar'ın rolüne gelirsek;

Bu adam dünya siyasi tarihinin mihenk taşıdır...

Yani hangi ülkede tarih dersi olursa olsun bu adamın ismi anılmadan asla geçilmez. Birşeyler eksik kalır. Çünkü bu adamın ismi Almanya'da, Avusturya'da, Osmanlı'da, İspanya'da, Rusya'da, Bizans'da ünvan olarak kullanılmış bir isimdir.

Dünyanın ilk cumhuriyet devletini İmparatorluğa çevirmiş asker kökenli bir yöneticidir. 500 senelik bir dünya cumhuriyetini yani Roma Cumhuriyetini, Roma İmparatorluğu yapan adamdır. Ve kendisini daimi diktatör ilan eden ilk isimdir.

Bunları geçersek; 365 gün, 6 saatlik Jülyen takviminin mucidi Julius Caesar'dır. Roma devletine Mısır'ı, Galya'yı, İspanyanın kuzeyini, Anadolu'nun kuzeyini ele geçirmiştir. En başta dediğim gibi bu adamın ismi Osmanlı padişahları tarafından Kayzer-i Rum olarak, Bizanslılar tarafından Kaisar olarak, Ruslar tarafından Tsar olarak, Almanya ve Avusturya'da da Kaiser olarak imparatorluk ünvanı, şeref payesi olarak anılmıştır...

Fatih Sultan Mehmet bile Kayzer-i Rum ünvanını kullanarak kendini onun ismi ile şereflendirmiş birisidir yani.

Bu yüzden herkes çıkarılabilir dünya siyasi tarihinden... Ama Caesar çıkarılırsa çok şeyin temeli kaybolur, çok şey eksik olur, çok şeyin temel taşı altından çekilir ve yıkılır.

0|2
    1|5
    • düşüncen güzel olmayabilir ama konuşma hitabın artıyı hakettiriyor.. Eh Caesar ın hakkını Caesar a verelim değil mi?:)

• tüm dünyanın kabul ettiği kemal ATATÜRK dür fakat bence tarihte dünyaya gelmiş en önemli insan Hz.Muhammed (SAV)

0|0
    2|0
  • Kılıçtaroglu :)))))))))))))))) pauahahhaha

0|1
    2|0
  • Laplap Şimdi Dönemlerine Göre Değişir

Kral Artur Büyük Bir Komutandır

Hanibal Gine Öyle Güclü Romayı Yıkmak İsterse Yıkacakken İstememiştir

Ama Türk Soyumuz Acısından OğuzKaan Cok Büyük Yol Oynar

Ve Taiyki Hz Muhammed (Sav) KuşKusuz En Büyük İnsandır

Tabi Adatürk Türk Ulusunun Kurucusudur Ama Bir Sırp Baba İle Hayat Kadını Olan Annesinden Meydana Gelmiştir Ve Atatürk 5 Yaşındayken Alirıza Efendi İle Annesi Evlenmiştir Ama Türk Ulusu Atatürk e Minattardır

Fakat İsmet İnönu Musluman Türk Devletini Dinsizleştirmek İsteyen Bir Köpektir

Ama Kattiyen Mubdezen De Deyildir

Not : Kimse Yanlış Anlamasın Ben Atatürkü Kötülemek İstemiyorum Hatta Öna Minnettar Olduğumu Söyledim Onun Ailesi İle Söylediklerim Dr Rıza Nur Un Hayat Ve Hatıratım Kitabında Yazılmaktadır Herkez Oradada Okuya Bilir İyi Günler

0|1
    1|1
    • O dediğin kitabı biliyorum da Türkiye'de yasak satılması,çoğaltılması ya da dağıtılması kardeşim.

• Elbette gider katılıyorum sana aslında bu konularda konuşulacak çok şey var da şimdi tarihten bihaber biri gelip muhabbetin içine limon sıkar o yüzden konuşmasak daha iyi ;)

• Haklısın Kardeşim Hemde Cok Okuyomusun Sen

• H.z Muhammed (S.A.V) , Hz.Ali , Hz. Ömer , FSM , Sultan Süleyman , Hitler , Pers Liderleri , Atatürk savaş stratejisi güzel.

0|2
    0|1
  • burda dengesizmi arıyorsun?

şimdi benide eksileyecekler :-)

0|0
    1|0
  • r.t.e derler şimdi yıkılırım buraya

0|0
    0|3
  • Atatürke pek benzetmem kendimi. Daha çok Hz. Muhammed (s.a.v.) ye benzetmeye çalışırım. Ama başaramam... Eh mükemmel insan olmak kolay değil:)

0|0
    1|1
  • Peygamberimiz tabiki de...Kendisi yokken de tarih yazıyordu,kıyamete kadar da yazacak...

0|1
    0|0
  • Hammurabi

1|0
    0|0
  • mahatma gandi'ye benzediğimi düşünüyorum.

0|0
    0|1
  • dönemine göre değişir. adem ile havva'ya kadar götürebiliriz bunu :D

0|0
    1|1
  • Peygamber efendimizz...

Bide KAnuni sultan süleymann .

0|1
    1|2
  • Kainat ın son Peygamberi Hz.Muhammed s.a.v..bazıları da büyük devrimci diye bilirler.onlarında düşüncelerinde öyle kalmış.

0|0
    0|1
  • tarihimizin inancı azmi tüm ayaklanmalara karşı isim vermekten ziyade şanlı tarihimiz takım oyunu oynadılar...memleketi korudular...tabiki de ulu önder eşliğinde ama bi çok isim geçti bu yoldan.

0|0
    0|1
  • Valla tarihin akışını en çok din savaşları değiştirdiğine göre kutsal kitapların peygamberli en büyük rolü oynamıştır heralde Musa,İsa,Muhammede peygamberler

0|0
    0|1
  • Mathias Rust.

0|0
    0|1
  • Birilerine benzetiyorum ama orası bana kalsın biraz, tarihte en büyük rol oynayan kişi diye bir tanımlama yapıp bir isim vermek çok çok çok zor ki.Bunun için bir araştırma yapmak gerekir, etikleri üzerine

0|0
    0|1
  • Bunun enleri olarak sıralamaya kalksak her kişinin yaptıklarının etki oranıyla birlikte karşılaştırmamız lazım.Kişi ismi vermiyorum ama en çok etkiyi Türkler yapmıştır.

0|0
    1|1
  • peygamber efendimizden daha büyük tarih yazabilen varmıdır

0|1
    1|1
  • Hürrem tabi ki. Koca dünya ülkesini yamulttu kadın.

0|0
    0|1
  • fatih sultan mehmet...böylesine güzel bir şehri bize armagan ederek çag açıp çag kapatmıştır..

0|1
    0|1
  • bir çağ kapatıp

yeni bir çağ açan dır.

1|0
    0|1
  • rolün büyüğü küçüğü olmass

0|0
    0|1
  • Kendımı genış aıledıkı ulvıye benzetıyorum

0|0
    0|1
  • aynen öyle...

0|0
    0|1
  • kendimi hiçbirine benzetemiyorum zira o kadar önemli biri olduğumu düşünmüyorum.

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 6

• tarihte en büyük rol oynayan kişi Mustafa Kemal ATATÜRK tabiki...

Hitlere de ayrı bi sempatim vardır... hayata bakış açısı, hırsı etkiler beni...

ikisinede azcık olsa benzeyebilseydim keşke...

0|0
    1|2
  • Tarih sanhesinde bir tek kişi olmadı olmayacak da herkes farklı konularda alanlar da çığır açmışlarıdır.Tek kişiye mal edilemez.

Ayrıca kendimi kimseye benzetmiyorum hee biraz nükte katmak gerekirse pamuk prenses diyim olsun:))

0|0
    0|1
  • Peygamber Efendimiz

Fatih Sultan Mehmet Han

Mustafa Kemal Atatürk

1|2
    0|0
  • bence Fatih Sultan Mehmet nedeni ise hiristiyanlar icin önemli olan konstantinopeli feth etti

0|0
    0|1
  • Ben.

0|0
    0|0
  • Mustafa Kemal ATATÜRK

0|1
    1|4
Yükleniyor...