Bizim kültürümüzde evlenmeden yapmak yoktu.

Merhaba arkadaslar.Bu soruyu çok utanarak açtım.Benim ablamın bir sevgilisi vardı.1 senedir birlikteydi 1 hafta oncesine kadar.Cocugun şehrine üniversiteye gitti bu sene. Şu an tatile eve geldi ve ben mesajlarını okudum bu çocukla birlikte olmuşlar. Konuştum ablamla.Lutfen kimseye soyleme dedi agladı falan.Ne bileyim burası turkiye boyle seyler insanlar için onemli ve ben o nasıl yapar diye yediremedim.Anneme soylesem cok uzulur kadın. babama soylemeyi zaten dusunemiyorum bile. Hatta sevgilisiyle ilk birlikteliginde kan akmamış daha once de yaptı mı bilmiyorum. ama ilk defa onunla yaptım diyor. Neyse. Sizce napmalıyım? nasıl davranmalıyım? onun yuzune bakarken utanıyorum ve her dk anneme soyleme nolur diye yalvarıyor.

Güncellemeler:
Not:Doguda yasamıyoruz.Istanbula cok yakın bir yerdeyiz.

0|0
9|22

En İyi Erkek Görüşü

• Sana mı soracak ne yapacağını?!

Belli ki yaşın 15-16. Burada edebiyat yapıyorsun.

Bu toplumu oluşturan her birey özgürdür ve istediğini yapmaya da hakkı vardır!

Yani sen diyorsun ki evlendikten sonra sana açmalıyız hediye paketimizi. Böylece evlendikten sonra hiçbir gizemimiz kalmayacak. Çünkü bizler birer et parçasıyız ve en kıymetli şeyimiz bacaklarımızn arasında..

Halbuki.. En kıymetli şeyinizin fikirleriniz, yaşayışınız, yaşamdan zevk almanız, arkadaşlığınız, paylaşımınız, kıskançlığınız, sevginiz, hayalleriniz, sırdaşlığınız olması gerekirdi. O zaman işte bacaklarınızın arasındaki şey hediye paketi olmaktan çıkardı ve o zaman bir et parçasıyla değil, bir insanla evlenmiş olunurdu.

"Evlenmeden sevişemem" dedi. "Evlenince haber ver" deyip çıktım evden. Paketten bir sigara çıkarıp yaktım. Hava serindi, yeni yeni aydınlanıyordu. İyi hissediyordum. Kadının cinsel obje olmadığını savunup aynı zamanda kendini hediye paketi gibi kocasına sunmak için saklayanlara tahammül edemiyordum..

1|1
    2|2

Erkekler Ne Diyor 21

• Kimseye söyleme ona yaptığının hem kültürel hem dini(islam ise) hemde sağlık açısından zararlı olduğunu söyle bu şekilde biraz psikolojik baskı yap utansın falan sonrada bırak ne hali varsa görsün bakarsın seni dinler :D

0|1
    0|0
  • üniversiteye gidip zina yapmayan zaten bir elin parmakları kadar yoktur ablanı sen allaha havale et senin burada yapacagın bişey yok bence

2|1
    3|0
  • bu tarz seylere aileler mudaıl olmamalı .bunu yaparsan tum aılenın duzenını dengesını bozarsın buna hakkın yok bu hatayı ablan yapmıssa bedelını o oder senın konuya mudaele etmen hatta mesajlarını okuman bıle cok sacma olmus bence .yaptıgı yanlıs ya da dogru .ama senın yaptıgında ondan az degıl .sen hıcmı sevgılınle öpüşmedın ya da öpüşmıycen o bunu öğrenıp babana söylese hoşuna gıdermı 2014 yılında böyle şeylerle kafanımeşgul etme bence daha cıddı seylere yogunlasmalısın

0|0
    0|0
    • öpüşmekle bekaretini bir insana vermek aynı şey mi

• bakış acısına bağlı .öpüşmenın ılerıkı safhaları o noktaya gıdebılır .burdakı konu öpüşmek ya da diğerı sonuc olarak senın ablanı satışa hazır olma durumun .bunu söylemekle nasıl bır sonuclara sebep verecegını hesap edemıyo olabılmen.tüm aıleyı huzursz edıcen ablana stres ve agır yuk bındıırcen kız belkı bunalıma gırecek kımbılır ucu nerelere varacak anenın babanın huzurunu bozucan .diğer turlu sadece ablanın problemı olarak kalacak .bence görduklerını ve duyduklarını unut.

• Mevlana yıllar önce demiş. Eline,beline,diline sahip çık diye. Belliki ablan üçünede çıkamamış. Sana ders almak düşer. Bunun bizde olmaması insanlarım bunu yapmaması anlamına gelmez. Bizim kültürümüz çöktüğü an zaten bizde çökmüşüz demektir.

1|0
    0|0
    • doktora gidildiğinde daha onceden yapıp yapmadıgı anlasılıyor mu

• Bilemem orasını ama galiba evet. Çünkü o bölümde uzmanlaşmış kişiler bilirler zannediyorum.

• Evlenmek medeni kanunlara göre imza atmaktır! Bir simitçi bir şirket kurmadan da para kazanabilir milyon dolarlık simit şirketi kurarak da yapabilir aynen bunun gibi! Dini açıdan bakarsak zina haram kılınmıştır ancak imam nikahı diye bir şey yoktur, medeni nikah da bazı şartlarda geçersiz sayılabilmektedir! Dolayısıyla her ikisi birden olsa dahi başka kişilerle ilişkiye girenler vs... Yine yanlışa düşmektedir. Öte yandan bu konu ablanız için geçerlidir, sizin için yapılacak en iyi şey böyle şeyleri kafaya takmak yerine ablanıza destek olmak, sevmek, saymak, spor ve sanat ile uğraşmaktır... Topluma faydalı olabilmektir. Bir insanla birlikte olmakta kötülük yok, kiminle ve ne şekilde olduğunuzun önemi var... Ayrıca kalbi ve beyni kötü olanlar bakire olsa ne yazar, hayatında bir hayat misyonu olmadan yıllarını boşa geçirse cumhurbaşkanı olsa ne yazar koç sabancı kadar zengin olsa ne yazar değil mi?

0|0
    0|0
  • Bana sorarsan seni alakadar eden bir konu değil. Aslinda aileni alakadar eden bir konuda değil. Merak etme sen o zaten pişman olucak yaptığına eğer o çocukla evlenmez ve iyi bir yuvasi olmazsa . Umarim herşey gönlünüzce olur sende kafana takma . İyi günler . Yakın dediğine göre İzmittesin ya da yakin bir ildesiniz Büyük ihtimal de Karadenizlisiniz ya da yerlisiniz buralarin. O yüzden aileni ve çevreni tahmin edebiliyorum. Olağan şeyler akışına bırak bilmiyormuş gibi davran.

0|0
    2|0
    • karadenizli değiliz doğulu değiliz marmaralıyız evde sıkı bir hayat yok ama her baba gibi benim babamda sinirlenir duyarsa

• Anladim. Neyse hayirlisi. eksiliyen arkadaşa da selamlar buradan :)

• söylediklerinde haklısın ama bunu annene veya bir başkasına söylemen durumu düzeltmeyecek... yaptıklarının sorumluluğunu o üstlenecek sen değil.. Bir anlık bir hatadır, bir anlık istektir bilemezsin.. bunu kendi düşünüp ona göre davranması gerek...

0|0
    0|0
  • sen yazanlara bakma, birliktelikler güvene dayalıdır, güven varsa sadakatte vardır, ablanı kınamanın anlamı yok. olmasa iyidi ama olmuş artık evlenme için gerekenlerin yapılığ ablanı zorluklardan kurtarma zamanı bence buna odaklan.

0|0
    0|0
    • ayrıldılar ablam artık onu sevmiyor ne evliliği

• işte o zaman onu çok sevecek ve güvenebileceği birisini bulmak gerekir. bekaret bence önemli değil ama herkes aynı düşünmez. ve güven konusunda bahsettiğimin sebebide buydu. ayrılık olabilir ölüm olabilir vesaire. birde bunu kullansın dert etmesin

link

• ilk birliktelikte bazı hatunlarda kan akmaz sebebi zarın esnek oluşudur.

bu arada inan senin hayllerindeki gibi bir Türkiyede yaşamıyoruz artık

0|1
    0|0
    • nasıl bir turkiyede yaşıyoruz

• gizli kapaklı bir şekilde yapıyor yapcağını herkes, nitekim öğrenci evine kız gelmezse sorun oluyor

• Artık yapıcağını yapmış, uyuşturucu gibi bir kere yapınca tekrar ister evlensede bu istek geçmez. Senin ailene söylemen sana kalmış biz fikir veremeyiz. Yapabileceğin tek şey ablana doğruyu hatırlatmak.

0|1
    0|0
    • dogruyu o da biliyo zaten çocuk bununla tekrar barışmak istiyo ama bu barışmıyo.

• Düz türk erkeği zihniyetini anlatayım sen karar ver. Biz her kadınla yapmak isteriz, yeşil ışık yakmaları yeter. Her kadınlada evlenmeyiz, el değmemiş olmasını isteriz.

Yani adamın yerinde ben olsam ablana aşık olduğuma ikna ederim tekrar birleşiriz fakat bir geleceğimiz olamaz.

• yapmaması gerekirdi ama yapmış sonuçta..ailene söylesende bu saatten sonra ne değişecek ki. ablan daha çok yıpranır...sen bence sevgilisine ulaşmaya çalış onu tehdit etki ablanı kullanıp mendil gibi atmasın..

0|0
    0|0
    • ya sevgilisi ayrılmak istemiyo yalvarıyo kıza. ablam istemiyoo

• bilmiyorum istemiyo. ben boyle seylere onem vermiyorum diyo

• görüşüne saygı duymak lazım ama toplum olarak daha bu konularda bu kadar hoşgörülü değiliz..önem vermiyor amadiğer taraftan anne babası duyucak diye ödü kopuyor..Bence başka biri olursa hayatında bu durum sıkıntı verir ona...

• kızlık kadınlık problemi kadınların kendilerini et olarak görmeleri problemidir. kadınlar erkeklerle eşitlik istiyorlarsa bunu aşmalılar önce. hem bekaret bekaret diyeceksin hem eşitlik arayacaksın. olmaz.

1|0
    1|0
  • sana ne oluyor* koyim ablan yapmış etmiş üstüne almış sen ne karışıyorsun.senin vajinanı ödünç aldıda onu mu bozdu sanki kızım mal mısın

1|0
    1|0
  • bence karisma ablanin hayati hata yapmissa cezasini kendi ceksin sen soilersen diyim sende onla birlikte gidersin

0|0
    0|0
  • dua et de sevgilisi ablanı yarı yolda bırakmasın adına üzüldüm ALLAH ıslah eylesin

0|0
    0|0
    • ablam bırakıyor sevgilisi değil

• yukarda sevgilisi demişsin burada sevgılısı değil dıon anlamadım

• O onun kendi tercihi söylemene gerek yok her koyun kendi bacağından asılır ileride seninde yapıp yapmayacağın belli olmaz...İğrenilcek bir durum yok bence...

0|0
    0|1
  • sen kimseye söylemede ya nişanlısı ablanı almzsa ne olacak?

0|0
    0|0
  • ARtık herkes yapıyor ablası.

0|0
    1|1
  • boşver söyleme en iyisi ablan için

0|0
    0|0
  • Evlilik, sevişmek ve çocuk yapmak için belediyeden izin almaktır...

0|0
    0|0
  • onun yerine kendini koy ve öyle haraket et gerçekten pişmansa ne mutlu ama bir kere olduysa o iş devamıda gelecekdir umarım öyle olmaz tadını bir kere alan erkekde kadında hep ister onu

önceden utanmak saygı duyulacak birşeydi şimdi sorulara bakıyorum ben çok utanıyorum ne yapmam lazım felan deniliyor utanmayan adam kadın ne yapsa yeridir hayvandan farkı yoktur utanmayan adamın kadının edep yahu

0|2
    2|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Ne geniş insanlar var burada ya. Bu durumu bu kadar doğal karşılayanlara çok üzülüyorum gerçekten. Sen elbette karışma bundan sonrasına canım. Ablan söylesin söyleyecekse veya ne yapacaksa. Sen ailene söylersen ailen kötü bir davranış sergilerse senin vicdanın çok sızlar. Okumadın sen o mesajı böyle düşün. Zor ama öyle..

0|2
    2|0
  • Burasi Türkiye ne demek? Yapmaysn Türklükle alakali oldugu icin yapmiyorsa zaten yanlis değilmi?Dini kendisi vs gibi nedenleri olmali. Ablaninda bir düşüncesi vardir heralde?

0|0
    0|0
  • Anlamadım

Kadını yargılayarak sormak yerime erkeği yargıla bu isler iki kişiyle oluyor

1|0
    0|1
  • karışma bence yeterince utanmış anlaşılan.

0|1
    0|0
  • olana yapacak bişi yok ben olsam söylemezdm anneme ya da babama ama burada onemli olan o cocuk caymasın sonadan ewlenseler bari

0|0
    0|1
  • yapacak birşey yok artık. ama, asıl cevaplara şaşırdım bir kere tadını alan falan denilmiş. öyle birşey yok. ben evlendim boşandım 5 senedir de kimseyle yatmadım. bu mantıktan bakınca benim her gece töbe töbeeee.

ablan bir kere yapmışsa otur konuş bunun yanlışlığını kendine sahip olsun. bir kere yaptı diye her gelenle yapıcak diye birşey yok. akıllı olsun kendine sahip olsun.

1|0
    0|1
    • neyse arrtık olan olmuşş da nasıl evlenicek merak ediyorum ilk gece kan akmıcak ama kimseyle yapmadım dicek sonra doktora gitçekler orda ortaya çıkçak yine inkar etçek o zaman ne olucak peki

• öyle tabi.

Ablanda pişmandır bakma sen boşluğa düşüp tekrar hatalar yapabilir engel olmak için gidin diktirin derim ben. bunu birini kandırması için demiyorum bunu bu psikolojiyle hata yapamasını engellemek için diyorum. ya da akıllı olup kendini koruyacak.

• durumu yok diktirmeye bir de biri duyarsa daha kotu olur canım

• kafana takma çok zorda kalırsa diktirirsinz ablanın üstünede çok gitttme sonuçta ablan herkse gider ablan kalır en yakınında benden sana tavsiye yapmış bir hata yapmayan çok az zaten üstüne gitme bırak o senin ablan sev onu üzme

1|0
    1|1
    • ben onun geleceğini düşünüyorum bundan snra nasıl evlenicek

• diktirirsiniz bir yolu bulunur belki o cocukla evlenir üzülme boşa öyle o kadar çok insan var ki bunda sonra hataya düşmesin yeter kii zina haram evet ama

• diktirmek o kadar kolay değil ki..

• her kızın yaşadığı şeyler ya.. tek ablan yapmıyo bunu telaşlanma. rahat olsun:)

1|0
    1|4
    • nasıl evlenicek onu dusunuyorum. bir de cocuk bırakmak istemiyo. ablam onu bırakıyo. rahatlıga ve lukse bak

• kan akmamıştır ya sorun yok. ablanın o kadar üstüne gitme sende. sende büyüyünce yaparsın:p

• bence kimseye söyleme ablan o hem ne isterse yapar

2|0
    0|2
Yükleniyor...