Anton Szandor LaVey hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Sizce nasıl bir insandı Anton Szandor LaVey? yorumlarınız için teşekkürler.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Az önce ki sorun neden kaldırıldı, bilmiyorum. Ancak ben cevabımı yazmıştım. Bu soruya göndermek kısmet oldu. Al bakalım;

Aslında din seçimi ne olursa olsun her insanın içinde belli bir dozda Laveyan Satanizm barınmakta. Yani bir diğer anlamıyla, benmerkezcilik, tekdüze bakış açısı ve sürekliliğini koruyan "doğru olduğunu" sanma inancı. Gerçi bunun temeli ateistlikten geçiyor. Ne şeytan, ne de herhangi bir mental varlığın olmadığına dair tandanslar bulunmakta.

Öte yandan islamın da konuda aşağı yukarı aynı koşullarla ama daha salt bir inandırılma şekli var. Satanizm biraz daha koyu yaşanırken, islam da aynı kriterlerde, diğerine kıyasla daha duru yaşanılıyor. Hani birinde iyilik, doğruluk ön plandayken, diğerinde tam tersi diyebiliriz.

Sonuç olarak ikisi de mantığın kabul ettiği dinler arasında değil ve hiçbir somutluğu yok.

Öngörüme sığınarak islam dedim ama öte yandan satanizme inanan biri için de tam tersi savunulabilir.

2|3
    2|2

Kızlar Ne Diyor 3

• Benim gibi sosyal darwinisttir. Ama doğadaki güçlü-güçsüz konusunda bakış açılarımız oldukça farklı, gene de severiz kendisini. aklı ve sorgulamayı çok fazla ön plana çıkarmıştır Lavey.

1|2
    0|1
  • Ilginç biri. Tanımak isterdim.

0|0
    0|1
  • Iyi bir insandı kendisi toprağı bol olsun rahmetlinin.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Karl Marx, Voltaire, İbni Haldun, Nazım Hikmet falan varken, LaVey türü ucubeleri okuyarak zaman harcamaya gerek duymadım.

Kendisine bir çıkış yolu arayan aşırı sorunlu insanlar böyle uçuk kaçık şeylere kapılmaya meraklı olur

1|0
    1|0
  • Peygamberimdir kendisi.

0|0
    1|2
Yükleniyor...