Komunizm? Kapitalizm? Karl Marx?

Sali gunune kadar komunizmle ilgili herseyi ogrenmem lazim. Okulda tartisma olucak herkesin bir ideolojisi var sansima banada komunizm geldi..

Kapitalizm tam olarak nedir? Karl Marxin teorisi neydi? Kommuniz mi? Bunu anlayamadim? Cogu seyi biliyorum komunizmle ilgili ama yinede bildiklerinizi yazarsaniz sevinirim.

1|0
2|11

En İyi Kız Görüşü

• En iyisi orta yol Korporatizm.

1|0
    1|0
    • Sorun varsa alayım. Bu konuda baya bilgi sahibiyim

• en iyi seçte, çok aşağı inme bakmak için haha.

istediğin kadar sorabilirsin. Bu arada liberalizm ile kapitalizm ilişkisini de unutma.

• Ödev nasıl gidiyor :D

Erkekler Ne Diyor 11

• Kapitalizm düzenin kazandiği ( Düzmek fiil olarak kullanilmiştir ) Komunizm devletin kazandığı ( Devletin başındakilerin ayakkabı kutularinin artmasi ) Karl Marx Yahudidir . Daha fazla bir şey söyleme gereği duymuyorum kendisi hakkında. Saygilar.

1|0
    0|0
  • İstanbul Üni nin kütüphanesine gidersen çok daha sağlam ve elle tutulur bilgilerin olur. Kulaktan duyma bilgilerle iş yapma. Eline yüzüne bulaştırırsın. Bulduğun bilgilerin nereden geldiğine emin ol. Forumlarda asan kesen çok oluyor dikkat et.

1|0
    0|0
    • Keske Istanbula gelsemde universite kutuphanesine gitmesemde olur :D saka bir yana yarin okuldakine gidicem :D

• Bulunduğun yerde elbet vardır üniversite, misafir öğrenci olarak girip fotokopi çektirebilirsin. Ayrıca orada ki hocalarla da konuşursun. En hızlı ve en güvenilir çözüm bu derim. Herkes komünistliği savunur ancak, moğol bölgelerinde yapılan katliamları bilmeden.. Kimi de kapitalistliği savunur hak nedir hukuk nedir bilmeden. Bana göre ikisininde kendi içinde çelişkileri var. İkisine de karşıyım. Şahsi görüşümdür.

• Kommuniz diye yazıyorsun daha.

Çoğu şeyi bildiğini iddia etmeni gerektirecek birşey yok ortada.

Zorla komünist olunmaz. Sana o görev verildi diye komünist bakış açısıyla bir konuşma yapamazsın.

İçinden gelmesi lazım.

0|1
    2|2
    • Kommunizm yaziyorum diye komunizm oldugunu bilmedigimden degil. Turkiyede yasamiyorum burada "kommunism" deniliyor o yuzdendir.. Cogu seyi biliyorum evet bunuda bilmediklerimi ogrenmek icin yazdim ayrica komunizmi sevmesem bile seviyomus gibi konusma yapmam lazim oyuzden bilmediklerimi ogrenmek icin buradayim. Bu arada bilenlere sormustum bilmiyorsan yazmana gerek yoktu..

• Bilgi sahibi olsaydin soruma cevap verirdin diye dusunuyorum. Boyle gereksiz bir yoruma grrek yoktu yani. Tabiki kimse kimsenin sorusuna cevap vermek zorunda degil ama SAYGILI olmak zorunda. Umarim anlamissindir burada cocuklar gibi önyargi ya da baska seyler hakkinda konusucak degilim. Hicte gerek yok zaten. Insanlar birbirlerine biraz daha saygili olsa keske..

• bence en zor ama en önemli ideolojilerden biri gelmiş sana. sana şimdi anlatmak için iyi türkçem,n olması lazım olmadığı için anlatamıcam :) ama sermayenin yani paranın şahsi olarak değil devletçe kazanılıp dağıtılması gibi bişi. kapitalizm de patron işçi hesabı sermaye kimde büyük para onda hesabı. saçmaladım neyse biliyoz da anlatamıyoz:)

0|0
    0|0
  • Google sor bir çok şey bulursun

1|0
    0|0
  • hepsi saçma en iyisi faşizim (nazizim ) almanya 1 dünya savaşından çıktı 15 sene sonra 2 .dünya savaşı aşlattı faşizim ve (naziizm) le neyin kafasını yaşıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Wikipedia'dan araştır buradan daha fazla bilgi elde edersin

1|0
    0|0
  • İnsanlar ömrünü adıyor, ablam herşeyi öğrenmek istiyor

0|0
    0|0
  • sosyoloji 1. kitabını al oku.

0|0
    0|0
  • bana özelden ulaşabilirmisiniz bir sosyolog olarak yardımcı olmak isterim

0|0
    0|0
  • sen ajanmısın arkadaşım milleti sorguluyosun :))))) nette google amcana sor burası yerideğil bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Turkiyede komunizm/devrimcilik/solcu adi altinda kurtculuk yaliyorlar

0|2
    1|0
Yükleniyor...