Atatürk sizin için ne ifade ediyor?

evet soru başlıktaki gibi ve basit. düşüncelerimizi saygı çerçevesinde yazalım.

0|0
6|26

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk benim için Sadece Türkiye değil Tüm TÜRK ırklarının savunucusudur , her zaman tek hedefi TURANCILIK olmuştur ve Türk ırklarının Son BAŞBUGUDUR .. Tabi bu düşünceyi yahudi lobileri değiştirdi Kominzm imajı cızıldı herzaman ATATÜRKÜN kominizm üstüne ağır eleştirileri vardı sadece kominzm degıl şuandaki siyonistlerde(başımızdaki yahudiler isim vermiyim artık ) bunun ıcınde Fetfacılıcıgıda agır eleştirir , her zaman Tek hedefi yeniden Çin sınırında Türk ırkları ile buluşmaktı ama malesef ŞİMDİLİK gerçekleşemedi bu düşünce çok uzak degıl biraz uzun oldu k.b :))

1|4
    2|7

Erkekler Ne Diyor 25

• Nasıl anlatayım ki? Kelimeler yeter mi onun gibi birini anlatmaya ? Yazarlar, sayfalarca kitaba sığdıramıyorken onu, ben mi 3000 karaktere sığdırayım?

Şunu söylemeliyim ki; biz Atatürk aşkıyla büyütülmüş gençleriz, ailemiz böyle terbiye verdi bizlere. Çevremizden küçükkenden beri onu tanımaya çalıştık. Kimdir nedir bu adam diye sorduk, zaman geçtikçe fikirlerimiz yavaş yavaş oturmaya başladı ve doğruyla yanlışı ayırt ettik.

Her 19 Mayıs'ta çocuğunu kolundan tutup şenliklere götüren bir annenin, her 29 Ekim'de bize Atatürk şiirleri okuyan bir babanın kızının nasıl olmasını bekleyebilirsiniz ki?

10 yaşımdan beri Cumhuriyet yürüyüşlerine katılırım, her 10 Kasım'da törenlerde hüngür hüngür ağlarım. Neden mi? Çünkü böyle bir aileden çıktım. Ailem böyle yetiştirdi. Onlarıda aileleri böyle büyütmüş demek ki.

Onun gibi bir insan nasıl sevilmez ki ? Şimdi soruyorum ondan nefret edenlere ; bu adam olmasaydı ne yapacaktık ? Başka ülkelerin kölesi mi ? Pazar günü Klise'ye giden bir topluluk mu ? Bu konu uzar gider fakat bilmeleri lazım ki ATATÜRK diye sevmediğiniz adam sizlere özgürlük getirdi. Şu an ülkemizde özgür bireylersek yine onun sayesinde.

Ha İlah gibi Ata'mıza tapıyor muyuz? Asla. Her iki kavramın da yeri çok farklı.

Din ve siyaseti aynı kefeye koyan topluluğu da şiddetle kınıyoruz. Öncelikle bu iki kavramı birbirinden ayırmayı öğrenmeleri gerek bunu yapanların.

Sadece seni çok seviyoruz ve saygıyla anıyoruz ATA'm.

Ruhun Şad Olsun, bizimlesin. . .

2|3
    0|4
  • M.Kemal Atatürk'ün benim için anlamını yazsam kitap olur. Anlatamam kelimeler yetmez çünkü benim kelime dağarcığımda onu anlatacak kelimeler yok ama benim böyle bir millete mensup olmamdan tutunda onun gibi bir liderin bize bıraktığı bu ülkede yaşamak muhteşem bir şey ,

Ben her zaman Atatürk ile büyüdüm onun yaptıkları ile bu yaşıma geldim , örnek alacağım bir insan varsa oda Atatürk'tür. Aile yapısı gereği de birazda düşkündüm ben ailem doğruyu gösterdi bana sonra doğru ve yanlışları ayırt ettim sonra . Onu karalamaya çalışanlara inat hep savundum , Atatürkçü olmak suç değil bana göre , eğer suçsada ben o suçu işlerim.

Bir yıl için her gün hatırlıyorum ben M.Kemal Atatürk'ü her 10 Kasım da yad ediyorum , hüzün doluyorum.onlar silmeye kalktıkça ben hafızama kazıyorum daha da öyle heykellerini kaldırıp, ismini kaldırarak benim aklımdan silemezler.

Bize bıraktığı bu toprağı ilelebet payidar kılmaya çalışacağım elimden geleni yapacağım.

Ben ben olmamdaki sebep , şu an özgürlüğümün ifadesi , ben elimi kolumu sallayıp rahatça gezebiliyorsam onun sayesinde , fikirlerimi düşüncelerimi şekillendirmeme en büyük etken,

eğer M.K.Atatürk 'ü hala karalamaya çalışanlar varsa nefeslerini boşuna tüketmesinler , ayrıca biraz daha bilinçli olsun hiç birini yapamıyorlarsa en azından saygılı olsunlar .

Eğer uğrunda feda edilecek bir şey varsa M.K.Atatürk 'ün ta kendisidir. Onun için canım feda , onun değerleri , onun başlattığı Türkiye Cumhuriyeti içinde .

1|2
    0|5
  • "Bir gün söylediklerim bilime ters düşerse siz bilimi seçin." diyebilecek kadar eğitime önem veren bir liderdi. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını vermesi, ticareti dış güçlerin elinden alıp millileştirmesi, az imkanla çok işler gerçekleştirmesi, barış yanlısı olması ve dış politikada elinden geldiğince Türk devletinin çıkarlarını gözetmesi gibi özelliklerinden dolayı yüz yılın lideridir benim için. Üstelik bütün bunları yok denecek kadar az imkanlarla gerçekleştirmiştir. Milyar dolarlarca özelleştirme gelirini hiçbir endüstriyel ya da eğitimsel faaliyette bulunmayıp cepleyen kişilerin lideriyle(!) karşılaştırılması bile beni üzmektedir.

1|0
    0|1
  • Atatürkün liderliği bir yana yaratıcılığı ve zekası da inanılmaz. Bir adam düşünün iyi bir asker ve siyasetçi bunlarının yanında kıyafetleri kendi tasarlayacak kadar zevk ve yetenek sahibi..Bunun üzerine bir de matematik ve geometri kitabı yazabilen bir adam. Hatta kayıp kıta Mu yu bile araştırtmış her konuda bilgi sahibi böyle bir adam olabilir mi..

ya bir de daha yazar grubuna konuşma metni yazdırtıp ekrandan okumayan çalışanları asrın lideri diye kakalamaya çalışıyorlar ya çok gülüyorum.

1|2
    0|4
  • hiç görmeden bu kadar sevip saygı duyabileceğim ölmüş olmasına rağmen uğruna ölebileceğim başka bir insan yoktur olamaz nerdeyse her konuda örnek alınabilecek çok güzel ve özel bir insan ırkım inancım herşeyim onun sayesinde güvende minnetarım bu toprakların başına gelmiş en güzel şey

1|4
    1|7
  • öl dese öleceğim adam

0_0

3|6
    1|6
  • tam bir lider.

ama ülkeyi tek o kurtarmış gibi herkesin konuşmasından şikayetçiyim.

toprak altında kefensiz yatan şehitlerimiz var. dedelerimiz var.

1|4
    0|1
  • Yeri doldurulmaycak bir lider

3|4
    1|6
  • Bir ülkeyi yoktan var eden muazzam kişilik...

1|3
    1|5
  • Asalet, zeka, karizma ve büyüklük...

Ulu önderimizi anlatmaya kelimeler yetmez <3

1|2
    0|5
  • Ahirette hesaplaşacağım kişiyi hatırlatıyor

0|5
    1|2
  • bilge kağan ve metehan karışımı birisi, ikisinin de özelliklerini taşıyor ve millete miras bırakarak aşılamış. Atatürk olmasa bugün Türküz deyip arapça konuşurduk, bir süre sonra da arap ız derdik ki suriye de olan durum bu. Osmanlı nın en büyük Türk kentleri Halep-Şam dı nerde şimdi orda Türkler ? asimile oldular.

1|2
    0|5
  • Minnet duyulması gereken bir lider

2|4
    1|6
  • anlatamam ki okadar basit değil :( ileri görüşlü devrimci insanın insanca yaşamasını (Türk Milletinden bahsediyoruz) isteyen toplumunu ilerilere taşıma adına ölene kadar savaşmış büyük lider eşsiz insan

1|0
    0|1
  • tek bir şey aslında çok şey. atatürk, türklerin atası. yeni bir lider. modern çağdaş bilimselci bir lider.

1|1
    0|6
  • Önünde eğileceğim iki insandan biri.

2|3
    1|5
  • Tayyoş b.okunu yesin.

1|3
    0|6
  • atatürkle alakalı gün yüzüne çıkmamış bir sürü çok önemli gerçek var diye düşünüyorum

0|3
    0|0
  • Vefat etmiş olan 2. babam

1|3
    1|5
  • Düzgün akıllı bir lider Allah mekanını cennet eylesin

1|2
    0|5

• Kahraman

1|0
    0|1
  • sırlarınıda beraberinde götüren bir devrimci. komutan. kurucu...

1|0
    0|1
  • Hepimizin hayatını kurtaran insan. Ona karşı saygım sonsuz

1|2
    0|7
  • Büyük lider Dinimizide geriletmemiştir aksine ilerletm,iştir

0|3
    1|4
  • bi komutan işte .

0|2
    0|3

Kızlar Ne Diyor 6

• "Vatanını en çok seven onun için en çok çalışandır", işte buradaki özneyi betimliyor benim için. İlerigörüşlülüğüne, zekasına, dirayetine derin bir saygı duyuyor ve örnek alıyorum.

1|1
    0|3
  • Adamlık.. asalet... cesaret... sonsuz saygı.. sevgi..

2|3
    1|5
  • Onun uğruna her şeyi yapabilirim.

1|2
    1|4
  • Öldüğü halde yobazların ondan kalanlardan it gibi korktuğu dünyanın en iyi liderlerinden biri

1|3
    1|5
    • Ümmetçilerin ne kuyruk acısı varsa artık :)

• sizin gibi gerizekalılar yüzünden ülke yobaz - laik ya da şucu- bucu diye ayrılıyor , bu ülkede asıl bölücü olan sizlersiniz ve zarar veren

• Bu ayrımı ilk yapıp bize öğreten boşbakan. Yandaş ve yandaş olmayan diye ilk ayrımı kendi yapmıştı. Bilip bilmeden şurda konuşmayın komik olmayın.

• tarihte kalmış, minnettar olduğum bir kişi.

1|2
    1|4
  • Eşcinsel diyolar

0|4
    1|3
Yükleniyor...