Bize mutluluğun ve gerçek hidayetin rehberi verilmiş.ona sıkı sıkı sarılıyormusunuz?

her insan mutlu huzurlu güzel bir yaşam ister.bunlara kavuşmanın yolu bizlere altın fırsat şeklinde yüce kur an olarak sunulmuşken onu yeteri kadar okuyup anlayıp hayata geçirebiliyormuyuz.

1- Mü’minler kurtuluşa, mutluluğa ermişlerdir.

2- Onlar ki, huşu içinde namaz kılarlar.

3- Onlar ki, boş ve yararsız şeylerle ilgilenmezler.

4- Onlar ki, zekâtı aksatmaksızın, tam olarak verirler.

5- Onlar ki; edep yerlerini sakınırlar.

6- Onlar yalnız eşleri ve cariyeleri dışında mahrem yerlerini herkesten korurlar. Bu iki durumda ayıplanmaları sözkonusu değildir.

7- Bunların ötesine geçmek isteyenler, yasal sınırı aşmış olurlar.

8- Onlar ki, uhdelerine verilen emanetleri korurlar ve sözlerini tutarlar.

9- Onlar ki, namazlarını aksatmaksızın kılarlar.

10- İşte onlar “varis “lerdir.

11- Yani “`Firdevs” cennetinin mirasçılarıdırlar, sürekli olarak orada kalacaklardır.

(Mü’minun Suresi 1.-11.Ayetleri)

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Ben bir düzelip bir yamuluyorum, ne olacak sonum bilmiyorum

0|0
    0|0
    • nasıl bir yamulma.inkar gibimi

• Olabilir, demek ki varmış ben bilmiyormuşum, ama sende risale yı abuk subuk dedin ya gerçekten çok pişman olacaksın, artık hocaefendi saçmalıgi ile mi bir tutuyorsun bilmiyorum ama okumadığın ve anlamadığın bir eseri haksız ca suçluyorsun, yoluna devam et kardeşim

• ben sana doğrusunu söylüyorum.bırak risaleyide gerçek olan doğru olan kitabı oku.ben senin zararına bir şey söylemiyorum.seni kurandan uzaklaştırıp böyle şeylerle uyutuyorlar.yok öyle birşey diyeceksen deme çünkü öyle.bu risale 100 sene önce yoktu.kuran vardı ve kuran olacak.biraz düşün ve aklını kullan.

Yükleniyor...