Ben dilenciye sadaka verecek kadar fakir değilim! ???

Ünlü filozof ''Nietzsche''nin bu sözünü siz nasıl yorumluyorsunuz

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• "Gönlüm öyle zengindir ki yalnızca armağan ederim. Yardımım hediye vermekten farklı değildir. Yardım ettiklerime de tepeden bakıp büyüklük taslayacak kadar ruh yoksulu değilim.Kimseye çıkar beklentisiyle yardım etmem." demek istiyor anladığım kadarıyla. Tıpkı "Tanrı öldü" sözüyle metafiziğin kalbine hançer saplaması gibi, güzel bir ironi...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Saçmalamış gibi.

0|1
    1|0
    • başta bende öyle düşündüm ama nietzsche sonuçta :D

• bence bu sözde demek istemiş ki ; " ben dilenciye sadece sadaka olarak miktarda yardım yapmam daha fazlasını veririm veya yaparım" demek istemiş.Yani cimri değilim gönlün zengindir demek istemiş.

Bu belki daha büyük miktarda bir para, belki de para vermek ve karnını doyurmak , giysi vermek gibi diğer ihtiyaçlarını karşılamak olarak düşünülebilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• üstün insan dalgasının mucididir kendisi. ana teorisi sürekli bir evrim muhabbeti (çekirdeği) üzerine şekillenmiştir. düşünür burada şunu demek istemiş diye başlayamazsın lafa çünkü fikirlerinde fanatik bir zevattır..

Hee bana sorsan gerizekalının lider kadrosundandı.

0|0
    0|0
  • İroni var haha.

Çoğu kişi anlamaz.

1|0
    1|2
  • yani benim kendime iyi insan oldugumu kanıtlamam için bunlara gerek yok demiş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...