Ben neymişim böyle. İlginç bir yeteneğimi keşfettim.

Arkadaşlar kendimi övmüyorum ama ben zeki biriyim. Ben şunu farkettim. İzlediğim bir filmi baştan sona ezberliyorum. Kelimesi kelimesine filmde geçen tüm diyalogları ezberliyorum. Ancak bu benim tamamen irade dışımda gerçekleşiyor. Ben istemeden hafızama kalıyor. 1 ay önce telefonuma kaydettiğim kuzenimin numnarasını istemeden ezberledim ve hala aklımda. ben ingilizce bilmiyorum ama ingilizce dublajlı bir oyun oynasam istemeden de olsa o oyunda geçen tüm ingilizce diyalogları sayabilirim. Baktığım her şey aklımda kalıyor. Baktığım simaları unutmuyorum ve bundan 3 yıl önceki kurban bayramında ne yemek yediğimi ve kaç para topladığımı hatırlıyorum. Şu an ise titanic, yaşamakiçinöldür, fetih 1453, babam ve oğlum, ve daha bir çok film olmak üzere crysis, call of duty gibi oyunlarında tüm diyaloglarını ezbere biliyorum. Bu iyi bir şey mi benim gibi olan var mı başka ? Ha birde Atatürk'ün gençliğe hitabesini 5 dk da ezberlemiştim.

Güncellemeler:
Ha birde Arapça bilmememe rağmen Yasin Suresinin 6 sayfasını 1 günde ezberlemiştim 12 yaşında iken

0|0
10|11

En İyi Erkek Görüşü

• muhteşem beyinler her zaman sıradan beyinlerin baskısı altında kalmıştır.sen devam et.

1|1
    0|0
    • Haklısın. yahu şurada sıradan bir soru sordum kendimi övmediğimide belli ettim. Almadığım eleştiri kalmadı biride bir ergen vakası daha yazmış.

Kızlar Ne Diyor 10

• Yerine göre iyi yerine gore kötü her şeyi aklında tutabiliyosan gereksiz şeyler de var demektir aklında bu pek de iyi değil bence gereksiz bir sürü şeyle doldurursun kafanı sanırım görsel zrkaya sahip olanlardansın ya da hem görsel hem sözel

3|3
    0|0
    • Bazen öyle gereksiz şeylerle de dolu ki kafam. O konuda haklısın ama ben genede isterdim. Çünkü bir konuda 10 özellik varsa bu 10 özelliği bir okkuyuşta anlayıp ezberleyebiliyorum. ve abimin Ales sözel mantık sorularını çözebiliyorum

• Madem böyle bir yeteneğin var istediğini ezberleyip istediğini ezberlememek de senin elindedir bence istemezsen ezbetlemezsin beynin sürekli bir şeyler almaya hazır olabilir ama içine ne alıp ne almayacağın senin elinde olmalı benim düşüncem böyle :)

• hafızan kuvvetli olabilir vardır yani bu başkasında da.kullanabilirsin bunu mesela ezber gerektiren bir meslek olabilir. hukuk ya da oyuncu

0|2
    0|0
  • Araştır bence çok güzel bir yeteneğe sahipsin mesleğinde yardımcı olur

0|1
    0|0
  • okulda ögretmeninin anlattigi herseyi hafizaya kaydetmissindir heralde. ingilizce dersiniz yok mu.

0|0
    0|1
  • bu sorunun aynisini soran olmustu ilgincmis :)

0|0
    0|1
  • Bir ergen vakası daha

1|0
    0|2
  • Bundan fazlaca yararlan

0|0
    0|0
  • Bu nimeti fazlasıyla kullan derim.

0|0
    0|1
  • Süper. Benim sıradan bir beynim var.

0|0
    0|1
  • Belki farkında olmadan beyninin sağ lobu ile sol lobunu aynı anda ikisini birarada çalıştırıyor olabilirsin. bu konuyu internette araştır derim.

0|1
    0|1
    • Buna neden eksi verildi anlamış değilim. gayet bilimsel birşey söyledim ben.

bu olay malik safi duyar tarafından geliştirilen hafıza setlerinde bu şekilde açıklanmakta.

• eksiyi ben vermedim verdiğin cevabıda beğendim + 1 sana :D

Erkekler Ne Diyor 10

• Sonuç: İşsiz. Eğer gerçekten böyle birisi olsaydın şu an bu saçma soruyu sormazdın.

1|0
    0|2
    • Soruyu sormamda ki amaç benim gibi başka olan var mı diye. Elbette kendi yeteneğimin farkındaydım. Gelecek olan cevaplarıda biliyordum. Ve bu yeteneğimin seni aştığınıda biliyorum

• Hayır. Sen sadece insanların bildiği şeyleri, bilmeyen tarafına veriyorsun.

• Bilmediğini ikimiz de biliyoruz. Ayrıca gizlisin de rezil olsan da ya da olmasan da seni kimse tanımıyor. Dert etmene gerek yok.

• Bir kuzenim de senin gibi :) Türk sinemasından yabancılarda sor replikleri söylesin

0|1
    0|0
  • ne güzel işte allah sana güzel bir nimet vermiş, kullanmakta sana kalmış

0|1
    0|0
  • Sözel ve işitsel zekan fazla. O yüzden böyle. Benim bir arkadaşta böyle idi. Eleştirenlere felan bakma onlar böyle şeye sahip olmadığından yapıyorlar. Sen ciddiye alma onları.

0|1
    0|0
  • O zaman Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filminin tüm diyaloglarını yaz bakalım. İzlememiş olman imkansız o filmi. Bekliyorum.

0|0
    0|1
    • ilk filmini izlemedim ancak ikinci filmin ilk sahnesini yazabilirim gollumu iple bağladıkları sahne. Ya da istediğin sahneyi söyle yazayım. Ama 1. seriyi gerçekten izlemedim.

• Burada kimseyi kandırma niyetim yok. Ancak soru detayında yazdıklarımın hepsi doğrudur. İster inan ister inanma kimseyi inandıracak değilim. Ama belli ki senin aklı ötene yatmış bu biraz. Çünkü inanmak istemiyorsun. kendinde böyle bir şeyin olabileceğini ummadığın için böyle diyorsun dostum.

• O zaman senin mantığınla insanların bir Tanrı'ya da inanmaması gerekir.Çünkü Tanrı'da var olan şeyler insanlarda yok. Yani mantığın çok saçma.

• Beynin cok bos kalmis arkadasim komadaydin herhalde yeni yeni doldurmaya baslamissin tebrik ederim. Zeki oldugunu dusunuyorsun ama yazdigin yazida numarasini diyecegine numnarasını yazmissin bence ilk hatayi burada verdin kac yasina gelmissin bir onceki yazdigin kelimeyi goremiyorsun bu zeka degil bence oyle hissediyorsun ama ozguvenine bayildim tebrik ederim gercekten.

0|0
    1|2
    • Orada yazım yanlışı yapmış olabilirim Ayrıca Fare kapani değil fare kapanı olacak. Her neyse. Sende olmayan bir şeyi eleştirip kıskanman doğal bir şey olduğunu varsayarak bunu ciddiye almıyorum. Yorum için teşekkürler.

• canim kardesim yazdigim yazinin tumunu okuduysan kullandigim klavyenin a klavye oldugunu belki farketmemis olabilirsin normal karsiliyorum ekstradan hayatim boyunca kiskanmak gibi sacma eylemlerde hic bulunmadim gerekte duymadim sonucta her insan esit dogmadi cogumuzun birbirimizi ayirt edebilecegi ozellikleri var ama sana soylemek isterim ki bu anlattigin ozelligini kafanda yanlis yorumlamis olabilirsin belki baska ozelliklerin vardir illa bir tane istiyorsan incelemeye basla.

• sadece hafızan kuvvetli süper zeka filan değilsin merak etme

1|0
    0|1

• İyiymiş

0|0
    0|0
  • kardeş inanmıcaksın bende ezberliom anem gil 2 kere izlio filmde adamların konuştuklarını bile anlatıyorum

0|0
    0|1
  • o kadar kendine güveniyorsun madem

benim profilime bir bak

orda bir kripto var

onu cöz bakalım çözebilecekmisin

0_0

0|2
    0|0
    • Hangisinden bahsediyorsun peki orada birden fazla kripto görünmeyen gizli şey var

• jolly çok zeki sanmışsın kendini sen ...

oradaki sayıların anlamını anlamayacak olanın beynine tüküreyim ben ...

sayılar alfabedeki sayıların karşılığını veriyor başta belirtttiğin -2 sayısı ise belirttiğin sayıdan2 gerisindeki sayıyı anlamamızı belirtmek için yazmışsın yani bütün sayıların 2 eksiğini alacaksın ... cevabı da -- KABİRAZABI --

sayıların 3 den başlayıp 31 de bitmesi ve baştaki -2 direk cevaba yöneltiyor

• bak orada verdiği sayılara hiç dikkat etmedim bende

Yükleniyor...