Astrolojiye inananlar ilgilenenler, bu işin aslı astarı varmı?

Astrolojiye inananlar ilgilenenler, bu işin aslı astarı var mı? Yoksa nasıl ortaya çıkmış bu olay? Dinen inanmanın sakıncası var mıdır?

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• küfürdür.. inanmak da dinlemek de ,bu konuda şöyle olacak böyle olacak demek de..

5733 - İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki:

"Kim, Allah'ın zikrettiğinin gayrısı için yıldızlar ilminden bir bab iktibas ederse sihirden bir şu'be iktibas etmiş olur. Müneccim kahindir; kahinde sihirbazdır, sihirbaz da kafirdir."

Rezin tahric etmiştir.

5734 - Bir diğer rivayette şöyle gelmiştir:Kim yıldızlarla ilgili bir ilim iktibas etmişse sihirden bir şube iktibas etmiş demektir. (Yıldız ilmi) arttıkça (sihir ilmi de) artar."

Ebu Dâvud, Tıbb 22, (3905).

allahu teala yıldızları, gezegenleri kendi azametine delil olarak yarattı

yıldızların hareketıne bakıp gelecegı söylesinler diye degil

kalkıp diyorlar kı kuranda buruc (yıldızlar ) diye sure var

sankı dersın bunlar tefsir alimi, kuranda o sure niye var cok bılıyor veya bır kez abdest alıp sureyı okumus da, kendi küfrüne delil olarak --işine öyle geldiginden kuran ayetlerini surelerini haşa eğip büğüyor da, kahinliğine kılıf uydursun

Burçlarla dolu göğe andolsun,

2. Va'dedilmiş güne (kıyamete) andolsun,

3, 4, 5. Şahitlik edene ve şahitlik edilene andolsun ki, (mü'minleri yakmak için) hendek kazıp (içinde) alevli ateş yakanlar lanetlenmiştir.

6, 7. O vakit, ateşin etrafında oturmuş, mü'minlere yaptıklarını seyrediyorlardı.

8, 9. Onlar mü'minlere ancak; göklerin ve yerin hükümranlığı kendisine ait olan mutlak güç sahibi ve övülmeye layık Allah'a iman ettikleri için kızıyorlardı. Allah her şeye şahittir.

10. Şüphesiz mü'min erkeklerle mü'min kadınlara işkence edip, sonra da tövbe etmeyenlere; cehennem azabı ve yangın azabı vardır.

11. İman edip salih ameller işleyenlere gelince; onlara içinden ırmaklar akan, cennetler vardır. İşte bu büyük başarıdır.

12. Şüphesiz, Rabbinin yakalaması çok çetindir.

13. Şüphesiz O, başlangıçta yaratmayı yapar, sonra onu tekrarlar.

14. O, çok bağışlayandır, çok sevendir.

15. Arş'ın sahibidir, şanı yüce olandır.

16. Dilediğini mutlaka yapandır.

17, 18. Orduların, Firavun ve Semud'un haberi sana geldi mi?

19. Hayır, inkar edenler, hâlâ yalanlamaktadırlar.

20. Oysa Allah, onları arkalarından kuşatmıştır.

21. Hayır o (yalanlamakta oldukları kitap) şanı yüce bir Kur'an'dır.

22. O korunmuş bir levhada (Levh-i Mahfuz'da)dır.

hanı burada kahinler yıldızlara bakıp ,müneccimlik yapsın yıldızlardan size haber var mı dıyor?

bunlar çok tehlikeli işler, tabi allahtan korkan imanı saglam, gerçek muslumanlar için

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Astroloji, gezegen ve yıldızların insanlar üzerindeki etkilerini tanımlayan bir semboller dilidir

denir

kimi bilimdir der kimi değildir der bu kısım tartışmalı ama

bunun inançla alakası yok

ilgilenirsin ya da ilgilenmezsin

gazete köşelerinde yazan günlük burç gibi şeyler zaten insanların ön yargılı olmasına ve yanlış bilgilenmesine sebep oluyor

bu bir fal değil vs. vs.

0|0
    1|0
  • bilimsel geçerliliği yok. okullar açmaya devam ediyorlar çünkü halk savsatalara meraklı

0|0
    0|0
  • Bu günlerde bakmayı düşündüğüm unuttuğum bir konuydu sizde sormuşsunuz iyi oldu Padişahlar savaşa giderken bile çeşitli astrolojik simgelerden oluşan tılsımlı gömlekler giyerlermiş.O dönemlerde savaşa gidilirken özellikle uygun zaman için bakılıyormuş Astroloji yıldız olayları matematiksel kısa sürede algılanamayacak bir şey olduğu için bence yaygınlaşmamış.Eğer bu konuya ilginiz varsa üzerine gidin küçük şans hesaplamaları hoş bir ilgi alanı oluşturur :)

0|0
    0|0
  • ben şahsen sadece karakter özelliklerine inanıyorum ama bunlar yıldızlardan dolayı böyle demek doğru değil herşey Allah'ın izniyle olur Allah bizi böyle yaratmış

Ayrıca fal kısmına da inanmak doğru değil

0|0
    0|0
  • Evren nasıl koordineli bir şekilde oluştuysa yıldızlar ve gök cisimleri de öyle aslı astarı bu herşeyin bir amacı var.

0|0
    1|0
  • Ordan , buradan bir sürü şey . Boşver bence hiç bulaşmaya gerek yok

0|0
    0|0
  • Öyle bişey yok bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• İlgilenmiyorum inanmıyorum

Bkz, Şirince köyü

1|0
    0|0
    • şirince köyünün astrolojiyle alakası olmadığını düşünüyorum o olay ı bende önemsememiştim ama astroloji ve şans olayına inancım var

Yükleniyor...