Bir ülkede bu kadar kadın cinayeti olabilir mi?

Evet dünyanın parlayan yıldıyız bana göre değil tabi bu fikrimin oluşmasındaki nedenlerinden biri de kadın cinayetleri artık gazetede okumaktan tv da görmek ten bıktım ve bir erkek olarak tiksiniyorum ama goruyorum ki iç işleri bakanlığı bu işlerle ilgilenmiyor ben mi yanlış biliyorum yoksa sadece siyasi işler mi ilgi alanında...değilse ne yapayım bu bakanlığı...hakaret edecekler gelmesin...saygılar

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef kadınların tecavüze uğradığı , '' ya benimsin ya toprağın '' diyerek namus cinayetlerine kurban gittiği, kocasının ailesine gitmek istemediği için dövüldüğü, çalışmak istediği için o.rospu gözüyle bakıldığı ülkemizde başımızdakilerin tek derdi Suriyedeki iç savaş, Myanmardaki müslümanlar, Suriyeden göç edenlerin nasıl ağırlanıp refaha kavuşturulacağı..

Kendi vatandaşı dış kapının dış mandalı..

1|1
    0|0
    • Çok güzel özetlemişsiniz ...ama super olduğumuz için dünyayı kurtaracağız Allah bunları affetmez

• teşekkürler bu anlamlı gül için ..5* da benden size gelsin..

• Rica ederim dusuncelerime en yakın ve doğru olduğuna inandığım cevaptı...en iyi cevap baya seçilmişsiniz zaten doğal sizin için,bende teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 4

• daha duyulmayan neler var..burada herkes harekete geçmeli doğru düzgün bir şeyler yapılmıyor.ağlanıyor ah vah deniliyor.çözüm sadece ağır ceza vermek değil ki..en baştan eğitim verilerek başlamak lazım..kadın tacize uğruyor.koruma talep ediiyor..koruma gelene kadar kadın ölüp gidiyor.kendi başlarına gelmeden kimse anlamıyor

1|1
    0|0
    • Ya ben ce sorun eğitimle ilgisi yok doğusunda batısında oluyor fakiri de zenginide yapıyor sorun bunlara ne yapacaklar devlet nasıl önler ama nerde

• ben seni kastedmedim sen rahatsızsın zaten bu durumdan...yapılması gereken şeylerin içinde en başta eğitim var ben senin fikirlerin yanlış demiyorum..sanada katılyorum yasa vs ..bunlar zaten olmalı.acıma duygusu yok olsaydı tecavüze uğrayan kişi suçlanmazdı ..erkek egemenliğinde kadın eziliyor.ben bir kadının bir erkeğe tecavüz ettiğini duymadım ya da bir erkeğin namus davasına kurban gittiğini o yüzden kadın eğitilmeli diyorum

• Küçük bir yanlış anlaşılma...tek sevindim nokta bu kocalarını öldüren kadınlar a mahkemenin serbest bırakması

• sadece biz de değil bir çok ülkede de var .keşke hiç biri yaşanmasa.bunun değişmesi erkeklerin zihniyetinin değişmesi ile olur anca.

0|0
    0|0
    • Ben hiç yok demedim ama bizim kadar olan yerler Afrika kıyas lamak onlarla mantıklı olmaz bence

• angeline jolie bir ara röportajında kendi ülkelerinde de çokça kadına şiddet ve cinayet olduğundan bahsetmişti oradan kalmış aklımda. erkek aynı erkek . zihniyeti değiştirmek lazım :/

• Ben önce kendi ülkemdeki ateşi söndürmeliyim başkalarını dudunecek durumumuz yok

• o kişileri hapıse atıp bı kac sene yatırıp tekrar cıkardıkları sürece daha cok cınayet olur.idam etseler bak bir daha bir baskası kalkısıyormu

1|1
    0|0
  • evet haklısın özellikle bu aralar öldürüp valize koymak moda oldu,Kimse hiç bir şey yapmıyor, cezalar da zaten bir b*ka yaramaz.İndirim üstüne indirim yapıyolar.Adam bütün aileyi baştan tarıyo ama müebbet yok anlamadım bu işi

0|1
    0|0
    • Benim yaşadığım yerde 17 yasında kız boğazı kesilerek. Öldürür du nereye kadar gider artık

• aynen ya ama biz başka şeylerle ilgileniyoruz sanki kendi derdimiz kendimize yetmiyoda

• Ya biz koruz ya. Onlar

Erkekler Ne Diyor 3

• bu ıs genel anlamda bır ıkı bakanlıgın ve bagımsız kurulusların ılgı alanına gırıyordur. ıc ıslerı sosyal ve aıle bakanlıgının yanı sıra kadını korumaya calısan dıger kuruluslarda bu ıste gorevlıdır ancak ben bu boyutu dıssal sebep olarak gordugum ıcın ıdareden cıkarıp dırek ıcsel sebepe gelmek ıstıyorum..nedır ıcsel sebepler pekı.. agırlasan ekonomık zorluklarla bırlıkte kadının ıs dunyasında kendıne yer bulması ve boylelıkle evdekı sorumlulugundan kacınma ıstegı.bu en onemlı etmen gıbı bunun yanında sosyallesen kadının ekonomık sevıyesını begenmeyıp esını sureklı elestırmesı ve degısen tuketım alıskanlıgı ıle luks tuketıme yonelmesı..bır dıgerı elbette kı cagımızın kanayan yarası olan aldatmak.bu da kadının ıs hayatındakı yerının artmasıyla artıs saglamıstır.ama elbette kı bunu sadece ıs hayatına baglamak anlamsızdır.erkekler kadının bu degısen yenı rolunu kabullenmek ıstemedıklerınden ve artan gunluk hayattakı stresten dolayı sıddet oranını artıyor.ne yazık kı bunu onlemek ıcın yapısal reformların yeterlı olacagını dusunmuyorum cunku 2004 anayasa degısıklıgı ve 2010 degısıklıgı ıle bır cok hak kazanan kadın uzerındekı sıddet azalmadı aksıne arttı bu sıddetın artmasının arkasındakı tek etmenın erkek olarak gosterılmesı benı uzuyor. tek suclu erkek degıl kadınlar erkeklerı saydıgım bır cok sebepten oturu sıddete davet edıyor.bır erkek olarak elbette kı bayana el kaldırılmaması gerektıgını savunanlardanım ancak kadınlarında bır an once yenı dunya duzenındekı yerlerını ozumsemeden once orf ve adetlerın ısıgında dengeyı kurmalarını tavsıye edıyorum.burda suclu kesım olarak bır tek erkegı ortaya cıkaran zıhnıyetı de kınıyorum

0|1
    0|0
    • Evet kadının iş hayatında daha çok olması birçok sonucun nedeni olabilir bu erkeği hiç bir zaman yaptıklarını haklı çıkarmaz istemiyorsa ayrıl çok mu zor annen değil baban değil öldürmek nedir mantıklı cevabı olamaz eğer seni aldatmışsa rezil et onun için hapiste yatmaya değer mi

• ben bunu yapın demıyorum..bencede ınsan senın dedıgın sekılde rasyonel bır bırey gıbı hareket etmesı gerekır..ben sana sadece yazdıgın konunun sebeplerını yazdım..bır ulkede ınkılaplar nasıl kanlı oluyorsa sosyal yasamdakı bır ınkılapta bu sekılde kanlı olabılyor.yenı yasama uyum saglamak ıcın bıraz zaman gereklı ancak yıne tekrarlıyorum tek suclunun erkek olarak gosterılmesınden rahatsızlık duyuyorum

• 6189 kadının öldürüldüğü - 8096 çocuğun tecavüze uğradığı bu ülkede, DİYANET "Camiye ayakkabı ile girilmesinden" rahatsız..

0|1
    0|0
    • Herkes işine bakar bu dediklerine uygun...sen istatisliklerle çok güzel değerlendirmişsin zaten

• türkiyenin en büyük ama en büyük sorunu kadın haklarıdır kesinlikle

• kadna şiddet ygulayan insanlarında annesi var

kökte alınmamıs bir egitimsizlik

0|1
    0|0
Yükleniyor...