Uni mezunlari bakabilir mi

Universite 3. Sinifim artik.. İyice korkmaya basladim simdiden issiz kalicam diye.. Mezun olmadan once ne yapmam gerekir.. Uni mezunlari hemen is bulabildiler mi is bulma surecinde neler yasadilar.. Ne yapmami onerirsiniz..kuru diplomayla kalmak istemiyorum ya..

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Reklamcılık mı , tamam işsizsin.

Boğaziçi ya da odtü itü mezunu değilsen istediğin gibi bir iş bulamazsın.

İş bulursun ama seni tatmin etmez.

Dayın varsa bir yerlerde o ayrı.

Son çare kpss

0|0
    0|0
    • Ne alakasi var ya.. Uc uniden cikan mi adam oluyor sadece..

• Haklisin.. Ne okuyorsun ki

• Okudum bitirdim 5 yıl oldu. Açıköğretimi olan bir bölümdü. Senin bölümünü de içerisine alıyor

Erkekler Ne Diyor 13

• Konu bu link te tartışılmıştı . İstersen bir göz at , zira eksikler ne olabilir sorusuna cevap aranmıştı.

0|0
    0|0
    • Evet cok iyi oldu bunu okumam.

• 4. sınıfta bölümünle ilgili part-time bir iş bulup çalış. ama okulunu da aksatma. 4. sınıfın bok gibi geçer ama mezun olduktan sonra o firma ya da başka firmada rahatça iş bulursun.

0|0
    0|0
    • Oyle yapicam bakalim da. Staj yapcagim yerin taninmis bir yer olmasi onemli mi

• iş görüşmelerinde stajı şöyle bir sorup geçiyolar. ama genelde iş tecrübene bakıyolar. sen ilk kez çalışacağın için güzel bir stajın artısı olur kanaatindeyim.

• Evet tsk ederim baska ne olanilir peki

• Kendini yabancı dil ve tecrübe olarak geliştirmelisin.En alttan başlayarak basamakları çıkacağını unutma ve sabırlı ve azimli ol.Başarılar sana.

0|0
    0|0
  • bende mezunum büyük umutlarla bitirdim ama şans beneden yana olmadı sadece mezun olarak kaldım faydası var mı evet çalıştığım yerde kıdem atlamam için yardımcı oldu bana başka hiç bir faydası olmadı :)

0|0
    0|0
    • Hadi yaa..ne mezunusun..

• merak etme ozman olabildiğince iyi bitirmeye çalış :) bende sinema sektöründe çalışıyorum korkma o yüzden :)

• Sinema sektorunde mi napiyorsun orda..

• erkek olsan askere gidip kafanı dinleme süren olurdu ama neyse şimdiden dert etme bunları

0|0
    0|0
  • ya sen milletin lafına ne bakıyorsun, iyi bir reklam senaryosu yaz çek, sana referans olsun, reklam sloganı yarışmalarına katıl, logo, amlem tasarla, reklamcılık demek yaratıcı olmaktır,

0|0
    0|0
  • Abovv işin zor :) Netten kariyer sitelerine şimdiden başvurmaya başla sen

0|0
    0|0
  • Ya şimdiden Kpssye çalış ya da alanınla ilgili iş deneyimİ kazanmalısın bir şekilde üniversite mezunu olup il deneyimi olan kişileri tercih ediyorlar

0|0
    0|0
    • Benim kpssyle isim yok ki.. Devlete girmem zordur belki bizi almiyorlardir bile trtye girmek bile zorken iletisim mezunu olarak dvlet dairesinde calusmak daha zordur

• Ne okuduğunu bilmediğim için öyle bir yorum yaptım. Bu tür sektörler artık torpil gerektiriyor biryere girebilmek için. Arkadaşımda iletişim mezunu işsiz kaldığını görmedim. Kameramanlık yapıyor

• bölüm neki ?

0|0
    0|0
  • sen baya atılgansın ya dur bakalım üniversite okuda sonra bakarsın daha baya erken 8 yılın falan var :D

0|0
    0|0
  • staj baglantıların saglam olsun, CVin kalabalık ve sosyal yönün güçlü olsun hemen iş bulursun

0|0
    0|0
    • Cvyi nasil doldurcam.. Sosyal yonum derken ?

• meslek dısı seylere odaklan farklı olsun gittiğin kurslar kendine ait bir tarz olustur ilerde yapmak istedigin meslege göre, burada da kesin işsizsin diyenlere aldırma işini iyi yapan herkes iş bulur

• Peki de o dediklerin ne olabilir bu neden onemli ki..

• Bölümünü söyle cevap vereyim.

0|0
    0|0
    • Reklamcilik

• Cuus rahatliga bak :D. Cokguzel ya benimde arastrym en iyisi baska cikis yollari belki senin gjbi olurum bnde..

• Bencede araştır. Rahatlık derken tecrübe edinince rahatlık oluyor. Önemli olan kritik anlarda laubali hareketlerden kaçınmak. tek hata 1 can...

• Bende 1.sınıfım o korku şimdiden başladı bende ama sen bayansın rahat bulursun iş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Seninle acik konusmak isterim. Eger iyi bir fakulte ve universite mezunu degilsen, zor. Ilaveten ilk yillarda hemen iyi bir meslek sahibi olmaya calisma, cunku bu imkansiz. Biraz suruneceksin, burnun surtecek. Her sey daha yeni basliyor, okudum ben bu isi mi yapacam deme sakin. Yoksa gittigin ve girdigin her yerden kovulursun. Bir de boyle bir durum var, yurt disinda ozelliklede Avrupada universite okuyan Turk gurbetciler, Turkiyeye gelmekte. Ve kendi gozumle gordum ki en taninan holdingler onlarin pesinde. Yani en iyi rutbeler onlara veriliyor. Hic tecrubeleri olmadan sirf avrupada universite bitirdiler diye ust duzey yonetici olarak baslayanlar var. Turkiyede herkes universiteye gider oldu, Turk isverenlerde bunu goruyor ve biliyor. Avrupada durum farkli orada universtiye girmek dunyanin en zor isi, bitirmekse daha da zor bir is. Eger Istanbulda degilsen is bulursun belki ama Istanbuldaysan, ve iyi bir universite mezunu degilsen, uzgunum seni cignerler.

0|0
    0|0
    • Bende tam tersi diye dusunuyorum istanbulda olmazsan cignerler gibi.. Dediklerinde haklisin da ne biliyim maddi imkanim olsa inan yurt disinda egitimi de dusunurdum de o mumkun degil ne yazik li

• Baska nasil oluyor ki.. Ben bir yerde arastirdim fakat o da devlet uni olmasina ragmen ayni oldu ya sorun para segil verse verilir de mezun olmussun zaten bir yerden hemen nereye giddiyorsun derler..

• Benim demek istediğim orada eğitim zor buraya benzemiyor farklı hersey.

Yükleniyor...