Yabancı insanlar neden türk insalarından 1 adım önde ?

türkler neden gerideler eksik ne ?neden neden? herkes cevaplasın ?

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Aramızda bır kultur farkımız oldugu dogru.ama onları 1 adım onde yapan sey sadece devlet polıtıkaları ve saglık sıgortaları olabılır :) dıger konularda onları yucelten bızım ınsanımız, cok gereksız bır yuceltme.

0|1
    1|0
    • Ayrıca dunyada en genc nufus bızde ve en erken emeklı olan ulke de bızız.bu konuda ondeyız mesela.saglık sıgortalarında, calısma saatlerınde, mıllı gelırde onlar onde tabı.bu tur konular harıcınde onları bızden ustun yapan baska bır konu goremıyorum.belkı egıtım sıstemı ve okuyan ınsan oranı...bır de bızım ulkemızde kadınlara seks objesı olarak bakılıyor, dısarıda gezerken herkes bırıne bakıyor falan..onlarda oyle seyler yok, rahatlar.bu da kultur farkına ornek ıste.

• .ben hiçbir zaman geride olduğumuzu düşünmüyorum kültürümüzü ne kadar yaşatırsak o kadar ileride olacağız.ilk Türk devletlerinden bu yana bağımsızlık ruhu bedene işlemiş ve islamiyette bu bedenin kıyafetidir.bunlar olduğu sürece hiçbir zaman geri de olmayacaktır.

0|1
    1|0
  • şekilci bir toplumuz en önemli nedeni bence bu,herşeyi dışa göre değerlendiriyoruz asıl konuyu anlamaya çalışma ve yorumlama yok...

bu da herşeyimize yansıyor...tembel oluyoruz çünkü akletmiyoruz,hazırcıyız,insani olarak geriyiz,..vb...uzar gider

1|0
    0|0
  • daha çalışkanlar

0|0
    1|0
  • Çünkü özgün değiliz. Taklitciyiz.

0|0
    0|0
  • Her ne kadar fikir ozgurlugu olsa da pek fikir ozgurlugu yok. Ve kitap okuma orani cok az . Sorgulama sifir dayatilan her dusunceye boyun egen insan cok

0|0
    0|0
  • yeniliğe açık bir ülke değiliz maalesef tembeliz üstelik

0|0
    1|1
  • Kendi üretim arabamız bile yok.

Kazakistan Türkleri bile yapmış.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• türkler gerideler derken hangi konuda gerideler onu bir açmak lazım, onlarında bizden geri olduğu pek çok konu var, bence bir onlardan daha ilerideyiz bu yüzden bize karşı önyargılılar, tekrardan onlara hükmetmemizden korkuyorlar, tarihimizi iyi öğrenelim gençler, İbni Haldun yüzyıllar öncesinden boşuna mı ‘Sosyal olaylar iki su damlasının birbirine benzediği gibi benzer’ diyordu yani "tarih tekerrürden ibarettir" arkadaşlar bizler çok büyük bir medeniyetin evlatlarıyız yabancı hayranlığını bırakın aslında onlar size hayranlar korkularıda bu yüzden...

1|1
    0|0
  • Çünkü tembel cahil bir milletiz ve dinin yönetime etkisi çok fazla

0|0
    0|0
  • Çalışma eksikliğinden

0|0
    0|0
  • soru tuhaf baba ya. ne yönde önde. yönetim yönünden mi diyon. ülke mi yani. ülke niye geride mi demek istiyonn

1|0
    0|0
    • e millet cahil ne çağa uygun yaşamayı bilir ne de düşünmeyi. böyle milletin başına anca attatürk gibi biri gelirse gelişir bu ülke. sert devrimlerle yani. yoksa biz hala eski çağ gelenklerşmizle anca burada evcilik oynarız. ne yönetim ne de halk birşey hak etmiyor bu ülkede bu tarzla

• Neyde 1 adım öndeler ?

0|0
    0|0
  • Hangi konuda ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...