Sanat sanat için midir? Toplum için mi?

Sanat sanat için midir ? Toplum için mi? bence sanat sanat içindir.

Güncellemeler:
Arkadaşlar benim görüşüme göre sanat sanat içindir.Çünkü sanat toplum için olsa ısmarlama bir ürün gibi olur.Nazım Hikmet şiirlerini toplumun beğenmesi için yapmadı.Kendisini şiirde bulduğu için şiire aşık olduğu için kısacası sanat yapmak için yaptı.Burdaki ince nokta halka beğendirme kaygısı yoktu bana göre.O zaman bir kebapçıda,dönercide mi sanatçı oluyor? Onlarda toplum için birşeyler üretiyorlar.Benim fikrim bu kesin doğrudur demiyorum :)

0|0
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Amaca yönelen her eğitim sanatı öldürür. Sanat kişisel ve toplum düşünmek tek hedefi kendi yaratıcılıkları ortaya koymaktır. Ona buna hizmet etmek sanata yabancıdır.

Sanat sanat içindir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ne çektim o tanzimattan.

0|0
    0|0
  • Ay tanzimat ıyyy :D Neyse soruna gelicek olursak; sanat sanat icin olmalidir fakat toplum bu devrede önemlidir. Toplumunda ilgisi olmalıdır cunku sanat ve toplum bir bütündür

0|0
    0|0
  • insan durup dururken neden bunu düşünür :/

0|0
    0|0
  • sanat sanat içindirden ne anlıyorsun peki? açıklayabilirmisin.?

0|0
    1|0
    • ama şöyle bişey var.. insanlar sunulan şeyleri kabul etmeyi çok iyi beceriyor maalesef.bu sistemde özellikle. ama Da Vinci diye bir sanatçıyı düşünelim mesela. Sanatı sadece kendisi ya da bilim için yapmıyordu toplumu geliştirmek amacıyla da yapıyordu. tabi ki ilk önce kendisi için yapıcaktı aksi halde anlamı bile olmazdı hiçbişeyin. dedigim o ki sanat aslında herkese yönelik etki etmek zorunda. sanat ve bilim bunlar geliştirici şeylerdir. o yüzden ileri doğru aktarılacak şekilde yapılır.

• birşeyin %70 i a ise %30 u b ise bu şey a dır deriz.zaten azda olsa toplumsallık var evet ama ilk aşama sanatın verdiği haz içindir.günümüzde zaten sanatçıyla soytarı karışmış durumda o ayrı bir konu evet.ama geniş açıdan bakarsak sanat sanat içindir fakat içinde toplumsallığıda barındırır.sonuç bu :)

• ilk yazdığm yorumda anlatmak istedigim şu.. halkın begenisi önemsiz zira öyle olmasa hala inatla sanatını yapan ama ünlü olmayı parayı iten insanlar olmazdı.. sen de böyle bişey söylemiştn ve haklsn.ama halkın beğenisi başkaları tarafından belirlenen bir devirde sanatı sanat için yapan sanatçları alkşlamam.bi toplumu değiştirmeyeckse çok bişe yapma zaten. kendi kendine müziğini yap kendin dinle olur.öyle bir devirde yaşıyoruz ki şu '%70' ile '%30' ın temsil ettikleri yer değiştirse iyi olur.

• Bnce Sanat toplum içindir...toplum begenmezse sen kendı kendıne yap dur kim ne anlayacak ?...Şahsi fikrim...

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Sanat toplum için olsaydı sevilmeyen beğenilmiyen sanatçılar hala kendilerini zorlamazlardı... :) Gece yarısına yaklaşıyoz normal karşıla :)

0|0
    0|1
  • Sanat sanat içindir toplum çokta umurumuzda

1|0
    0|0
  • Sanat toplum için senin mantığa göre duvar duvar içindır o zaman gidip dağ basına duvar yap gel sanat sanat içinse toplumdaki hiçbir birey(sende dahil) sanat nedir nasıl yapılır örnekleri vb bilmeyecek, okumayacaktır

0|0
    0|0
  • sanat sanat içindir. halkın seviyesine inerek sanat yapmak sanatın da kalitesini düşürür.

0|0
    0|1
  • sanatı sanat ıcın yapıyorsa parasını da sanattan alsın...

0|0
    1|0
  • Edebiyatta vardı böyle şeyler galiba.

Sanat toplum için bence

0|0
    1|0
  • sanat benim içindir kardeş :) mantıklı biraz düşünürsen

0|0
    1|0
  • sanatçı için

0|0
    0|1
  • Sanat için

0|0
    0|0
  • Senin mantığına göre sanatçılar kendi arasında takılsınlar :))

0|0
    0|1
  • ikisininde mına koyiim alkol var mı alkol ?

0|0
    1|3
  • sanat * içindir

0|0
    1|0
Yükleniyor...