Kendimi neden yetersiz hissediyorum ...

Arkadaşlar merhaba;

Okumam gereken çok kitap var,izlemem gereken çok film var,yapmam gereken çok çok iş var ...

Hepimizin çok işi var elbete ama ben kendimi yetersiz buluyorum ve bu sebeplede özgüvenim çok eksik zaman zaman çok güveniyorum kendime zaman zamanda başkaları ile kıyaslayıp kendime külp takıyorum ...

Neler yapabilirim ?Hangi kitaplardan hangi filmlerden ya da nereden başlamalıyım entellektual olarak kendimi geliştirmek için ?

Teşekkürler

0|1
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Önceden bende de vardı bu durum. Eksiklik, kendinin yetersiz ve saçma olduğunu görmen, bilmen.. Diğerleri gelişmişken senin yerinde sayiklaman.

Genel kültür olarak bir bok bilmemen. Coğrafyadan çakmaman. Başkentleri bilmemen. Kitap okumaman. Aptal ötesi , amsalak insanların beyinlerini yıkamaya programlaşmış televizyonun önünde bir şeyler izlemen. Müzikten anlamaman . Jazz'ı bilmemen.

Adam gibi cümle kuramaman . Ağzını açtığında içindekilerin dışarı çıkamayışına tanık olman. vs. vs.

Artık umrumda değil. Eskisi kadar değil..

Artık kafaya takılacak bir şey değil. Kendi içimde bir şey. Yine ara sıra alev alır bu aşağılık hissi. Bi' bok değilsin düşünceleri.

Ne yapıyorsun? Üstüne insanların s'kine bile takmadiklari aptal kişilik giysisini mi geçirmeye çalışıyorsun? Kendinin karaktersiz çıplak mı kaldığını düşünüyorsun?

Ne olmak istiyorsun?

Paranın egemen olduğu ve itibar gördüğü yerde saygı duyulmayı mı? Yakışıklıların/güzellerin arasında çirkinliğinle, ama kişiliğinle değer göreceğini mi? Nesin sen, aptal falan mı?

Gazetelerin ön sayfalarında boy gösterenler 90 60 90'lık bir vücudun yansıması değil mi? Milletin içine aktıkları beyinsiz bir bedenle hızlı bir cinsellik arzusu değil mi.

Kimi kandırıyorsun? Beni kandırmaktan mı söz ediyorsun? Sen bir aptalsın.

Genel kültürün, entelektüelliğin prim getiremediğini göremeyen bir robotsun . Teknoloji ile beyni yıkanmış makina kafasın. Ellerinde dikdörtgen bir alet, ışık saçıyor. Kafasını eğmiş ve dikdörtgen aletin üzerinde parmaklarını oynatan zihniyetlerle aynı minibüste yol alan bir bireysin sen. Ne bekliyorsun? Ne bekliyordun ..

İçini doldurmakla itibar göreceğini mi?

Milletin içine battıkları gereksiz madde yığını bir dağda zirvede olmayı mı hayal ediyorsun? Onların taptıkları zarif hatlara sahip bir beden iken, senin içine kim baksın? Ancak bir kör değer verebilir sana.

Bir körün değer verdiği, ama diğer körlerin değer veremediği bir kişi.

Kendine kişilik mi kazandırıyordu bir aralar birisi? Vaz geçti.

Yolun sonu anlamsız.

Tünelin sonundaki tropik bir orman değil, boş bir arazi. Ve koskaca araziye bakan bir kişi.

Ama o entelektüel.

Ama o meteliksiz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bazi seyler zamanla olur öncelikle hoslandigin türden kitaplar okumalisin flimlerde öyle iste..

Bu gibi seyler zamanla olgunlasir sürekli ertelemenin sana faydasi yok.

0|0
    0|0
  • valla ben çok okudugumu düsünüyorum kitabı ama bazen başkalarına baktı mıda çok az okudugumu düsünüyorum üstüne düstü mü 15 günde düsmedi mi 1 ayda bazen 2-3 ayda bir kitap bitiriyorum.

0|0
    0|0
  • valla o sorun bende de var başlıcam ama olmuyo işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• asına bakarsan herkesin kendini yetersiz hissetmesi lazım çünkü öğrenilecek milyarlarca bilgi, bilmediğimiz tonlarca şey var. ne kadar şey bilirsem biliyim, oldum diyemem. sorun çok genel. her konuda yapman gereken başkadır. araştırarak, merak ederek, okuyarak, gözlemleyerek öğrenirsin.

0|0
    0|0
  • ııı okuyomusun çalışıyomusun ? daha önce ne tür kitaplar okudun?

0|0
    0|0
    • psikoloji kitapları ya da klasik edebiyat kitapları okudum .. üniversite 2. sınıf öğencisiym

• hemen önyargılı davranma ama :D

• tamam tamam önyargıısız izlicem =)

Yükleniyor...