Necip Fazıl mı, Nazım Hikmet mi?

sizce hangi şairimiz daha iyi ikiside bir zamanlar cok iyi arkadastı taki necip fazıl dine yönelene kadar

0|0
15|11

En İyi Kız Görüşü

• Genelde butun arkadaslarim Necip Fazil Kisakurek sever fakat ben Turkieye geldigimden benri Nazım Hikmet seviyorum. Alakasiz olucaka ama din deyince aklima geldi; Fazıl Kısakurek orucluymus Nazım degilmis. Nazım bigun bi inegi gosterip 'su inek neden oruc tutmuyor, madem ki zorunlu' diye dalga gecmis. Fazıl da 'hayvanlar oruc tutmaz' demis :)

0|1
    0|0
    • Oo Bir keresinde Nazım Fazılı sakalı uzun görüp takılmak istemiş..

Nazım demiş ki FAzıl ''maymuna dönmüşsün''..

Fazıl da demiş ki ''dur başka tarafa döneyim'' =)

Kızlar Ne Diyor 14

• sadece edebi olarak bakarsak ikisi de ayrı güzellikte yazıyorlar.nazım hikmetin nehir şiirdeki ustalığını beğeniyorum öte yandan necip fazıl da şiir de bambaşka bir ustadır.diğer hiç bir açıdan da ikisini değerlendirmek istemem bende ikisi de edebiyatçıdır ve öyle kalacaklar...

0|0
    0|0
  • Nazim Hikmet tercihim ...

1|0
    0|0
  • ikiside güzel

0|0
    0|0
  • 2side birbirinden muhteşem

0|0
    0|0
  • Tercihim ağırlıklı olarak, Necip Fazıl Kısakürek..

0|3
    1|0
  • Üstad N.F.K.

1|2
    1|0
  • Necip Fazıl

0|3
    1|0
  • Tercihim kesinlikle Nazım Hikmet'ten yana.Necip Fazıl iyi şairdir vesaire bilemem fakat hiç hiç hiç sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Necip Fazıl

0|2
    1|0
  • Nazım hikmet

1|0
    0|0
  • Nazim Hikmetin siirleri daha guzel

1|0
    0|0
  • Nazım Hikmet.

1|0
    0|0
  • Nazım Hikmet'in şiirlerini severim.

1|0
    0|0
  • nazım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• nazım hikmet aslen polonya kökenli bir musevidir. şiirleri güzeldir. ama şu rusyaya gidip rus soyadı alması beni biraz soğutmuştur. necip fazıla gelince, malüm kendisine sultanüş şuera ünvanı verilmiştir, sözün ve şiirin ustasıdır. Sultan uş Şuera Yani Türkçe'nin yaşayan en büyük şairi, şairlerin sultanı demektir.

0|2
    0|2
  • böylesi bi tercihte işin içine siyasal duygular giriyo.sanatını baz alanların sayısı çok az olsa gerek.

0|0
    0|0
  • Şiir pek sevmem ama Necip Fazıl'ın bazı özlü deyişlerini takdir ederim. Nazım Hikmet eksik kalsın.

0|1
    0|1
  • Necip Fazıl tercihimdir

0|1
    0|1
  • Şairlerin bu türden mukayeseye tabi tutulmasını sevmiyorum. İkisi de usta şair. Mesele tercih ise ki bu tamamen şahsîdir. Necib Fazıl'ı kendime yakın bulur ve tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Necip Fazıl'ı tercih ederdim...

0|1
    0|0
  • Nazım Hikmet tartışmasız...

1|0
    0|0
  • Büyük şairleri mukayese etmek gerekmez. İkisi de üstaddır. İkisi de candır.

0|0
    0|0
  • ikiside birbirinden güzel ama bence necip fazıl..

0|0
    0|0
  • nazım hikmet

0|0
    0|0
  • ikisini de severim..ama işin içine siyaset de gırerse tartışmasız nazım hikmet

0|0
    1|0
Yükleniyor...