Agnostisizm sizce nedir?

evet bekliyorum. sizce ne merak ediyorum sahiiden ... inananırmısınız?

Güncellemeler:
Allahın varlığı veya yokluğundan emin olamamaya deniyor.

inanmıyorum Allah vardır ve tektir.

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• "Agnostisizm; Tanrının varlığının ya da yokluğunun bilinemeyeceğini ve bu konuda kesim hüküm verilemeyeceğini savunan bir felsefi akım"

Bir zamanlar ben de bu akımı desteklerdim , sonradan yaşadığım birkaç olay ile tekrar özüme (islam) döndüm tabii.

Olsa da olmasa da... kafasıdır bu. Biraz da koy g... tune rahvan gitsin kafası. Tembel ateist de diyebiliriz buna.

2|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Agnostisizmin sencesi ya da bencesi olmaz.

0|2
    1|0
    • Çok biliyorsun madem nasıl sorsarydım soruyu sen söyle.

• Allah'ın değil, Tanrı'nın.

Yeryüzünde yaklaşık 5000 küsür tanrı var.

Herşeyi kendi Tanrı'nıza çekmeyin ^_^

Tanrı'nın, varlığının ya da yokluğunun kesin olarak bilinemeyeceğini savunan felsefi akıma denir.

Zayıf agnostisizm, Güçlü agnostisizm olarak ikiye ayrılır.

Kendi içinde Agnostik ateizm gibi kolları da mevcuttur.

1|0
    1|1
    • Malasef benim için tanrı yok. Allah var. Seni tanrı korur. Beni Allah korusun.

• lan bide ortamlarda gevşek ağızla "Agnostiğiiiiim beean,aa bende deistim" falan diye salak salak konusmak için kullanıp duruyolar bu isimleri.İnanıyon ya da inanmıyon bukadar basit.

0|0
    1|1
    • Haklısın. Biryandada haksızsın. Bilemiyeceğim öyle isim takmışlar ne yapayım nasıl sorardım. Emin olmama duygusunu eğer birkez yaşadıysan böyle bir yanılgıya düşmezdin. İnan bana.

• Aslinda en mantikli dusunce bazen kayiyorum

2|0
    0|0
  • ciddi bir soru allahın varlığını yokluğunu tartışmak saçma insan olarak ya inanırsın ya da inanmazsın inançsızda yaşanamayacağına zorunda gibi bişeysin inanmaya bence

0|0
    0|0
    • işte böyle cevaplar bekliyorum ve merak ediyorum tartışmak haddimize değil doğru söylüyorsun.

• O ne bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • gördün mü?

0|0
    1|1
    • Gördüm veya görmedim görmekte zorunda değilim. Zaten kör olmasaydın eğer şöyle bir etrafına bakınca Ben varım! diyen türden şeyler görebilirdin. Sana şuan şurda öyle laf kargaşaları yaparım ki inan bana hiçbirini açıklayabilcek zekaya sahip olmadığını anlarsın. Ve sakın ama sakın bana emir şeklinde gördün mü? diye sorma. Herkes haddini bilsin.

• aptal madem ki senin hiçbir şeyin kimseyi ilgilendirmiyor.başkalarınında hiçbir şeyi ilgilendirmez inançları da dahil buna.ok defoldum :) örümcek beyinliler.

• sensin örümcek beyinli sktir olup gitmişken aynayıda temizle iyi göremiyorsun belliki ;)

• Kesin olan bir şey varsa oda hiç bir şeyin kesin olmadıgıdır. Dolayısıyla hiç bir şeyin kesin olmadıgıda kesin degildir

1|0
    0|0

• Ateistim

0|0
    0|0
  • ne şiş yansın ne kebapçılara denir

0|0
    0|0
  • neye agnostiksin ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Agnostisizm Allah'ın varlığını kavrayamayan bunun sebebiyle bilinmezcilik tutumu sergileyen felsefi bir öğretidir. Agnostikere göre Allah'ın varlığı insan aklının çok ötesindedir ve insan aklı bunu kavrayamaz. Dolayısıyla Agnostisizm akımına göre Allah vardır diyemeyiz, yoktur da diyemeyiz çünkü bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • Yanlış hatırlamıyorsam bilinemezcilik.

0|0
    0|0
  • Ateistlikten daha mantıklı buluyorum.

1|0
    0|0
  • tanrının ne var olduğuna nede yok olduğuna inanıyorlar iki arda kalmışlar

0|0
    0|0
  • Tanrı olabilir/olamaz. Muallakta kalmak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...