Instagramdaki fotoğraf kalitesi en iyi hangi telefonda?

iphone ile çekilen resimlerde beyaz çerçeve ile çekilen resimler aşırı netler, acaba iphone en iyi fotoğraf çeken telefon mu ? benim kameram da 8mp ama resimlerim hiç o kalitede olmuyor.

bu arada bahsettiğim resimler filtrelenmemiş hallerinden bahsediyorum.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• adamlar 41 mp veya 2 ultrapiksel kameralı telefon çıkarttı daha 8 mp'nin adı mı kalır? benimki de 8 mp ama ben de çok fazla beğenmiyorum. yani bana yetiyor fazlasıyla ama çok daha iyi çekenler var. s4'ün ve g'nin falan 13 mp mesela.

0|0
    0|0
    • 41 mp olayı yalan, onunla çekilmiş resimler ve videolara baktım hiç bir fark yok 8mpyle

• 8'le mi farkı yok? 41 mp olayı, kaç pixel olduğunu gösterir yani yalan demek için ayrıntılardan kaç pixel yazdığını kontrol etmen gerekir. göz kararı, netliğini ölçerek anlayabileceğin bir şey değil. 8 mp kamerayla çekilen şeyler 41 mp ile çekileni çook devasa bir platforma aktardığında 8 mp olanın netliğinin daha fazla bozulduğunu göreceksin. megapixel olayı detaydır yani iphone'ların hiçbir şeyini beğenmediğimi söylemeliyim öncelikle.

• akıllı telefonlara kadar kamerada nokia rakipsizdi ama lumiaları çok takip etmedim. hala o kadar kaliteli devam ediyor mu emin değilim ama yine de dene bi.

Erkekler Ne Diyor 2

• Fotoğrafçıyım MP olayı bir pazarlama şeklidir. Ve bu pazarlama stratejisi en çok malesef bizim ülkemizde etkili oluyor. Önemli olan telefondaki kamera ve lens kalitesidir. MP olayı sadece baskı alacaksanız önemli hale gelir. MP çok olan telefon ile daha büyük baskı almak mümkün. İnstagramda face te falan foto paylaşacaksanız. MP in önemi yok. I phone 5s samsung s4 ve note3 Nokia lumia 1020 şu an önde görünen kameraların bulunduğu telefonlar.

0|0
    0|0
  • Kamera MP'i ile, görüntü kalitesi arasında pek bir ilişki yok.

Fotoğrafçılıkla ilgilenenler bilir.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• iPhone 5s, instagram iPhone uygulamasıdır normalde

0|0
    0|0
    • iphone 4s ile çekiyor bir tanıdığım resimlerini instagrama, çok net ve biraz farklı oluyor yani anlamadım gitti

• iPhone kameraları aralarında pek fark yok instagram'deki efectler zaten 4s ile 5s kalitesini aynı yapıyor neredeyse, 5s'in netliği çok iyi efect ekleyince netlik bozuluyor zaten

Yükleniyor...